Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1 или Октавия 2???


bohemia

Recommended Posts

Много ми харесва да чета теми от този вид тъй като виждам как всеки изразява любовта си към любимия автомобил...

 

По темата: Вземи си О2 фейслифт, сега има и много добри промоцийки на складови автомобили. Както някой колега каза 01 е хубава, но е стар модел вече. Двигателят за мен е 2.0 ТДИ (макар, че имам аз съм с 1.9), особено ако ще пътуваш на дълго...ако е 50/50 градско/дълго взимай 1.9 тди.

 

Поздрави и знай, че каквото и да вземеш няма да съжаляваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 1-ца бензин 1.8i от 1999г....

Лично за мен големия багажник на 1-цата ми трябва. ....

А защо не ти харесва големия багажник на О2?

 

Струва ми се по-малък. То, и на 1-цата понякога не ми стига. Не като обем, а като площ. 2 дълги куфара и калъф около 1,35м и едва ги намествам. При мене идеята е да няма нищо едно върху друго. Всичко на пода на багажника трябва да си ляга.

 

Имам мрежа за чанти в багажника (опционална при моя модел) на 4 куки която се закачва, но от багажника на 2-ките много ми харесва една малка допълнитена напряко - например за чадър.

А под мокета във формите на стереопора около резервната гума не ми се побира пожарогасителя. Това е единственото нещо (освен мрежата за багаж) дето се вижда в багажника ми когато е празен. Заших го с два ластика на страничната изолация и сега не ми пречи по пода.

И багажника на 2-ките освен други неща, е леко е подобрен и по-удобен откъм аксесоари.

 

 

Октавия 1 е по-ниска. Това на мен много ми харесва. Това е пречка за някои колеги и ги вдигат някои, но ако караш повече междуградско и магистрали - по-ниско е по-добре. При мене някъде 11,8 или 11,9 см и дават че е колата от настилката. Докато и свикна, няколко пъти остъргах асфалта при полюшкване на колата след неравност на пътя при висока скорост.

Зимата обаче е лошо - по-високия сняг между коловозите оставени от "нормалните" коли - с Октавията направо си го заравнявам и стърже отдолу сняг навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.