Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Антена Фелиция- демонтаж?


Recommended Posts

Колеги,някой има ли представа как се демонтира антена на Фелиция.Моята е фабрична и беше изкривена и сцепена.В долния край има нещо като винт на резба,което ме подлъга и при опит а я сваля се оказа,че неможе да се развие,защото е едно цяло до пластмасовата основа.Сега вече съм без антена и си мисля,че би трябвало да има начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята фелиция антената е на тавана пред задната врата и е с подвижна метална пръчка,което не ми хареса.Като сложих едно старо радио,за да затворя дупката под таблото,залепих една активна антена на предното стъкло,свързах я по посочения начин и сега така слушам радиото.Няма да я свалям старата част,за да не протече вода отгоре ,а и да не свалям тапицерията от вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш малко тапицерията на тавана...и ще ти се разясни

:o :-k

Явно това е решение на "мъдър" немски инженер.Наистина "много добре" са го направили, да разглобиш половината кола за една антена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш малко тапицерията на тавана...и ще ти се разясни

:o :-k

Явно това е решение на "мъдър" немски инженер.Наистина "много добре" са го направили, да разглобиш половината кола за една антена.

Глупости. Разкачаш лайстната на тавана отзад (4 или 5 щипки), дръпваш тапицерията леко надолу и пред теб се открива основата на антената. Между другото е на куплунг към коаксиалния кабел, който продължава навътре, така че можеш да я изключиш и да я смениш с такава за 5 лева от пазара, която между другото е същата. Ама тва няма ли го в литературата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основата би трябвало да е на винт/ове/ към купето под тапицерията, а на моята се развинтва и горната част /самата пръчка/ е на шпилка - 2 пъти крадоха оригиналната и сега съм с биташка "пружинка" за 2 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основата би трябвало да е на винт/ове/ към купето под тапицерията, а на моята се развинтва и горната част /самата пръчка/ е на шпилка - 2 пъти крадоха оригиналната и сега съм с биташка "пружинка" за 2 лв.

 

Аз така реших,че шпилката се отвива,обаче при мен нагоре е едно цяло с антената ,а отдолу към тавана се върти бе да се отвива.Явно ще трябва да видя под тавана защо се върти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе какви винтове,какви шпилки smile175 .. основата се държи към тавана с една голяма гайка (21 или 22),а пръчката се навива към основата.Сваляш лайсната която държи тапицерията на тавана,издърпваш я малко надолу,влизаш в багажника и започва едно дупене ... бая зор ми даде тая гайка,може да се бърка само през два елипс. отвора :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.