Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Уикиречник:Български/Правописни грешки


Recommended Posts

Във връзка със зачестилите спорове... Ето нещо което може да бъде много полезно на всеки smile092

 

http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%A3%D0 ... %B8#.D0.98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, ама да има кой да чете, да има желание.

Колегата НайтСпирит няколко пъти писа за "императорите" :lol: ,но май няма да успее да ги пребори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в първата дума са допуснали грешка - всички знаем, че се пише ЪПсурТ :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

ШкодаджиЯ - шкодаджиИ!

Ако аз или някой колега напише "шкодаджиИ" вместо "шкодаджиЙ", да знаете, че първото е правилното изписване, макар че напоследък второто май по-често се среща :lol:

И изобщо в БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК няма дума, която в множествено число да завършва на "ий" smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, то си произлиза от самото правило:

Ако съществителното име е в множествено число, то то завършва на -ии; в противен случай пишете -ий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве eIIIIIIIIII, 46666, ALoooooooooooу, ред колегията, за ваз Скоди нема ли, жени също, та пак пръвописат задавкахтьи? smile168

 

Аман. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

воин (войн) - с това не съм съгласен, все пак от фонетична гледна точка помислете си колко е дълго и-то когато се произнася, ....няма логика да е й, така че и този сайт не е застрахован от грешки. Всъщност това е граничен случай - има такива в езика. Наистина никой не произнася войн, а казва воин, от друга страна се затруднявам да дам пример за проверка, което показва, че може и да не съм прав. Има думи като военщина, воевода(войвода), което показва, че това "е/и" там е "непостоянно" (мисля че така се наричаше). Най-добре да се изкаже някой, който с това се занимава, с българския език, ако има оцелеили такива де. А иначе масово се "преварзват тазовете на колите сас свински упашки", това е ясно ;))

 

едит: sorry pow, нема се пуашиш, оно като си требе ше си требе :) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега в една тема е написал Батерий.

Грешка :!: Императорът не е Батерий, а Тиберий и е бил много жесток! :smt019 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.