Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

VAGCOM, Аларма и прозорци


Recommended Posts

Тези дни покрай слънцето и жегата, се сетих за удобната "Комфорт" функция на ключалката на шофьора - която като задържа заключено затваря всички прозорци. И се зачудих дали с VAGCOM не може да се програмират прозорците така, че когато я заключа С АЛАРМАТА (фабрична) да се ЗАТВАРЯТ ВСИЧКИ прозорци сами, а не да трябва аз да ги затварям. Преди седмица един познат майстор-строител ме вози с Мондеото си (което е преди 2000г май) и си остави прозореца отворен, пък ние тръгваме към "обекта" и му викам "Бе я го затвори, някой ще ти дръпне нещо" - а той вика:"Споко, гледай как сами се затварят".

 

Та дето се вика малко на чест се засегнах, щото уж колата ми е по-хубава, пък тия работи не е дресирана да ги прави и си викам сигурно може да се програмира. Става дума за Октавия Тур 2007г. PRR или някой друг - знаете ли как може да се програмира компютъра да я затваря изцяло - не само централното заключване, ами и прозорците да вдига???

 

 

EDIT: Да уточня какво искам, че Storm пише нещо за врати, пък аз с вратите нямам проблеми - отключват и заключват както трябва. Прозорците искам да се затварят когато ЗАКЛЮЧА с алармата колата. Всичките да се затварят. Прозорците и 4-те са ми електрически и се контролират от едно място, защото иначе комфорт функцията няма да работи, пък тя бачка. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. "Select Control Module";

2. избираш контролер "46 - Central Conv." (това е в случай, че си с ел. стъкла. Ако ли не - най-вероятно ще трябва да избереш контролер "35 - Centr. Locks". Не за друго, просто няма да го имаш горния. Въпреки това, нещата надолу (уж) трябва да са същите);

3. след като се вържеш към контролера, от Advanced Functions даваш "Adaptation - 10"

4. тук вече си избираш желания канал, виждаш каква му е текущата стойност, тестваш нова стойност и записваш. После стискаш палци всичко да работи и да няма нищо бастисано

Полезни канали са следните (за всички тях, възможните стойности са: "0" - изключено и "1" - включено):

 

канал 03: Auto-Lock - това е въпросната функция за заключване като се стигнат ~15 км/ч; - (anti-hijack функцията на централното (вратите се заключват щом колата развие ~15 км/ч)).

канал 04: Auto-Unlock - отключване при вадене на ключа от стартера;

канал 05: някаква Interior Monitoring функция. При мен не работи - (Това са обемните датчици);

канал 06: Unlock Horn - уж е за някакво "бийп"-ване при отключване - (Това са обемните датчици);

канал 07: Lock Horn - като горното, ама при заключване - (Това са обемните датчици);

канал 08: Unlock Blink - дали да ти присветват мигачите при отключване...;

канал 09: Lock Blink - ... и при заключване.

 

Може при едно цъкане на unlock да отключва само шофьорската врата. За да се отключат всички + багажника - цъка се още веднъж unlock.

Тази екстра обаче се прави по друг начин:

 

стъпки "1" и "2" са като горните;

3. после цъкаш "Coding - 07" (вместо Adaptation);

4. там излизат три неща. Тебе те интересува едно пет цифрено число - "Software Coding". Добре е да си запишеш някъде оригиналната стойност, че ако нещо не тръгне на добре, да можеш (евентуално) да я върнеш нея Mr. Green;

Принципно май не е много ясно каква ще е оригиналната стойност. Зависи от това коя година ти е колата, дали е с ел. стъкла (и колко) и т.н. Някои възможни стойности са: 00065, 00067, 00257, 00259, 04097, 04099... или същите, но с единица по-малки.

Каквато и да е стойността, идеята е - ако завършва на нечетна цифра, би трябвало по настоящем да ти се отключват всички врати с едно цъкане на дистанционното. И ако извадиш една единица от тази последна цифра и цъкнеш "Do it!" - би трябвало вече с едно цъкане на дистанционното да се отваря само шофьорската врата.

И обратната логика - ако последната цифра е четна, то по настоящем би трябвало да ти се отваря само шофьорската врата. При прибавяне на единица - настройва се да се отварят всички врати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Това не съм го правил (аз нямам комфорт модул) и не мога да кажа. Но ако става по инструкцията на колегата ще го направим. За съжаление ме няма следващите 10 дни в София... Ако до тогава не се оправиш свиркай - ще го пробваме.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е възмойно и да се отварят само предните прозорци? Било то чрез задържане или чрез алармата само. Питам защото аз имам на задните стъкла сенници за бебо и много кофти става като ги отварям отдалеч.

Dereal извини ме че се намесвам с допълнителни въпроси!

Поздрави!

smile027 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.