Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем


лидия

Recommended Posts

Здравейте,

Имам Шкода 120L .Създава ми малък проблем.При рязко подаване на гаазта започва да "тресе".Същото се случва и когато изкачвам байр.Чукчето е сменено.Дайте съвет от какво се получава.

 

PRR: Писането на смислени заглавия помага доста! Ако напиша "Проблем" ще заинтересувам 3ма човека, ако напиша "Голям проблем" 5, а ако напиша "Притриса при рязко подаване на газ" ще привлека вниманието точно на тези които биха могли да помогнат! Или не си съгласен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карбуратор?! Свали го и му направи едно почистване и регулиране на витовете за въздух и бензин (смени гумените пръстенчета на въпросните винтове, иначе много бързо бяга реглажа) и току виж се оправила.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам Шкода 120L .Създава ми малък проблем.При рязко подаване на гаазта започва да "тресе".Същото се случва и когато изкачвам байр.Чукчето е сменено.Дайте съвет от какво се получава.

Забравих да уточня ,че съм на газ,но този проблем се получава и на бензин и на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за тъпия въпрос, ама като смени чукчето направи ли центровка на запалването? :) smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ше какараш по бавно и нема да ти тресе

 

smile091 smile091 smile091 Ти напрао ме счупи брат !

Кърти с големия чук smile150 smile035

 

Иначе по проблема на колега - да си провери високоволтовите кабели :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен,ама при рязко ускоряване не играе ли роля ускорителната помпа на карбуратора и там нямаше ли една мембрана?! ...сигурно малко вероятно, ама провери все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен,ама при рязко ускоряване не играе ли роля ускорителната помпа на карбуратора и там нямаше ли една мембрана?! ...сигурно малко вероятно, ама провери все пак.

Играе роля но колегата вече каза че колата и на газ прави същия проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е хубаво да се смени кондензатора на делкото и да се направи центровка на запалването и регулиране на чукчето. Но проблема си идва от кондензатора - той не е напълно пробил, но е почнал и това се усеща само при натоварване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо ли си мисля че няма да е от кондензатора....... smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата кара Шкода от скоро да не би чак сега да е усетил тези проблемни вибрации от които всички се мъчим да се отървем :roll: Щото при рязко подаване на газ се минава през резонансните обороти,а по баир доста повече се кара в техния обхват от колкото при равен път.Поне аз така мисля :roll: Успех с решаването на проблема smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от какво е проблема според теб? :-k

 

А според мен проблемът e, че колегата не е описал добре проблема.

Симптомът "тресе" аз не знам как да го разбирам. Тресе при рязко подаване на газ - дали няма предвид, че се получават детонации - "чука аванса"? Или "тресе" означава, че има вибрация? Или че придърпва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опиши повече проблема, какво точно тресе, от прекъсване на мотора ли тресе, купето ли се тресе. С колко км\ч тресе обикновено най - често. Данеби да имаш скъсани тампони на мотора ?. Аз 1во бих проверил кондензатора, от кондензатор съм късал на червената едно време ушите на въздушния филтър... силата на резонанса :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.