Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прохода Шипка


NightSpirit

Recommended Posts

Трябва ми информация какво е състоянието на прохода Шипка. Знам, че е затворен за камьони. Леките автомобили минават ли спокойно. Чух, че се пропускали по малко коли и се чакало по много време. Може би ще минавам утре в посока Габрово от към Пловдив и да знам за какво става въпрос. Като настилка как е? Преди време някой пишеше, че като минал и имал асфалт по гумите после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова беше положението преди 1-2 месеца, предполагам, че още такова:

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=358782

Автомобилите, пътуващи по направление Габрово -Казанлък ще бъдат пренасочвани от връх Шипка към връх Бузлуджа.

Автомобилите пътуващи по обратния маршрут ще бъдат пропускани да преминават еднопосочно през прохода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди около 3 седмици минавах от там.

Това което забелязах:

-има ремонтни дейности От Казанлък до Шипка (мисля ,че село Дунавци се казваше)

-имаше ремонтни дейности преди "предела" в посока Казанлък -Габрово

 

Иначе движението си беше супер спокойно и организирано

smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Северната страна бива, южната е дупка до дупката, хубавото е, че пропускат камиони само до 10 тона. Така беше допреди 2 седмици, не вярвам да се е променило нещо. А, и долу (около Шеново и Дунавци) доста се обикаляше, както са написали и колегите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две седмици пътувах от Габрово към Казанлък.В тази посока се качваш до Шипка и после движението е отклонено към Бузлуджа и слизаш от там.До колккото знам ако се изкачваш от южната страна няма ограничения.Отклоняват единствено слизащите към юг защото платното е еднопосочно.Можеш да очакваш изненади от някой който го е домързяло да се разкара до Бузлуджа и е решил да мине "тарикатската".Всъщност маршрута ми беше по-дълъг- Варна-Пловдив и на върха бях към 23ч., в 23,40 вече бях в Казанлък.Поради това че от юг излизам близо до Казанлък, на Стражата до Калофер има ремонт, а и за Пловдив се минава през Хисар пак поради ремонт, то Казанлък-Ст.загора и магистралата за мен е по-бързия маршрут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пътуваш през нощтта може да избегнеш ремонтните работи като се качиш през бузлуджа предвид по малкото движение, защото иначе от там се слиза, а качването от юг към север си е през участъка в ремонт, но преди седмица две имало големи прагове оставени и трябва да се кара доста внимателно :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.