Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шуменското плато


PVV

Recommended Posts

Колеги, предполагам повечето са се качвали на платото, но не издържах и реших да Ви покажа една малка част от красотите на този природен парк. Като начална точка за изкачването може да послужи пивовара непосредствено да местността Кьошковете. Това е и скоростен етап на повечето ралита ,които се провеждат в Шумен. След 2-3 км сте на платото до крепостта. Там може да разгледате и музея ,който е в непосредствена близост до нея. От там се разкрива невероятна панорама към града. Съжалявам ,че времето беше мрачно и непрекъснато ръмеше дъжд ,затова и снимките са малко мрачни. От там продължавате по пътя към паметника на "Създателите на Българската държава" Пътят минава през целия парк и тук там има заслони с пейки и места за барбекю и почивка. Малко преди да пристигнете до паркинга на паметника има отбивка в дясно и през гората се стига до билото но платото над кв.Дивдядово. При добър шанс може да засечете клуба по парапланеризъм и да се наслаждавате на екстремните им изпълнения от непосредствена близост. Скачат от скалата до която бях спрял и шкодата.От там има пътечка ,която върви по билото и под вас зейват пропасти с чудни скални образования.От там нататък всичко е въпрос на време и желания за разходки. На паркинга на паметника има барче и детско училище ,където децата могат да се запознаят с животни и приказки от различните табла . могат да се разходят по дървените катерушки и други изненади.

 

013525808-big.jpg

013525810-big.jpg

013525812-big.jpg

013525815-big.jpg

013525816-big.jpg

013525818-big.jpg

013525819-big.jpg

013525820-big.jpg

013525822-big.jpg

013525825-big.jpg

013525826-big.jpg

013525830-big.jpg

013525831-big.jpg

013526923-big.jpg

013526926-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На паметника 1300г. България съм ходил.Невероятно красиво е/ще пусна снимки утре/

А на това плато не съм,но гледам че е много красиво и непременно ще отида :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай, като решиш да идваш да се обадиш,че да хвърля нещо в пеща. Пък тогава да видиш как се строяват шкоди на ръба на скалата и се яде и пие на теферич. Пък може и разни добружанци да забереш , че Искрен и той често идва тъдява. :smt017 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително красиво място, тази година бях там за пръв път. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До скалните манастири ходихте ли? Доста екстремно е да се стигне до тах. Единия има и дървена стълба и се качвахме горе. Ето няколко снимки от албума на колегата дето ходихме заедно :) и мене ме има по тях :)

 

http://picasaweb.google.com/technobeast/112009#

 

Ето ме и мене:

IMG_6331.JPG

 

Окото:

IMG_6398.JPG

 

Този манастир беше до колкот си сспопмням в скалата под окото:

IMG_6415.JPG

 

Ето по това се казваш горе:

IMG_6422.JPG

IMG_6472.JPG

 

И крепостта е хубава, и цялата местност като цяло :) поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , там също е много красиво. Намират се в южната част на платото над Осмар , но се изискват доста катерачески умения , особено за " Окото " , "Подковата" и "Диреклията". Ще покажа малко чужд снимков материал защото от там нямям снимки.

http://picasaweb.google.com/plamenka.slavova/BMShumenskoPlato2008#5189802618615935362

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са снимки на същата мацка с която бяхме и ние, не се сещам името в момента, минахме почти целия маршрут. Почти защото имаше неподготвени хора smile117 и се дигнаха на бунт :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.