Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да ви издам пак 1 турбо тайна


bega4kata

Recommended Posts

;) Нещо я подкарахме на премиум марки автомобили да ремонтираме :lol:

Колата пренадува и влиза в серв.режим,това е често срещан проблем при колите с променлива геометрия.Човека ходил в серв.на Форд,но от там му казали че не могат да открият проблема-всичко било наред.Ходил и в др.серв,но не искали да се захващат....много е завряна турбината назад до челната дъска и +това е с колектора естествено :mrgreen:

 

Проверихме му двата клапана /на турбото и този дето го управлява него/,видяхме ,че вилката на геометрията се движи свободно,дори я откачихме на място и на ръка се движи перфектно-СЛЕДОВАТЕЛНО НЕ Е ЗАМЪРСЕТА С НАГАР!

Оставихме я да изтине и на другата сутрин,оставихме я да работи 1 мин и още докато е студена/знам че е вредно ,НО НЯМА ДРУГ НАЧИН ЗА ДИАГНОСТИКА НА ТОЗИ ЕВЕНТУАЛЕН ПРОБЛЕМ/пълна газ до 4000 об.на вс.предавки.И колата си върви перфектно/без да влиза в серв.режим/След 1-2 км каране с настъпване -пренаду.И ни се оправдаха съмненията.

Отнася се и за всички от ВАГ груп:Като загрее чугуна на колектора ,където е поместена геометрията,се получава малко разширение и измятане и лопатките задират :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

следете обясненията към снимките ;)

накрая фрезата с 1 лице,оправя всичко

post-2454-138453100176_thumb.jpg

post-2454-138453100182_thumb.jpg

post-2454-138453100187_thumb.jpg

post-2454-138453100192_thumb.jpg

post-2454-138453100198_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато Влово бяха купени от Форд станаха скъпи фордове, но да си купиш скъп Ягуар и от вътре да караш Форд, е това не го разбирам ](*,) Тук подкрепям колегата VooDoo за това, че някой класики трябва да си останат такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти вече показва някаква чешка част под капака на Порше ... това да не е правено я в Полша или в Украйна или пък у някоя друга псевдоевропейска , посткомунистическа демокрация :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Това триене в едната страна не дава ли предпоставка за липса на съосие или криви/ИЗКРИВЕНИ/ лица от прекалена температура? При нагряване чугуна раздува и трабва да увеличи хлабината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, трябва да пишеш до завода производител за тоя фабричен дефект ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

криви/ИЗКРИВЕНИ/ лица от прекалена температура? При нагряване чугуна раздува и трабва да увеличи хлабината.
именно,нали за това показвам,защото някои се чудят и маят след като са сменили или проверили всички клапани ,мапа и са изчистили геометрията...колата пак така прави-ПРЕНАДУВА....Е,ОТ ТОВА Е

поздрави, дано да съм полезен на някой...с инфото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво че сте оправили колата и решили "нерешимия" проблем(както казали от форд :lol: ).

Имам само едно питане- онези кожените червени нещица на калниците какво са? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...дано да съм полезен на някой...с инфото

Разбира се, че беше (както обикновено). smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам само едно питане- онези кожените червени нещица на калниците какво са? :D

 

Изненадан съм точно ти да задаваш такъв въпрос - ако се не лъжа това са протектори, докато се "гъ*иш" под капака да не осе*еш боята по калниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам! Много са яки. Просто не съм виждал такива да ползват никъде! Голяма са гъзарийка smile168

Евалата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тя и колата е яка :), но Бат Сами е новатор, дано и други сервизи вземат пример от него, че е много готино усещането, като забележиш че някои си е отъркал ципа на гащеризона в колата ти smile048

Ама хаиде стига сме оспамвали образователната тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои идват при нас,защото знаят че отношението към автомобилът им ще е перфектно,и са спокойни,а това го допълва естествено.Като ми надраскат колата ходя само при един майстор,защото зная че ще я направи качествено и няма да направи 1 и да развали друго.Отношението към автомобила е специално и съм спокоен като му я оставя.Като си я взимам е по-чиста вътре и вън,отколкото като съм му я докарал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, аз затова съм оставил Естел при вас- чувал съм и съм виждал как се отнасяте с колите и се чувствам спокойно. Свалям ви шапка =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои идват при нас,защото знаят че отношението към автомобилът им ще е перфектно,и са спокойни,а това го допълва естествено.Като ми надраскат колата ходя само при един майстор,защото зная че ще я направи качествено и няма да направи 1 и да развали друго.Отношението към автомобила е специално и съм спокоен като му я оставя.Като си я взимам е по-чиста вътре и вън,отколкото като съм му я докарал.

 

Да имаше и в София такива сервизи smile164 Аз такъв протектор не съм виждал дори във фирмените сервизи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои идват при нас,защото знаят че отношението към автомобилът им ще е перфектно,и са спокойни,а това го допълва естествено.Като ми надраскат колата ходя само при един майстор,защото зная че ще я направи качествено и няма да направи 1 и да развали друго.Отношението към автомобила е специално и съм спокоен като му я оставя.Като си я взимам е по-чиста вътре и вън,отколкото като съм му я докарал.

 

Да имаше и в София такива сервизи smile164 Аз такъв протектор не съм виждал дори във фирмените сервизи.

 

абе то за идеята едно родопско деяло ще сложат smile027 , ама нейсе...пустите майстори не я тачат тая политика! smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да имаше и в София такива сервизи smile164

 

Щом планината не отива при Мохамед, Мохамед отива при планината. smile168

В София 90% са мърлячи!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам Бегачката да отвори сервиз в София :smt004

 

а, да ... и да си развали табиета ... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам Бегачката да отвори сервиз в София :smt004

 

а, да ... и да си развали табиета ... smile175

И имиджа... smile165

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм мислил да се разширя и да взема др.момчета...но ще има същия отриц.ефект за имиджа smile049

а и спокойствието е важно,живота е 1 и дрябва да му се наслаждаваш.Като имах много таксита...не можех да спя да мисла на кой какво му е счупено и кога ще се блъсне и ще даде ли наема да покрия лизинга и т.н.

живато не е само левове ;)

Митаче ари мятаме те :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митаче ари мятаме те :D

smile152

Аз днес ще пътувам към Варна с друга мисия :lol: Може да пийнем по количка по някое време 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.