Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

AUX порт на Sony


Recommended Posts

Темата я копирам директно от форум на дата, но понеже и мен ме интересува, а там няма отговори се надявам тук някой да ми обясни:

вчера си купих Sony CDX-GT24 и въпроса ми е AUX порта за какво се използва ? Предполагам, е за да вкараш допълнителен плаъер като айпод или телефон. До тук ок, обаче като ти свърши батерията на айпода или телефона - не слушаш музика ? Има ли вид свръзка която е aux - флашка и от къде мога да си купя ако съществува такова нещо или има ли варянт да си направя ?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да имам каквито и да било претенции да разбирам много от аудио техника , все пак до колкото знам / и ползвам различни аудио/ видео устройства/ AUX входовете са за да се подава от някакво външно устройство сигнал към плеара/ или по точно усилвателя му/

А връзка AUX - флашка няма как да стане, във флашката може да се запишат песни -10-100-1000.... но тя самата не може да си ги възпроизведе и съответно да подаде сигнала към плеара.

По принцип по-добрия вариант е при покупка на нов плеар да се вземе с USB вход - така си пъхаш флашката и си :smt033

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип AUX-а си е аудио вход на 3,5" жак.Той няма нищо общо с УСБ. Както и колегата обясни,към AUX можеш да подадеш сигнал от независим външен източник и нищо повече,т.е. на AUX не се подава захранване за външния източник!

Не го обясних много добре май,ама надявам се да ме разбереш! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, всички световни марки (без жълтите) предлагат допълнителни компоненти, които се връзват на С2/С3 (ISO) буксите или някакви тяхни си букси. Поровичкай в сайта на Сони и виж какво може да се закачи при тебе.

За пример, аз съм с Blaupunkt Dresden MP34, монтирано 01/2005. В книжлето пише, че вместо CDC (CD Changer) може да се закачи AUX на С3 буксата, като те си продават съответния кабел AUX/С3. Понеже AUX е все едно да си свържеш някакъв плеър вместо към слушалки, към радиото и ми се вижда несериозно, аз не си взех кабела. Наскоро (преди седмица) ми попадна Bluetooth/USB устройство за С2/С3 буксите. И вместо CDC, имам USB вход, който се управлява през бутоните на радиото.

Това, според мен е едно евтино решение, ако не искаш да даваш пари за ново радио с USB вход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
вчера си купих Sony CDX-GT24 и въпроса ми е AUX порта за какво се използва ? Предполагам, е за да вкараш допълнителен плаъер като айпод или телефон. До тук ок, обаче като ти свърши батерията на айпода или телефона - не слушаш музика ? Има ли вид свръзка която е aux - флашка и от къде мога да си купя ако съществува такова нещо или има ли варянт да си направя ?

Аз съм закачал успешно към AUX-входа външен мп3 плеър и мисля, че мп3-трансмитерите също имат такава изходна букса, а самия трансмитер от своя страна има USB вход. Лично аз не съм виждал само флашки с подобна букса - тя е само за аналогово аудио с 2 канала, а USB флашките съдържат цифрова информация, така че няма как да стане "стиковката" без преходно у-во... около 20-30 кинта вървят трансмитерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера си купих Sony CDX-GT24 и въпроса ми е AUX порта за какво се използва ? Предполагам, е за да вкараш допълнителен плаъер като айпод или телефон. До тук ок, обаче като ти свърши батерията на айпода или телефона - не слушаш музика ? Има ли вид свръзка която е aux - флашка и от къде мога да си купя ако съществува такова нещо или има ли варянт да си направя ?

Аз съм закачал успешно към AUX-входа външен мп3 плеър и мисля, че мп3-трансмитерите също имат такава изходна букса, а самия трансмитер от своя страна има USB вход. Лично аз не съм виждал само флашки с подобна букса - тя е само за аналогово аудио с 2 канала, а USB флашките съдържат цифрова информация, така че няма как да стане "стиковката" без преходно у-во... около 20-30 кинта вървят трансмитерите.

Да използвам темата купих си трансмитер и искам да подам сигнал с кабел през AUX но не се получава пробвах на 2 плеара и пак не става дали му трябва пред усилвател :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата купих си трансмитер и искам да подам сигнал с кабел през AUX но не се получава пробвах на 2 плеара и пак не става дали му трябва пред усилвател :-k

Предусилвател не е нужен.

Какъв изход има този трансмитер?

С каква музика си в колата?

Разрешен ли е AUX входа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата купих си трансмитер и искам да подам сигнал с кабел през AUX но не се получава пробвах на 2 плеара и пак не става дали му трябва пред усилвател :-k

Предусилвател не е нужен.

Какъв изход има този трансмитер?

С каква музика си в колата?

Разрешен ли е AUX входа?

Има си изход и кабел към трансмитера... значи пробвал съм го и на касетофон мак аудио и на сд сони и на двете не стават а незнам как се разрешава AUX входа :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми е много ясно за какво иде реч...

Ако е чист трансмитер, той има вход за кабел от източника на сигнала, и изхода му е радиоефира.

Ако е плеар-трансмитер, вход може би изобщо няма, изхода е пак радиоефира, но може да има и изход за кабел...

Във втория случай би могъл да се свърже с AUX вход на авторадио.

Не знам как (и дали) може да се забранява/разрешава AUX входа на различните авторадиа (знам как е за Stream MP3), само подхвърлям какво да се провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.