Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Имам следните проблеми


35mm

Recommended Posts

Колеги, ще съм благодарен за съвет за следните проблеми:

Забелязах че има много време между натискането на педала на газта и реакциятяа на двигателя. Двигателя реагира с усезаемо закъснение на подаването на газ. След чистене на дроселната клапа в Еуратек, проблема се оправи само минимално, но пак ск има закъснението. В диапазона на 850-2000 оборота - закъснението е много голямо - чак след около секунда след подаване на газ двигателя реагира. На 4000 оборота като задържа и после натисна газ - двигателя си реагира веднага. Тоест с вдигането на оборотите проблема със закъснението намалява.

 

Другия проблем е след отнемането на газта оборотите падат по-бавно от преди. Сега от 4000 до тези на празех ход - около 850 оборота двигателя стига за повече време.

 

 

 

Имате ли идея от какво може да е? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение,че си бензин...как исаш да рипа от 850оборота.

При дизелите също тягата идва от 2хил. оборота нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди не беше така. Нямам в предвид мощност в зависимост от оборотите. Например на 3-та си карам с 1800 оборота, давам газ и чак след секунда се чува и усеща че двигателя ускорява. Дори на празен ход - давам газ -нито шум нито обороти за повече от секунда.

И падането на оборотите, все пак добре че е равномерно а не на пулсации, става доста по-бавно - държи си повече време обороти след като съм отпуснал напълно педала на газта.

Даже един механик като се качи веднъж на Октавиятя, ме попита защо така бавно реагира колата. Имам впредвид че проблема прави впечатление и на други. Не е нормално времето за реакция.

Не отидох повече при него щом като той мене ме питаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение,че си бензин...как исаш да рипа от 850оборота.

При дизелите също тягата идва от 2хил. оборота нагоре.

 

Ися,

 

Ама хич не си прав [-X Като ритнеш газта двигателя трябва да реагира веднага. Забавянето може да означава много неща, между които:

1) Повреден датчик на педала на газта

2) Повреден дебитомер

3) Запушен въздушен филтър

4) ECU-то работи в авариен режим

и т.н. Честно казано не мога да ги изброя всичките.

 

От друга страна бавното падане на оборотите ме кара да си мисля, че става дума за дебитомер...

 

Поздрави и да пишеш като я оправиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение,че си бензин...как исаш да рипа от 850оборота.

При дизелите също тягата идва от 2хил. оборота нагоре.

 

Ися,

 

Ама хич не си прав [-X Като ритнеш газта двигателя трябва да реагира веднага. Забавянето може да означава много неща, между които:

1) Повреден датчик на педала на газта

2) Повреден дебитомер

3) Запушен въздушен филтър

4) ECU-то работи в авариен режим

и т.н. Честно казано не мога да ги изброя всичките.

 

От друга страна бавното падане на оборотите ме кара да си мисля, че става дума за дебитомер...

 

Поздрави и да пишеш като я оправиш.

 

Пепи, разбира се, че ще реагира- това ми е ясно.

 

Имах друго предвид.

Не може от много ниски обороти да настъпиш и колата да рипне от раз.

Тя пак реагира,но не когато е на по-високи обороти и е в пика на макс. въртящ момент.

Едно е да си настъпя Фабията от 1800 и съвсем друго е от 2200 - винаги си реагира, но по различни начини.

Това имах предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.