Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с радиото


NightSpirit

Recommended Posts

От известно време радиото ми прави някакъв странен проблем. Не знам как точно да го обясня, но все едно RDS-а не работи. Запаметените 6 станции не ми ги намира автоматично. Ако в София работи намример Радио 1 Рок, като отида в Пловдив не работи. Не търси станциите по RDS, а си стои на запаметената честота. Не съм откачал акумулатори, не съм пипал настройки, нищо не съм правил. Радиото е Stream на О2 1Z.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то станцийте не се избират по RDS -а , а по честота , която е различна в различните региони на България просто требе да ги знаеш къде колко MHz е станцията ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то станцийте не се избират по RDS -а , а по честота , която е различна в различните региони на България просто требе да ги знаеш къде колко MHz е станцията ;)

 

Една от функциите на RDS е именно превключване на алтернативна честота (AF) при влошаване на сигнала. Това обаче става само при положение, че предавателя включва тази информация в предавания сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От радио не разбирам и не съм наясно какво точно прави RDS-а и какво не. Идеята е, че като си запаметя радио и повече не въвеждам честота, независимо дали съм в София, Каспичан, Долно Уйно или Варна, то си го намира автомачитно и си го пуска. Ако тръгна за морето, докато стигна не сменям честота, стига радиото да има покритие по целия път (както е Радио 1 най-често). Другия случай е да съм слушал Радио 1 в София, по пътя да слушам диКС и като стигна във Варна цъкам на копчето със запаметеното Радио 1 и то го намира на варненската честота. Проблемът е именно това, че нещо спря да го търси и като отида в Пловдив примерно ми умират радиата и трябва да ги търся отново, а пътувам често и това ми е важно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не би нещо да си ровичкал и да си изключил тази функция-ама не знам със сигурност

моето си държи станциите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С предварителни извинения за английския ми правопис (ако има грешки):

 

TA - Traffic Anouncement - Съобщения за пътната обстановка (не е тая функция)

 

AF - Alternative Frequency - Алтернативна честота (тази е изключена, може би)

 

smile092

 

 

edit: Как така стана , че някой ми поправи поста - не разбрах ! :-k smile048 Най-вероятно някой модератор , но горе-долу исках да кажа същото ... smile159 - за алтернативната честота AF ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AF - Alternative Frequency - Алтернативна честота (тази е изключена, може би)

 

Имаме познал верния отговор smile027 Моля, печелившия да се обади в редакцията на радиото да си потърси наградата - тапи за уши smile001

 

Беше изключена тази опция, което не знам как е станало, защото със сигурност не съм пипал настройките, нито някой друг освен мен е влизал в колата. Важното е, че вече работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С предварителни извинения за английския ми правопис (ако има грешки):

 

TA - Traffic Anouncement - Съобщения за пътната обстановка (не е тая функция)

 

AF - Alternative Frequency - Алтернативна честота (тази е изключена, може би)

 

smile092

 

 

edit: Как така стана , че някой ми поправи поста - не разбрах ! :-k smile048 Най-вероятно някой модератор , но горе-долу исках да кажа същото ... smile159 - за алтернативната честота AF ...

 

 

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Ами така - като бързам да пиша преди да съм се събудил още...

SORRY! Просто съм чукнал EDIT вместо QUOTE и съм затрил всичко.

 

А колко по-лесно е да се ползва POST REPLY

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.