Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Модернизиране на фирмения знак на Шкода


Recommended Posts

Здравейте,

Мисля си, че може би е време Шкода да модернизират фирмения си знак. Според мен зеления фон не се връзва с много други цветове и това няма как да не е забелязао. Интерсно ми е кога ли ще стане това?....Може би с обявяването на новите модели...?

А вие какво мислите по въпроса?

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отдавна си мисля,даже ония ден като си правих тунинг на маската нещо не ми хареса този зелен цвят.Пробвах със самозалепващо фолио да променя визията на емблемата,но не ми хареса.

В форума на vwclub имаше тема за изработване на клубни карти,та и при нас може да се пусне нещо подобно отностно нова визия за емблема на шкода.А пък знаешли ,може да се появят и хубави идеи.

Айде да пробваме а? smile178

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече има разни разработки в тази насока - още преди повече от година като пуснаха първите снимки на Йети а и прототипа на Joyster се видяха нови емблеми :

 

post-1803-138453101483_thumb.jpg

 

post-1803-138453101428_thumb.jpg

 

post-1803-138453101492_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен старата също ми харесва повече.Сигурно щото карам кола от старата школа ... :roll: .Но тази на по-горните модели дето е показана е супер яка и изчистена :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си харесвам марулята с окото.

smile091 smile091 smile091 smile091 направо ме разби, човече, откога не съм се смял толкова здраво в 5 сутринта.... smile091

 

по темата - на мен най, ама най-много ми харесва "синята" емблема (1926-1990)

SkodaLogo.bmp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маи повечето хора си харесваме старата ебмлема.

 

Ето едно шеговито предложение от мен.

 

post-1571-138453101543_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво е това модернизиране. FIAT си върнаха старата емблема, която е пъти по-красива от ония 4 райета, които бяха преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е при фирмените знаци за коли, но знам че като се поръчва художествен проект за фирмена бланка, лого и така нататък, то се изработва в два варианта...за цветно и за черно бяло. Наличието на задълцителен зелен цявт в емблемата, според мен би затруднил дизайнерите при предложенията за цветовите гами и непременно ограничава възможните цветове. Това е и причината да си мисля, че скоро ще видим нещо ново. Даже мислвх да предложа и облог...ама знам ли? Вече доста бири пасив натрупах?

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо някои смятат, че зеленият цвят на емблемата по някакъв начин ограничава дизайнерите в подбора на цветове или нещо подобно :roll: На BMW като емблемата им е бяло-син пропелер, какво им е на безбройните цветове? :mrgreen: Или може би На Ферари, Ламборгини и Порше емблемите пречат нещо на дизайнерите на тези фирми да се развихрят? На мен зеленото си ми харесва - пролетно-лятно, напомня на саладка наистина, готино си е smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaa, те от Ферари са с най-богатата цветова гама! Червено и жълто ... по изключение и черно smile091

 

По темата: личното ми мнение е че е безмислено да се сменя знака. Дори ме дразни смяната на надписа Octavia на новите модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато си купих Шкода-та един приятел ми каза,че бил чел някъде за проведен конкурс за най-тъпа емблема и нашата оглавила класацията smile120

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам в предвид да се сменя знака....(а и кой съм аз, че да имам)...а по-скоро имам очакване да се обнови, модернизира и стилизира, като запази някаква форма на приемственост....

Ясно е, че много хора си харесват стария знак...та нали имено затова е създаден,но....

Ако напоследък не бях загубил доста басове, то бих се обзаложил, че до 3 години знака ще е видоизменен....

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за вас колеги но мене ми се иска да видя фирмения знак с ето този син оттенак как ще стои... а ето за какво иде реч

post-4305-138453104469_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за вас колеги но мене ми се иска да видя фирмения знак с ето този син оттенак как ще стои... а ето за какво иде реч

 

Е па аз синя маруля не съм ручал...... smile021 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зеленото ... май се акцентира от шкода при новите модели, ако не сте забелязали - купе, светлинки, табло и т.н. :) както и един от най евтините бои при поупка е маслинено зелено...

за сравнение: БМВ - жълто; ФВ - синьо; Мерцедес - бяло ; Тойота - жълто и т.н.

просто цвета на шкода си е зелено ... може би е любим на директора на завода :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марулята с окото, е само такава дефиниция не бях чувал, та като се започне от стрелата с крилата, пернатото животно с клюна и други дивотии от колеги, съдружниците ми, и приятелите.

Но на мен емблемата си ми харесва, някак си свикнах с нея. Хайде единствено могат да махнат клонките с листенцата отстрани, че така прилича малко на герб на някоя военновъздушна база.

В този ред на мисли много повече ми харесва новият шрифт с който е изписан модела отзаде.

Буквите са някак си по-квадратни, наподобяват технически шрифт, излъчват сериозност, за разлика от закръглените елементи на моята фабия 1. Този шрифт от Фаб1 Окти1 повече пасва за надписи на барчетата край плажа, отколкото за модели на автомобилен производител със 100 годишна история.

А като се сетя за надписите на фаворит или форман, пластмасова табелка - сребрист текст на черен фон, напомня ми табелките на руските тАлавизори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е живот и здраве....времето е пред нас.

Почти съм сигурен че в следващите три до пет години ще има "фейслифт" на фирмения знак.

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.