Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на бойлер - съвет


Каква марка бойлер бихте избрали?  

28 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Имам бойлер неръждавейка на Фламина , който протече за пореден път . Макар че е в гаранция , искам да си купя друг защото ми писна :evil: .Уж съм се ориентирал към Stiebel Eltron PSH 80 SI - 355 лв , но ме е страх да не сбъркам защото чакаме дете и всяка стотинка ми е нужна , но и бойлер ми е нужен. Бойлера ще се използва непрекъснато , нямаме отношения с Топлофикация. Моля ви за съвет , от ровенето в Нета само се обърках още повече - серпентини , неръждавейки , хоризонтални , вертикални , егати ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нео и Теси направо ги махни от списъка! По добре от тях е Дипломат. За другите незнам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземай елдом инвест неръждавейка грее с 10 градуса повече и е с 10 години гаранция на съда аз съм със елдом инвест емайлиран с 5 години гаранция на съда вече 5 година и се наложи да му сменят само терморегулатора защото е (китайски) майстора който ги обслужва е точен,ако трябва да избирам пак ще избера елдом инвест

п.п бягай далеч от ARISTON боклуци са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен да махне Теси от списъка. На три различни места съм монтирал бойлери с тази марка (2 хоризонтални и един вертикален) и съм доволен от това, което получавам за тези пари.

 

Съвета ми е ако ти се дават пари да избереш Stiebel Eltron (имам и такъв), ако искаш да минеш по-тънко, без обаче да имаш ядове - Теси. Но най-важното, на което трябва да наблегнеш, като изключим всичките рекламни трикове за покрития и т.н., е мощността. Повечето бойлери на пазара са 2kW. Вземи си 3kW - грее много по-бързо водата.

 

За монтажа - от теб зависи дали ще си вземеш хоризонтален или вертикален. Всичко опира до място и желание/начин на монтаж. Ако се спреш на хоризонтален вариант, обърни внимание, че има ляв и десен бойлер - определя се от това от коя страна му е захранването с ток.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога Теси!!! Тоя тук се скъсва да тече (връща студената вода) и няма оправия, и гаранции не се признават изобщо...

В Търново преди газта бяхме с елдом инвест - никакви проблеми. На другата къща е Дипломат - пак никакви проблеми.

А и цените са приемливи, все пак са си български..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 13 годишния ми опит с бяла техника, твърдо ти препоръчвам Шишков. Поне го знам как ги произвежда. Отиди при него и си избери подходящия за теб. В момента това и Дипломат (Елдом Инвест), но нерърждавейка са най-доброто решение. Не си струва да даваш една купчина пари за Stiebel със "стъклокерамично" покритие (= емайл). Имам опит със следните марки, които не ти препоръчвам:

1. Щтибел елтрон

2. Елдом Инвест емайлиран

3. Фламина (всички вариации)

4. Термолукс

5. Аристон - най-голямата трагедия

При Шишков освен това може да избираш (поне 2005/06 г. можеше) мощност, ляв или десен монтаж ако е хоризонтален, дали да е нисък или висок и т.н. Не те съветвам за Елдом (Дипломат) с хоризонтален монтаж. Не са направили нагревателя като хората. Т.е. не грее като вертикалния. Водата свършва доста бързо.

Аа и последно. Вземи си по-голям от 80 л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тази марка е няма в анкетата! http://www.sunsystem.bg/products.php?ac ... 37&lang=bg

Искам да споделя с теб и с всички колеги, че това са много надеждни бойлери. Вкъщи съм с такъв, а и с тях работим. Има ги във всякакви варианти и мощности. Другите СТРАХОТНИ бойлери са Дражица(Чехия) но са скъпички, затова не са известни толкова много.

И все пак ти решаваш! smile159

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дипломат и Елдом инвест са една и съща марка. Ползваме такъв 80 л. вертикален, с казан от неръждавейка, нон стоп в продължение на 5 г. /нямаме ТЕЦ/. Дават му 10 г. гаранция на казана и 5 г. на ел. част, но не се е налагало да я ползвам. Само веднъж наскоро му отказа шалтера, но дойде един комшия - ел. техник само го бутна отвътре лекинко и се оправи. Другото е, че избиха дребни ръждици тук-таме отвън по ръбовете /като на 10+ годишна Фела :lol: /, но надявам се не е фатално. Така че 1 глас за Дипломат и от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо глас за Елдом Инвест/Дипломат - използвам такъв в ресторанта, обикновения, с 5 години гаранция. Бачка нон-стоп със здраво натоварване. Не съм към топлофикация, разчитам само на бойлера. На единия му мина гаранцията и сега втори бойлер от този тип съм монтирал - 80л./ 3кВ - и съм супер доволен. Последно цената му във фирмения магазин на Стамболийски беше 215 лева. Разбира се, ако можеш да си го позволиш, вземи неръждавейката. Ако нямаш координати на майстор да ти го сложи, свиркай, че от фирмения магазин обяваяват 70 кинта за монтаж през външна фирма - шашава работа.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съотношението цена/качество според мен е най добро при Дипломат (Елдом инвест). Имаголям избор на обеми и мощности.

Единственото, което не ми допада при тях е заводски монтирания (заради гаранцията) ПЛАСТМАСОВ предпазен/възвратен клапан. Трябва да се внимава при монтажа да не даде фира при скачването към водопровода.

Ако пестиш пари - емайлиран, ако можеш да си позволиш повече - неръждавейка. Не че емайла е лош, но вероятността за проблеми е по-голяма. Анодната защита все пак е с ограничен ресурс.

Последния който съм купувал беше емайлиран, 80л, 2,5кВ на цена 200-210 лв по спомен.

Иначе за мен от изброените горе марки - Щибел елтрон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да исках гласувах за Теси ,защото мислех че мие такъв бойлера,но се замислих и отидох да видя пише елдом инвест :) имаме го от 3 години и няма грешка ,зимата се ползва и със водната риза от печката и всичко е окей,няма проблеми да чукна на дърво и за в бъдеще да е така smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елдом Инвест, Варна,сега Дипломат,това са бойлерите! smile126

Имам два -80л.-неръждавейка,като единия е на 14год и един 30л-емайлиран.

Досега никакъв проблем! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо глас за Елдом Инвест/Дипломат - използвам такъв в ресторанта, обикновения, с 5 години гаранция. Бачка нон-стоп със здраво натоварване. Не съм към топлофикация, разчитам само на бойлера. На единия му мина гаранцията и сега втори бойлер от този тип съм монтирал - 80л./ 3кВ - и съм супер доволен. Последно цената му във фирмения магазин на Стамболийски беше 215 лева. Разбира се, ако можеш да си го позволиш, вземи неръждавейката. Ако нямаш координати на майстор да ти го сложи, свиркай, че от фирмения магазин обяваяват 70 кинта за монтаж през външна фирма - шашава работа.

 

Поздрави.

За да важи гаранцията не е ли задължително да е монтиран от оторизиран техник :? ? Защото с ремонтите на бате Райчо , Шкодето де , много не ме бива , ама с бойлера ще се оправя , комай :roll: !
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами фирмата няма такъв, не и за София, поне в края на миналата година беше така. Работят с някакъв човек, който три дена го чаках да дойде и накрая не дойде, но комшиите ми дадоха координати на едно златно момче и то ми свърши работа за нула време и за малко пари. В магазина на Стамболийски на табелка до бойлерите пише - гаранцията отпада при демонтаж на предпазния клапан. Този клапан, за съжаление, както споменаха колегите, понякога дава дефект и капе, аз затова имам винаги една кофа под бойлера и веднъж на ден я изсипвам в мивката, не че много се пълни, де. Понеже втория бойлер ми го монтираха на 30.12.2008, не много отдавна, помня само, че се изисква специална планка, ако стената не е тухлена или масивна - при мен е - че ако падне бойлера, техника носи отговорност и предпазния клапан да си е на мястото. Това е. Ето една снимчица:

 

post-1162-138453099841_thumb.jpg

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички и най-вече на Pow за споделения опит . Спрях се на най-евтиния приемлив вариант , даже вече си го купих - Дипломат от новата серия Океан , емайлиран , с анодна защита и 5 години гаранция . Отскоро гаранциите ще бъдат намалени като срокове , а по-старите неръждавейки на Дипломат са със същата неръждавейка като моят стар бойлер Фламина (тоест некачествена) . При Дипломата хубавото обаче е , че са спенополиуретанова изолация и при спукване в гаранция просто подменят водосъдържателя , а Фламината са с вата вътре и заваряват , заваряват , заваряват ... Те всъщност друго не могат да направят защото спряха производството на бойлери и нямат резервни водосъдържатели . А моя нов Дипломат струва само 254 левчета - монтажа предстои . Благодаря отново smile027 !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.