Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

таралежче-бебе


bega4kata

Recommended Posts

Аз миналата година си намерих един като се прибирах от разходка. Беше притъмняло и замалко да го настъпя. После го взехме удома с баща ми да го видят всички и го вътнахме в гората да си живее на свобода. Трудно може да се каже, че сме го галили, но поне му се порадвахме за кратко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е сладък. :smt004

Ще се опитам да покажа по-късно снимки на едно друго бебе таралежче...

 

A като стана дума за мишки... Това е моето домашно животинче- морско свинче на име Кари :

2476_1025420956838_1264691719_30060079_6985705_n.jpg

n1264691719_30060080_4115940.jpg

n1264691719_30060081_8169761.jpg

n1264691719_30060082_1900774.jpg

Много обича да го галят по гушката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в нашия двор ,много често влизат,особено през лятото,но са все големи,бебета не съм виждал!

Кучето се опитва да ги хапе и цялата му уста става в кръв.

Сами,най-добре го пусни там дето си го намерил,нека си живее на свобода! smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Бегачка!Явно си му като мама и много ти се доверява щом не спи на кълбо!Много обичам таралежите!

Миналата седмица ми изскочи един доста голям екземпляр и да ви кажа открих още една много добра причина да съм ИЛПътища - мина под колата !!! smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладур....

 

А тия дребосъци как се раждат - с бодли ли са или след няколко дена растат ???? Не ми се мисли какво преживява майката докато ги ражда ако са с бодлите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен с бодли,ама са едни такива мекички като четка за боядисване и после се втвърдяват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали има един филм,Таралежите се раждат без бодли... :-k

пуснах го където го намерих още вчера/всъщност кучето го намери/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноо странни уши има!?!?! Ама е готин дребосъка! И мойто куче ги намира много! smile074

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година намерихме две бебета такива. На Варвара бяхме на палатки и тези глупчовци се бяха засили по обяд в най голямата жега по поляната. Обикаляхме търсихме за 3 дена не намерихме други таралежи наоколо, близо до пътя е мястото и ги прибрахме в Русе за отглеждане. Добре наддават с бебешки пюренца и после с гранулирана кучешка храна, месо, плодове.

 

Като ги намерихме бяха по 50 грама, до есента станаха към 700 :) и ги пуснахме на вилата на приятелите с който бяхме на Варвара. Казват че един таралеж за да преживее зимата (зимия сън) трябва да е поне 500грама.

 

Между другото са много полезни да гонят змиите, много хора търсят да купят таралежи да си ги пускат в дворовете да гонят змиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам, за писането извън темата, но:

ако някой намери възрастен таралеж и може да го хване и задържи за един ден, а също така е близо до Sофия (50-60 Km) да ми пусне едно лично съобщение. Ще дойда да го взема.

временно оттеглям предложението, тъй като от последващ пост се разбира, че в момента се отглеждат малките и отделянето на майката може да е пагубно за малките....

Причината е, че на вилата се е завъдил един смок, с който не мога да се оправя. Хитър, нагъл и търпелив. На всичкото отгоре е там от поне две години и съм съвсем раздвоен как да постъпя - от една страна ме е страх, от друга пък не ми се иска да го убивам (все пак си е там от 2 години). Така, че един таралеж, който да го изгони или изяде е добро решение....или аз поне не се сещам за друго.

поздрав.

Пс. В действителност ми трябва таралеж/таралежка боец - в смисъл възрастен екземпляр. Изпитан в битки. Все пак смока е около 2 метра вече....

пс1. Ще платя също така, сума в разумен размер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поне мисля че не е подходящ момента да се местят възрастни таралюнгели щото сега имат малки и може накой хлапета да останат бе з мама си. Потърсете инфо из нета. Има го дискотирано със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам, за писането извън темата, но:

ако някой намери възрастен таралеж и може да го хване и задържи за един ден, а също така е близо до Sофия (50-60 Km) да ми пусне едно лично съобщение. Ще дойда да го взема. Причината е, че на вилата се е завъдил един смок, с който не мога да се оправя. Хитър, нагъл и търпелив. На всичкото отгоре е там от поне две години и съм съвсем раздвоен как да постъпя - от една страна ме е страх, от друга пък не ми се иска да го убивам (все пак си е там от 2 години). Така, че един таралеж, който да го изгони или изяде е добро решение....или аз поне не се сещам за друго.

поздрав.

Пс. В действителност ми трябва таралеж/таралежка боец - в смисъл възрастен екземпляр. Изпитан в битки. Все пак смока е около 2 метра вече....

пс1. Ще платя също така, сума в разумен размер

ние във варна си имаме човек на щат в общината(ловец на змии)...........Васко-голям пич. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поне мисля че не е подходящ момента да се местят възрастни таралюнгели щото сега имат малки и може накой хлапета да останат бе з мама си. Потърсете инфо из нета. Има го дискотирано със сигурност.

Ок. Разбира се. Не съм знаел. Просто търсенето на таралеж е някакъв отчаян опит. Не ми се иска да прецаквам популацията на таралежите, още повече че като показах картинките тука на таралежчетата на децата много се зарадваха....и им беше много интересно. Ще изчакам по-подходящ момент...

 

"ние във варна си имаме човек на щат в общината(ловец на змии)...........Васко-голям пич"

В действителност това е страхотна идея. Не може да няма и тук около София такъв човек. Ще потърся, защото от Варна до София, след това до вилата едва ли ще се навие човека...а и най малкото би било доста скъпо....

ПС. Допълнително Инфо: Като четох за Смоците мишкари, на някои места пише че живеят по двойки....което значи че може би съм собственик на два екземпляра...

Благодаря за инфото.

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смоците са полезни животинки и безобидни, и сигурно нямаш кьорава мишка във вилата, благодарение на него :mrgreen: . В тоя ред на мисли, недей да го трепеш :?.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами,като гледам е кучешки таралежа,има и свински,муцуната им прилича на зурла.Някои месото им става за ядене,обаче аз не бих убил такова животинче,за да го изям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смоците са полезни животинки и безобидни, и сигурно нямаш кьорава мишка във вилата, благодарение на него :mrgreen: . В тоя ред на мисли, недей да го трепеш :?.

Абсолютно си прав. Така е!!!

Затова (а и зарадади страха ми) не съм ги убил....или остаравил на брат ми да свърши тази работа, защото той по-куражлия го дава...

ама аз се страхувам, децата също...а пък тоя(тая) се е настанил/а там заради водата и не и/им пука че ние се фрустрираме..... :):):)

та така. Както написах и преди ще търся човек да ги хваща(смоците де) и да ги разкара от сградата....още повече, че дори и да си намеря таралеж...няма гаранция, че таралежа ще стои там..а няма да заходи там по негови си/нейни си таралежови работи....вместо да води люти битки със семейство смокове....

та така.

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смоците са полезни животинки и безобидни, и сигурно нямаш кьорава мишка във вилата, благодарение на него :mrgreen: . В тоя ред на мисли, недей да го трепеш :?.
Айде айде!Ти би ли спал в къща(вила) в която се подвизава змия!Аз не!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смоците са полезни животинки и безобидни, и сигурно нямаш кьорава мишка във вилата, благодарение на него :mrgreen: . В тоя ред на мисли, недей да го трепеш :?.
Айде айде!Ти би ли спал в къща(вила) в която се подвизава змия!Аз не!

 

Еми до скоро и в къщата във Варна, и във вилата ми се подвизаваха смоци, даже един се беше увил на серпентината на хладилника - нали е топличко там smile091. Ма сега нещо изчезнаха и отстъпиха място на съсели, които само ми ядат ламперията и трополят нощем smile048.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смоците са полезни животинки и безобидни, и сигурно нямаш кьорава мишка във вилата, благодарение на него :mrgreen: . В тоя ред на мисли, недей да го трепеш :?.
Айде айде!Ти би ли спал в къща(вила) в която се подвизава змия!Аз не!

бъзльо smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смоците са полезни животинки и безобидни, и сигурно нямаш кьорава мишка във вилата, благодарение на него :mrgreen: . В тоя ред на мисли, недей да го трепеш :?.
Айде айде!Ти би ли спал в къща(вила) в която се подвизава змия!Аз не!

бъзльо smile001

Бъзльо,бъзльо,ама като го видиш на корема ти да ти съска друго ще пееш.Дори и да е не-отровна,инстинкта ти подсказва да се отървеш от нея.Освен ако не си некав smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.