Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за Visual Basic


Recommended Posts

Колеги, някой ако се е занимавал с този език и има желание да ми помогне относно решаването на един проблем нека ми пише ЛС. Докарах нещата до едно място и ударих на камък.

 

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиши тук, че повече хора ще измислят нещо по-добро

 

и аз преди работех с VB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Условието на задачата е да се изобразят първите две колони на таблицата като точки,

съответно с X и Y координати. Другите колони за момента не се използват, но за в бъдеще

ще ми трябват. Координатите могат да бъдат големи и малки, с близки и далечни стойности.

В момента се получава що-годе свестен образ при точки с голяма амплитуда между стойностите

на минимум и максимум - например по X и Y от -70 до 70. При малки амплитуди примерно от -1

до 1 изображението не е коректно. Същото се получава и ако стъпката между стойностите е

малка, например числата са по едната координата са (-1,-0,99,-0,98 и т.н.). Другия

недостък е, че чертае екрана страшно бавно, мисля, че точките се застъпват.

Понеже в VB няма обект точка използвам правоъгълници.

Целата ми е да се получи картинка, като от файла sfera.jpg, където съм изобразил точките

от файла sfera.csv.

Тук съм прикачил проекта до където съм стигнал и таблиците за проба.

http://fabianata2.hit.bg/zadacha.rar

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.