Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

... не иска да ми се затваря врата???


pi4o

Recommended Posts

...проблема е следният:

шофьорската врата се затваря трудно и при по-голяма дупка на пътя, щрак и се отваря цялата. Местих това дето е на купето наляво-надясно-нагоре-надолу и.... нищо затвори се и като я бутна с лакет отвътре и се отваря, а механизма си заключва като е на отворена врата и чофчицата я натисна надолу, щрака. Въпроса ми е ако някой е имал подобен проблем нека ми обясни какво може да е. Да не нещо от вътре в механизма на врата да се е изяло,някое зъбче ли... и аз незнам, така предполагам и може ли да се поправи нещо, а ако се наложи смяна трудно ли става?

Благодаря предварително! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със смяната на машинката ще си решиш проблема.

:cry: това ли е единственото решение??? ...и трудно ли е, дали ще мога сам или някой матер да търся, като имаш в предвид, че със смяната на задните накладки се справих сам... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е кой знае колко трудна, но си е пипкава.Огледай преди това да връзките на машинката с останалите елементи от вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш, че при отворена врата "човката" щрака като я натиснеш надолу. А как се държи когато се опиташ да я вдигнеш? Ако се вдига с усилие и щрака - механизма е ОК и човката нещо се разминава с чопа на колонката.

Още нещо - чува ли се щракането на човката, ако затваряш вратата с натиск, а не със замах?

Ако не се чува - пак стигаме до горното предположение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш, че при отворена врата "човката" щрака като я натиснеш надолу. А как се държи когато се опиташ да я вдигнеш? Ако се вдига с усилие и щрака - механизма е ОК и човката нещо се разминава с чопа на колонката.

Още нещо - чува ли се щракането на човката, ако затваряш вратата с натиск, а не със замах?

Ако не се чува - пак стигаме до горното предположение.

...значи, когато е отворена вратата и натисна човката, тя щрака на 2 положения и не се връща дори да я натискам, само ако дръпна една от бравите. Когато я затварям с натиск се чува щракане и врата се затваря, но при по рязко удряне отвътре и се отваря, дори и да е заключена. Същото се получава като мина през някоя по-голяма дупка. Кофти е, че постоянно съм на щрек дали няма да се отвори на някой завой и да стане беля... ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава докато не си оправиш колата не я карай,защото може без да искаш да забършеш някое скъпо возило и после става гадно ](*,) .На моята 120-ка задна лява врата като я затварям,хваща само първата ключалка,а ако след това с ръка я натисна силно около бравата,се заключва нацяло.Провери дали вратата ти ще се отвори,ако я повдигнеш нагоре отвътре с помощта на подлакътника!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...значи, когато е отворена вратата и натисна човката, тя щрака на 2 положения и не се връща дори да я натискам, само ако дръпна една от бравите. Когато я затварям с натиск се чува щракане и врата се затваря...

Когато затваряш с натиск, трябва да чуваш същите 2 щракания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Проблема с вратата го пооправих временно, но трябва да си търся нов механизъм за затварянето, без ключалката и бравата.

Та значи, свалих джаджата (това с чофката), която е на врата и то много лесно, а не както очаквах - викам с и то ще е закачно с разни пружини те ще хвърчат и ще стане чудо. Нищо подобно - откачват се две пластмасови накрайничета, които са захванати за бутона за заключване отвътре и другото е на един лост, който е закачен за отварянето пак отвътре. След това развивам четирите болта и целия механизъм излиза. От там нататък всичко е лесно. Разгледах го и се оказа, че се е износило зъбчето, което законтря като се затвори врата и чофката щрака 2 пъти. То е занитено за едно рамо, което се опира в тялото на целия механизъм и минава през един прорез в него като се притиска от една пружина. Аз запилих с тъмка пиличка тялото на механизма за заключване така, че лостчето да слезе по-надолу и да може зъбчето за заключалката :) да влезе по-навътре и да не изпуска като заключи (се затвори) врата. За сега е по-добре, но ако успея да си намеря читаво или в най-добрия случай ново, ще е най-добре. Търсих в Плевен в магазина, но тям няма... Така, че времето ще покаже ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ако имаш път към София мога да ти намеря ключалка / брава за без пари. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мога да ти подаря една такава, но съм във Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.