Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Суперб. Съвети..


don_kyci

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Регистрирам се в този форум, за да получа съвети от хора - почитатели и ценители на марката. Тъй като от няколко месеца си търся кола, съм се спрял на Шкода Суперб. преди няколко дни ходих и правих тест драйв на 2.0дизел 140 коня - ръчни скорости. Чудесна кола. Изключително широка отзад (замислих се да си намеря шофер, който да ме вози :roll: ) Забелязах няколко проблема въпреки всичко:

 

1. При скорост от 60-70км/ч при отпускането на педала на гаста се чуваше странен шум на свистене някаде от лявата страна на волана. След като натисна отново педала, шума изчезваше. Направих проба при по висока скорост - нямаше такъв проблем. Консултанта от Шкода го забеляза, но нищо не каза и се опита да ми отвлече вниманието...

2. При скорост от 160км/ч се чуваше шум сякаш предният ляв прозорец е леко отворен. Явно при по-високи скорости купето не е толкова добре обезшумено....Някой да сподели собствени впечатления...

3. При едно от потеглянията гумите изсвириха, въпреки наличието на системата против боксуване на колелата на Шкода. Отново ще съм благодарен на мнения от колеги с И Ес Пи система да споделят дали са доволни..

 

Толкова за проблемите..Засега съм се насочил към оборудване Амбиенте. иска ми се да добавя темпомат и радиото със тъч скриин - има ли колеги с подобно, и какви са +/- при него?

 

Откъм двигатели със сигурност искам дизел. Проблема е какъв? Дизела 140 коня ми хареса и не мисля, че ще ми трябва по големият от 170 коня. Въпроса ми е дали не е икономически по изгодно да се закупи 1.9 дизел 105 коня(ценова разлика от 3000лв при едно и също оборудване) с цел по евтина поддръжка при смяна на масло и ремъци - от получената информация при 1.9 смяната на всички консумативи са в дорядъка на 200лв, докъто при 2.0 е двойно, та даже и повече(при 120 хил.км. се сменя филтъра за твърди частици на цена от 1600лв) За справка 1.9 няма такъв филтър. Единственият проблем е ниската мощност от 105 конски сили. Мисля да компенсирам с чип тунинг. :-k Нямам никакви впечатления от такава интервенция, има различни мнения - някои казват, че е по добре, други - че се скапва двигателя. Има ли някой от форума с такъв двигател и чип тунинг към него да ме посъветва дали съм на прав път? :roll:

 

Друго...предложете какъв цвят би подхождал на тази кола най много..аз се спирам на черно, но е доста скучен :?

 

Благодаря на всички, които откликнат. лек ден и приятен уикенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за какви шумове по т.1 говориш!Аз съм карал 3 различни Супърба и не съм забелязъл нещо подобно!При скорости над 150 km/h на почти всички автомобили почват да се появяват аеродинамични шумове!

Мисля,че 2.0 TDI е минимума за този автомобил!

Лекото присвирване на гумите при потяглене е нормално!Все пак 140 коня на преден мост!

Аз като мислих за Superb си мислих също за черен цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами между другото шума за който говоря, го забелязах съвсем случайно, то е по скоро като свистене веднага щом отпуснеш педала на газта. Странно наистина. не се появява при по висока скорост от 70км/ч и утихва веднага щом падне под 40км/ч :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да те повозя аз на моята да чуеш как фучи хибридната ми турбина

или хич няма да ти е до слушане :lol:

много се вживяваж и ослушваш smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е Сами,чул си шума от разтоварването на турбината! smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да те повозя аз на моята да чуеш как фучи хибридната ми турбина

или хич няма да ти е до слушане :lol:

много се вживяваж и ослушваш smile027

 

с най-голямо удоволствие колега :smt004

Виждам, че една от колите ти е над 200 коня. Би ли споделил какви промени си правил по двигателя и как стой въпроса с обслужването след това :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да те повозя аз на моята да чуеш как фучи хибридната ми турбина

или хич няма да ти е до слушане :lol:

много се вживяваж и ослушваш smile027

 

с най-голямо удоволствие колега :smt004

Виждам, че една от колите ти е над 200 коня. Би ли споделил какви промени си правил по двигателя и как стой въпроса с обслужването след това :-k

viewtopic.php?f=44&t=9909&start=0

но доста свободно време трябва да имаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За шумовете си имаме професионалист във форума, той ще изкаже компетентно мнение. Но си мисля, че не би трябвало да те притеснява, защото все пак си карал тестов автомобил. Те горките виждат такъв зор, че съм се чудил как не се разпадат на 10хил км. Служебните се карат като колекционерски в сравнение с тестовите. Според мен 2.0 TDI е най-добрия избор, щом смяташ, че нямаш нужда от 170к.с. Аз карам черна кола. Спомням си, че като видях черна О2 в салона и повече не исках да чуя за друг цвят. Черното е красиво, НО... е красиво в шоурума и на излизане от автомивката. Недостатъците са много и аз поне не бих си взел пак черна, въпреки, че продължавам да смятам, че е най-красивия цвят. Но най-много си личи мръсотията - 2 капки дъжд да препръска и колата става все едно не е мита от месеци. Много повече си личат и най-дребните драскотини, които неминуемо ще се появят колкото и да я пазиш. Също така и привлича още повече слънцето, но поне климата е на ниво. За мен "най-правилния" цвят е светло сив металик (като на VLADO), на новия Супърб много красиво стои бордото (като на simichoil). To си е въпрос на вкус. Гледай вечер като се прибереш и цъкнеш алармата като се обърнеш да я видиш да ти е кеф. Ако черно ти е на сърцето вземаш него, на практичността майната и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"най-правилния" цвят е светло сив металик (като на VLADO),
или капучиното-по скоро си искал да кажеш по-практични

а за шумовете...наистина си имаме специалисти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, благодаря Ви за искрените съвети.

Колкото до цвета, и аз си мислех за бял....но...някак не ми хваща окото тази кола в бяло....губя й линията...не знам...

черното....както казах по-горе ми е доста банален цвят, НО е най-приет за кола от тип лимузина. Така да се каже...общоприето е. Мислех си за бордото(поне това от рекламите) и ми харесва, защото при тъмната част от денонощието човек би определил цвета към черно, но в същото време през деня се откроява...Малко ме дразни факта, че вс реклами са с този цвят, все едно съм го харесал от там и айдеее

Относно сив металик....ДА най-практичен е. Пръските не си личат и издържа на мръсотия доста. Но пак цвят в светлата гама не мисля, че е подходящ за лимузина. Затова се спрях онзи ден на едно графитено такова, отново металик... Не знам как се води по каталог, но ми допадна. някой от форума да покаже снимки на различните цветове ще съм му много благодарен :)

Хайде наздраве и лека вечер, колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЪЪЪЪЪ, ай закротете се де, който иска да си види цветоете, ще цъкне на линка, вий кво показвате, да не би да сте си ги купили Супърбите в тея цветове. smile168 И ако сте, що няма почерпка? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги. А снимки от реални условия някой да сподели? :)

 

Регистриране ВАН 1+1, някой да е регистрирал и да знае подробности около тази врътка?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги. А снимки от реални условия някой да сподели? :)

 

Регистриране ВАН 1+1, някой да е регистрирал и да знае подробности около тази врътка?!

Мислих много за тоя вариянт още преди да го предлагат от ЕТ,но тва беше една от причините да не си взема Superb!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги. А снимки от реални условия някой да сподели? :)

 

Регистриране ВАН 1+1, някой да е регистрирал и да знае подробности около тази врътка?!

Мислих много за тоя вариянт още преди да го предлагат от ЕТ,но тва беше една от причините да не си взема Superb!

 

...защото не са го предлагали от ЕТ, не си си взел Superb...правилно ли разбрах колега?

 

Аз питам, дали някой е има регистриран тук от форума и някакви проблеми с КАТ, понеже колата се води 1+1 места(пък аз реално ще си я карам с задната седалка перманентно...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах впредвид,че отначало не го предлагаха 1+1. После взеха да го предлагат,но съгласи се на лимузина регистрирана като Truck нещо не върви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега...как да не върви....като си взимам 20% от стойността на автомобила....дреми ми на фърчилото.... как е записана по талон 'лимузината'....ако това е гледната ти точка.

Аз питам дали някой е имал проблеми с органите на реда след като е регистрирал 1+1 подобна кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби Дъ Док кара един самолет-камион и нещо май споменаваше, че е пил кафе с Алеко Константинов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми точно това имам впредвид!Как ще те гледат полицаите като те спрат!Точно като хранилка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Аз питам дали някой е имал проблеми с органите на реда след като е регистрирал 1+1 подобна кола?

 

Проблеми много! Най-вече поради факта, че ГО ти е за двама, а не за 4+1 пътника. И ако куката се заяде гориш много злобно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.