Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем заден прозорез ОКИ 1


hanoi

Recommended Posts

Колеги сполетяме ,беда. карам си колата , и си "играя" с ел. джамовете. При едно натискане надолу, на заден ляв прозорец, се чу едно изщракване, и прозореца не се появи повече.Разглобих вратата ,и се оказа , че е излязъл от водача. После забелязах че на самата машинка има някаква счупена част, свалих я и нея. Счупена е някаква джажа накрая на металното въже, е то е освободено, сложих една подложка да държи прозореца затворен, докато намеря решение, надявам се че ще помогнете, или поне да ме пратите при някои маистор от Сф. smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти нов стъклоповдигателен механизъм. , колелцето със зилото са комплект с него. Моторчето е отделна част - прехвърля се на новият механизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем имам и аз и по същия начин ми се случи. Ако намериш решение пиши до сега колкото съм търсел никаде не се продава само механизма без моторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и се наложи да сменя само повдигателния механизъм.Цена комплект 70 лв. без моторчето.Магазин за части за Шкода - София.бул.Васил Левски,144,02/9463188; Казанлък,ул.Хаджи Димитър 6,0431/65576;Варна,бул.Сливница,141,052/636499.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се и само пластмасови водачи. Миналата година есента правихме с един приятел неговия стъклоповдигач и пращах брат ми да купува. Някъде на Симеоновско шосе се намира магазина. Мисля, че бяха не-повече от 10-12 лв. два.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и се наложи да сменя само повдигателния механизъм.Цена комплект 70 лв. без моторчето.Магазин за части за Шкода - София.бул.Васил Левски,144,02/9463188; Казанлък,ул.Хаджи Димитър 6,0431/65576;Варна,бул.Сливница,141,052/636499.

PVC водача е по 5,00лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасовите водачи ги има по 5 лв. в магазин за авточасти до бензо на Петрол зад театър София. Първо огледай какво е състоянието на механизма и тогава решавай какво да сменяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм свалял до сега кори и ми се ще да попитам ,има ли нещо специфично и кво точно ще счупя ? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазина зад театър София има най различни пластмаси, така че може и да има за Фабия.Съжелявам,че нямам телефонен номер на магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Забравих нещо ... когато сглобявах, се оказа, че сумарната дължина на жилата е по-малка от необходимата с около 3 см. С кански мъки успях да компенсирам с черните къси жила и сума други пластмаси. Но пък стана добре, и вече 1 година това стъкло работи добре. А и със свежата смазка се движи по-безшумно и плавно от останалите 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема го решиха маисторите от "Кобра" на ул. Бесарабия в кв,Сухата река, за 20лв смяна на пласмасовата втулка, и го монтираха,аз си сглобих вратата,(закарах им я с свалена кора) \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги,

едва ли ще изненадам някого, като кажа че и на мен ми се счупи ел. стъклото на Фабията. Като разглобих вратата стана ясно че е точно черния пластмасов плъзгач (не съм сигурен че се нарича така), който се движи по една от релсичките и в който се пъхват жилата и металната щипка-държач.

В ЕТ в Стара Загора ме зарадваха че само тази част не се продава, а трябва да сменя цялата "тава" с жилата, релсите и т.н. за скомната цена от 215лв:(

Прочетох че сте открили магазини, където може да се намерят само тези пласмасови елементи, за десетина лв. Някой може ли да ми каже по-точно каде се намират (зад театър София не ми говори нищо) и ще е супер ако се намира такъв магазин някъде по-близо - Ст. Загора, Сливен, Н. Загора.

Благодаря предварително и лек път с Шкодилаците:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за идеята - вчера още звъннах там и ми казаха тоново че плъзгача се продава в комплект с останалите части от ел. стъклото (без да броим моторчето). Разбирам че за Фабия няма как да се открие, освен от останали "тави" от друга с побобен проблем. Даже преди малко си намерих търсения чарк в сервиз от останалите две плоскости от Фабии.

Та, стискам палци на всички да не ин се троши пластмасата от вратите, че тия коли са рядкост по моргите (слава богу) и автосервизите, ако ли не в Казанлък момчето каза че има тайвански комплект за 90лв. :)

Безаварийно на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за идеята - вчера още звъннах там и ми казаха тоново че плъзгача се продава в комплект с останалите части от ел. стъклото (без да броим моторчето). Разбирам че за Фабия няма как да се открие, освен от останали "тави" от друга с побобен проблем. Даже преди малко си намерих търсения чарк в сервиз от останалите две плоскости от Фабии.

Та, стискам палци на всички да не ин се троши пластмасата от вратите, че тия коли са рядкост по моргите (слава богу) и автосервизите, ако ли не в Казанлък момчето каза че има тайвански комплект за 90лв. :)

Безаварийно на всички!

С новата стока от онзи ден за Фабия дойдоха на 102,00лв .Наистина за тях не се предлагат рез. части - PVC водачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.