Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изпарител климатик


jivdzver

Recommended Posts

Днес ходих на диагностика, според която климатика ми не работи, защото датчика на изпарителя подава информация че температурата е 99 градуса - с други думи за смяна.Поискаха ми 250лв. за сваляне и качване на таблото, защото изпарителя бил отдолу.А датчика отделно трябва да си го платя.Някой има ли представа къде точно е тоя изпарител и как да го намеря за да си сменя датчика, та поне тия 250лв. да спестя ](*,) а и ми казаха че вероятно и датчика ще е поне 150 кинта, но дали е така smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли клапана на топлия радиатор да не затваря , щот и в този случай пак няма да се включва , но датчика ще си подава верни стойности ... това е по - често срещан дефект при климатиците ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможо е да е датчика, който са ти казали. Може да се свали първо жабката и да се пробва да се достигне(отзад на кутията е) , ако не може - наистина трябва да се свали таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих на диагностика, според която климатика ми не работи, защото датчика на изпарителя подава информация че температурата е 99 градуса - с други думи за смяна.Поискаха ми 250лв. за сваляне и качване на таблото, защото изпарителя бил отдолу.А датчика отделно трябва да си го платя.Някой има ли представа къде точно е тоя изпарител и как да го намеря за да си сменя датчика, та поне тия 250лв. да спестя ](*,) а и ми казаха че вероятно и датчика ще е поне 150 кинта, но дали е така smile049

Датчика е 48,00лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долкото помня,мисля този датчик може да го намериш и от сеат или от по стар голф.Но не съм 100% сигурен,при мен на пасата го взех от октавия 2001,така,че има припокриване някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених си го smile152 цял ден ми отне, направо е ненормална тая работа...наистина се сваля цялото табло и залудяваш на моменти, но в крайна сметка успях :) с помощ от приятел де ! Колкото до цената на датчика - взех го от ЕТ, защото са ми на 300 метра, цената е 32 и нещо - няма 33лв.А за смяна казаха че излиза около 100лв. така че ако някой ви обяви повече - може да опитата и там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,дълги и безавариини километри "на хладно" ти пожелавам ! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на някой му се наложи да сменя туй чудо - преди да започне, да разгледа в "Литература" ; "информация за всички модели".Сега разглеждах там оказа се, че според руски писания и снимки датчика може да се смени без да се сваля таблото.Според тях е достатъчно да свалиш панела под волана и от там да бръкнеш.Не знам дали може да се получи, защото аз свалих таблото и датчика е от горе, но нищо не пречи да се опита, ако е вярно ще спестите поне 3-4 часа.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Аз сменям този датчик за 30 минути без да свалям таблото!

 

Ами значи руснаците са прави, интересно защо обаче в ЕТ свалят таблото за да го сменят...Хубаво е все пак, че става от долу, за да не се трепят хората да го свалят това табло...Голяма мъка е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всеки може да смени датчика без да сваля таблото.Затова в ЕТ го свалят.Аз не съм чел какво са написали руснаците за смяната на датчика.Сам го открих.Като всеки колега автомонтьор и аз търся по-лесния начин за всеки ремонт. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 години по-късно...

Здравейте колеги, може ли да ми кажете и на мен къде се намира този датчик и някакъв линк към руснаците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.