Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен шум при работа на климатика


yohi

Recommended Posts

Хайде и аз да се наредя на опашката "проблем с климатика"

проблема е следния:

При включен климатик, ниски обороти на колата и подаване на газ се чува тракане (силничко)

Примерно при потегляне ако не се даде повечко газ се чува силно тракане, също така ако съм да речем на 2ра почти без газ и реша да ускорявам пак същото тракане

Когато си е в обороти колата (да речем над 2000) няма проблеми и странни звуци.

Иначе климатика си духа студено. За момента се чува само тропане - но дали това няма да деведе до по-сериозен проблем?

 

Идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се наредя на опашката "проблем с климатика"

проблема е следния:

При включен климатик, ниски обороти на колата и подаване на газ се чува тракане (силничко)

Примерно при потегляне ако не се даде повечко газ се чува силно тракане, също така ако съм да речем на 2ра почти без газ и реша да ускорявам пак същото тракане

Когато си е в обороти колата (да речем над 2000) няма проблеми и странни звуци.

Иначе климатика си духа студено. За момента се чува само тропане - но дали това няма да деведе до по-сериозен проблем?

 

Идеи?

 

детонации.Нормално е работата на тоя мотор. Все пак не е направен да се кара под 2500обр.При потегляне леко задържай съединителя да приплъзне и карай в обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и казваш че това е само когато е пуснат климатика ?!?

 

п.с. звука е като тропане по ламарина

При мен е аванс. Къркоренето което се чува при потегляне и в ниските без клима, просто сега е по-звучно и ясно. Поне при мен. Предполагам за това говориш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да

да ти кажа подобно е на чукането от аванс, но звука няма нищо общо, както по горе казах все едно дрънчане на ламарина.

Иначе както си описал когато се дава малко повече газ и се отпуска съдеинителя по бавно звука го няма.

 

Странно ми е да повярвам че това е обяснението на проблема защото преди няколко месеца или миналата година не съм го чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е аванса, не може да коригира ъгъла. Другото за което се сещам имах проблем с гърнетата/тръбите/ отдолу-отпред и те се чуваха като подрънкване при палене и потегляне понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.