Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Твърд педал на газта, когато карам на бензин ?


petkok

Recommended Posts

Здравейте,

притежавам фелиция 1.3 карбуратор, газ/бензин от 99г.

Карам колата предимно на газ но по съвети на приятели от време на време карам и на бензин

за да "НЕ КЛЕЯСА НЕщО ПО БЕНЗИНОВИТЕ ТРАСЕТА :mrgreen: ".

Завчера пак я покарах на бензин и останах с неприятното впечетление, че педала на газта ми е

доста по-твърд отколкото на газ.

Колата си работи савсем нормално на бензин и си има необходимата мощност но все пак съм длъжен да

попитам дали такова поведение е нормално ??

 

ПС

Цяла зима карах колата на бензин но бях с кубинки :mrgreen: и не го усешах много този педал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че може да има някаква разлика следствие използваното гориво, по скоро някакъв друг фактор /подобно на кубинките :) / е заблудил сетивата ти - твърдостта на педала за газта си зависи от самата механика. При спортните коли обикновено е направен по-мек - ясно защо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случва се понякога , когато заяде вакуума на втора камера и ограничителя търка в една ламаринка вързана към дроселовата клапа и тя причинява туй втърдяване на педала .

 

013526636.jpg

 

Пробвай следващия път като усетиш , че педала на газта е тежък да натиснеш надолу вилката към , която е закачен вакуума и да пробваш дали е олекнал .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен заяждаето идва от платното на ускорителната помпа и по-точно съчмата с която я натиска лостчето. Затова се появява само на бензим - горивото създара съпротивлението. Решението е да се пробва да се напръска отвън покрай лосчето с WD 40 или да се смени платното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.