Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да се похваля с 1000 МБ


vasko az

Recommended Posts

Здравеите

 

От Петък съм горд собственик на 1000 МБ. Взех я от обявата в мобилето, разходих се до Хасково и въпреки че наместо не изглежда като на снимките, към 21 ч. се прибрах с Шкодата на самоход до Дупница. Даже по магистралата изпреварих един тир. При каране с 80 не загря никъде. Хубавото е че почти всичко си има и е с прилични ламарини.

За сега смятам да събирам части и ако стигна наесен да я разметкам за реставрация.

 

Частитите които ми трябват за сега са:

Предни мигачи комплект, по възможност и задни.

Преден десен калник

Лаисните на покрива и предната емблема.

 

Моля ако някои има или знае къде се продават да казва smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aм чи честито, Васко - ше требе да я полееме обилно със студена пенлива течност smile159

За частите хич няма да е лесно, ама обади се на Жоро от баня Мадара /мисля че му има тел. в раздела Магазини/, той беше скътал доста дефицитни чарколя, при това нови. Малко е скъпчия, ама с доставка от Чехия ще ти излезне още по-солено, освен ако не ти услужи vankovarnata.

От мен имаш едно рамо - свако ми къташе някакви останали чаркове в мазата, по спомен от декоративните имаше нови "аплици" за задните колонки, основа за стоп и плафон за в купето... другото бяха разни джунджурии 2 ръка главно по мотор и окачване, дето не са интересни. Ако идваш към Сф обади се да те заведа, мисля ще ти ги даде на символична цена.

 

Успех с реставрацията! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, със здраве да си я караш!!!

 

На мен ми се намира калник, но да ти каже не е много добър, към прага е доста загнил, свалян е от един донор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже по магистралата изпреварих един тир. При каране с 80 не загря никъде.

 

Няма да имаш проблем с температурата и при 120 км. и външна температура 40 градуса. Само трябва да си отваряш жалюзията лятото и да я затваряш зимата. А ако двигателя е запазен и по сериозни неща ще изпреварваш ;)

Аз съм скривал стрелката от километража на моята пък и след 140 км. става някак по безшумна smile021

 

Честита да ти е и много безпроблемно изминати километри ти желая.

 

Пусни малко снимки де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за пожеланията. Нямам мои снимки за съжаление но като я изкарам за регистрация ще я снимам по-сериозно и със забележките които искам да отстраня. Това са снимки от стария собственик.

Относно реставрацията искам да я възтановя в оригинал, само ми се иска ако може да и сложа 5та скорос или по-бърз диференциал. Според мен мотора ше го понесе спокоино.

post-21-138453102717_thumb.jpgpost-21-138453102756_thumb.jpgpost-21-138453102763_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от чаровете на тази кола е именно късата скоростна кутия. Аз лично не бих я барал + това че ще трябва да се реже купето. Но ти преценяваш къде и колко ще се кара колата.

Поздрави и още веднъж честито за красавицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко, МБ-то ще ускорява съвсем умряло с тия 40 коня в комбинация с 3.9 диференциал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алоууу, тунинг майсторите да си трайкат - тука говориме за ретро оригиналдЪ smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид ако става нещо без да се реже и преправя много много. Иначе мотора си остава 100%.

Някои мислил ли е да постави допълнителн радиаорче за по добро охлаждане и дали помпата ше стигне да врътне водата и през двата. Не искам да слагам радиатор отпред.

 

Някои имали поне един таз като на тази снимка. Ако не мога да си купя ще пробам да направя такива но ми трябва мостра.

post-21-138453103292_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диан Станев има на 100С-ката такива рингове. Много са яки, ама май не се намират лесно. Доколкото знам фабрично се слагат на 1000МБ делукс. По тази логика Ванко Варната би трябвало да има такива на МБ-то... ако са оцелели.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравеите

 

Най-после гаража в които ще разметквам МБ-то е свободен и аз побързах да го метна вътре. В скоро време го започвам.

Като го гледам отсрани ми се вижда малко легнало отзад. Дали да му търся нови пружини и от каква Шкода стават или да му сложа тампони.

post-21-138453118801_thumb.jpg

post-21-138453118809_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре недей, освен ако не ти изглежда разкрачена отзад, че с мокрите полуоси и по-дълги пружини задните колела се събират, т.е. застават под формата на буква "V" :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми изглежда легнала, ама щом казвате не е за сега няма да и ръчкам пружините. След ремонтите ще я гледаме пак по-сериозно и ако тябва лесно се повдига.

Цилиндърчетата на колелата стават ли от нешо което го има в магазина.

Ако някои се е занимавал с тапицерии да ме упъти за магазин, търся бяла изкуствена кожа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачните цилиндърчета на колелата са същите като задните цилиндърчета на 105/120 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Празен и е резервоара - да го напълниш че е навирила носа да търси бензиностанция ! smile126

smile091 :smt017

иначе по темата - не е легнала, сложи един човек да седне на някоя предна седалка, и пак погледни отстрани

:smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.