Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

? за Плочка за газ на карбуратора...


Recommended Posts

Здравейте колеги!

Интересува ме, който кара на газ и има плочка на карбуратора с колко накрайника е 1 или 2, защото аз съм без плочка и ми се ще да си сложа, но продавача в магазина ми извади един каталог, в който плочката е с 1 накрайник, имам в предвид, че газта влиза от едно място, а самата плочка си е с 2 дупки - за 2-те клапи. Това малко ме озадачи... защо е с един накрайник, а с 2 дупки за клапите... няма ли да влиза фаз и във втората клапа??? Аз в момента карам с 2 тръбички, които са заварени върху корпуса на въздушния филтър на места позиционирани съответно върху 1-ва и 2-ра клапа. Колата за сега си работи нормално и ми дава приличен разход като не я надувам... Та реших да си сложа почка, но се въздържам за сега поради споменатия по-горе въпрос.... Ще съм благодарен, ако някой сподели мение и опит ;) smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай колега, дали ще е с 1 или с 2 щуцера колата все си върви, разлика може да има в самото хранене после на колата, но то си е до реглаж на газовата.Колата на баща ми е с 2 щуцера на плочката, мойта е с 1 - разлика не виждам.Колегите да кажат, ако има по качествени плочки- марка, изработка ала бала, ако не, взимай което ти падне и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с двете тръбички над дифузорите е мое хрумване и на Рапида които карах преди 4-5 години хо бях реализирал - разхода беше нормален , вървеше като на бензин- без никаква разлика. Ако си от София може да се разберем да му хвърля едно око и да видя до къде е стигнало копирането, защото при копиране без размери се допукат грешки и ефекта се намалява. А ако тръбите са сложени както трябва и газовата е настроена - ПЛОЧКА НЕ ТИ ТРЯБВА!!!! А и купешките плочки са правени едно към гьотере и дифузорите въобще не отговарят на нужните, груби и недодялани са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с двете тръбички над дифузорите е мое хрумване и на Рапида които карах преди 4-5 години хо бях реализирал - разхода беше нормален , вървеше като на бензин- без никаква разлика. Ако си от София може да се разберем да му хвърля едно око и да видя до къде е стигнало копирането, защото при копиране без размери се допукат грешки и ефекта се намалява. А ако тръбита са сложени както трябва и газовата е настроена - ПЛОЧКА НЕ ТИ ТРЯБВА!!!! А и купешките плочки са превени едно към гьотуре и дифузорите въобще не отговарят на нужните, груби и недодялани са.

 

Колега, извинявай, но не разбирам за какво копиране иде реч??? Ако говориш за това, че тръбичките върху кожуха на въздушния филтър е твое хрумване, то не виждам причина да не може да хрумне и на някой друг при положение, че не е налице плочка и не искам да се пробива карбуратора то алтернативата е само тази.... Надявам се да не си ми се разсърдил, но това изпълнение го карам от 2001-ва година и то без никакви проблеми. Сега попитах за плочка, не че незнам, че съществуват, а поради факта, че като закарах колата на преглед на газовата и оня "газаджията" ми вика що не си сложиш плочка, ще ти намали разхода. Та за това попитах съфорумците. Между другото, сега разхода ми на градско е 8 л./100. Мисля, че няма нужда от плочка, но все пак е по-хубаво да знаеш мнението на повече хора. smile035 Още веднъж ти се извинявам, ако съм те обидил нещо smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с двете тръбички над дифузорите е мое хрумване и на Рапида които карах преди 4-5 години хо бях реализирал - разхода беше нормален , вървеше като на бензин- без никаква разлика. Ако си от София може да се разберем да му хвърля едно око и да видя до къде е стигнало копирането, защото при копиране без размери се допукат грешки и ефекта се намалява. А ако тръбита са сложени както трябва и газовата е настроена - ПЛОЧКА НЕ ТИ ТРЯБВА!!!! А и купешките плочки са превени едно към гьотуре и дифузорите въобще не отговарят на нужните, груби и недодялани са.

 

Колега, извинявай, но не разбирам за какво копиране иде реч??? Ако говориш за това, че тръбичките бърху кожуха на въздушния филтър е твое хрумване, то не виждам причина да не може да хрумне и на някой друг при положение, че не е налице плочка и не искам да се пробива карбуратора то алтернативата е само тази.... Надявам се да не си ми се разсърдил, но това изпълнение го карам от 2001-ва година и то без никакви проблеми. Сега попитах за плочка, не че незнам, че съществуват, а поради факта, че като закарах колата на преглед на газовата и оня "газаджията" ми вика що не си сложиш плочка, ще ти намали разхода. Та за това попитах съфорумците. Между другото, сега разхода ми на градско е 8 л./100. Мисля, че няма нужда от плочка, но все пак е по-хубаво да знаеш мнението на повече хора. smile035 Още веднъж ти се извинявам, ако съм те обидил нещо smile126

 

Колеги, няма място за спорове тука кой какво измислил. тоя метод е много стар...бащата на жигулито беше направил тая интервенция, като копира от комшията. Единствената работа на плочката е да ти обогати горивната смес като намали дебита на въздуха който постъпва в карбуратора. 8 литра е един напълно нормален разход за градско. Газта е доста капризна от към възд. филтър, така че след 5000 км от новия филтър, вече имитираш плочка... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не съм се обидил, но когато си купиш Рапида 2001г и слжих газовата я показах на съфоромците от тогавашният клуб на Шкода от dir.bg и се появиха после няколко репродукции на начина на вкарване на газта над карборатора, затова решик , че някоя от тях, не нещо друго. А щом разхода е такъв: "ХРАНИ КУЧЕТАТА И НЕ ПИПАЙ НИЩО..." както се казваше в един стар виц за чукчи космонавт :D smile159 и не вярвай на газаджийте smile175 много от тях са лаладжий и просто искат да ти набутат някоя нескопосана плочка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Я ми обясни на мен по детайлно как точно си вкарал газта във филтъра, Щуцерите за захванати за филтъра и само влиза вътре газта или си бутнал медна тръбичка да е точно над клапата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Я ми обясни на мен по детайлно как точно си вкарал газта във филтъра, Щуцерите за захванати за филтъра и само влиза вътре газта или си бутнал медна тръбичка да е точно над клапата

...ако трябва да бъда по-точен, двете тръбички за газта се падат след въздушния филтър. Точно над двете клапи. Ако наистина прояваяваш интерес и не се е.....ш, мога да ти пратя снимка. Пак казвам, че колата си работи без забележки и се триумя дали изобщо да хвърлям 20-30 кинта за няква измислена плочка... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.