Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с климатроника на О2...


snowmen

Recommended Posts

Здравейте, пожелавам на всички лека и безаварийна...

От скоро съм горд собственик на Октавиана 2, 2,0 TDI, 140hp... колата се държи невероятно(напълно според очакванията ми и това което съм чел по форуми за този модел), но искам да споделя за един неприятен монент...

...та колицата стой цял ден горката под жаркото софийско слънце, влизам вътре - не се търпи, изчаквам известно време с отворени врати да се охлади до колкото може купето, запалвам двигателя и поработва 2-3 минути преди да потегля. Включвам климатроника на "Auto"(22 С)-съответно вентилатора издува до последно и след около 15-20 секунди започва да духа студено....много е приятно, но за мой ужас след около минута духането намалява-без да се променя скороста на вентилатора(просто спира да духа през отворите а продължава да си духа някъде в таблото). Изключването на климатроника и включването му повторно не дадоха никакъв ефект, просто цялата картинка се повтори отначало!?!

Случи ми се веднъж преди 3-4 дни, после никакъв проблем през следващите дни ....до днес ](*,) .

Ако някой от вас е срещал подобен проблем ... или има някаква идея как и защо се получава , причина или начин да се справя с този проблем...ще съм много задължен

Благодаря Ви предварително... smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, пожелавам на всички лека и безаварийна...

От скоро съм горд собственик на Октавиана 2, 2,0 TDI, 140hp... колата се държи невероятно(напълно според очакванията ми и това което съм чел по форуми за този модел), но искам да споделя за един неприятен монент...

...та колицата стой цял ден горката под жаркото софийско слънце, влизам вътре - не се търпи, изчаквам известно време с отворени врати да се охлади до колкото може купето, запалвам двигателя и поработва 2-3 минути преди да потегля. Включвам климатроника на "Auto"(22 С)-съответно вентилатора издува до последно и след около 15-20 секунди започва да духа студено....много е приятно, но за мой ужас след около минута духането намалява-без да се променя скороста на вентилатора(просто спира да духа през отворите а продължава да си духа някъде в таблото). Изключването на климатроника и включването му повторно не дадоха никакъв ефект, просто цялата картинка се повтори отначало!?!

Случи ми се веднъж преди 3-4 дни, после никакъв проблем през следващите дни ....до днес ](*,) .

Ако някой от вас е срещал подобен проблем ... или има някаква идея как и защо се получава , причина или начин да се справя с този проблем...ще съм много задължен

Благодаря Ви предварително... smile126

 

Филтъра на купето как е? Да не е задръстен? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей Снежни Човеко , не прави от мухата слон. Случило ти се е веднъж , после - НЕ. Всичко е ОК ! Нима у вас компа не ти е увисвал поне веднъж, а ?!!! Кой знае какво копче си натиснал докато си внимавал да правиш всичко правилно ....я издухване на предния джам , я да прави "свирки" в краката .... :D

Спокойно , бе МЕН ! Всичко е нормално ! :D

 

п.п. На мен например веднъж ми се е случвало като паля мотора , малко преди да запали да загасне . А пък два пъти ми се случи както ми работи радиото да се усили до дупка със някво свистене . При второто случване на втората случка дори жена ми се уплаши ..... :mrgreen:

 

п.п.п. А след като вече не духа през клапите , продължава ли да изстудява , чувства ли се в купето ?... може някоя клапа на климатроника да запецва :) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би, както казваш ти някоя от клапите запецва, но интересното е че първоначално духа стабилно около минута две от всякъде и после решава друго, като че ли затваря всичко към купето и от никъде не духа(то ако духаше където трябва ехееее) .... И се получава само когато е стяла продължително време на слънце...

... ако ли не, знаете ли някое верно "климатизирано" сервизче, кудето могат да я чекнат

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нищо ти няма на колата! Нали затва е климатроник - демек то си решава къде, колко и кога да духа! Пий две бири и музиката да свири!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нищо ти няма на колата! Нали затва е климатроник - демек то си решава къде, колко и кога да духа! Пий две бири и музиката да свири!

smile162 Мойта астричка е така!Пробвай да намалиш градусите от 22 на 20 и ако пак почне да духа значи просто до сега не си карал кола с климатроник,ако не значи може и да имаш проблем.Успех.Окти 2 е страшна кола!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!

След поредица от успешни тестове ...вкл. - изкл. и т.н. климатроника работи перфектно...

...явно това "животно" е по-умно отколкото го мислех ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!

След поредица от успешни тестове ...вкл. - изкл. и т.н. климатроника работи перфектно...

...явно това "животно" е по-умно отколкото го мислех ...

smile162 Евалата,безпроблемно да си я караш колицата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро съм горд собственик на Октавиана
Браво че се е оправила и честито.

И моята така се казва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.