Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Здравейте колеги


stoyanz

Recommended Posts

Жена ми от една седмица е собственик на Шкода-та. Като цяло съм супер доволен от покупката и, осъществена по моя препоръка разбира се, с надеждата, че вече няма да ми се налага да лежа под старото ни Волво. Ако се преглътне супер мръсното купе, самия автомобил е в доста добро състояние(пу пу, чукам на дърво), с напълно обслужен двигател, което предполага и липсата на допълнителни разходи(дано). След ровичкане по темите с лекота отстраних проблема с пръскалката на задното стъкло, за което благодаря на всички дали акъл. За съжаление се сблъсках с друг тъп проблем. Счупено е рамото на задната чистачка и естествено купих ново. Не мога обаче да извадя метланата част която се надява върху оста на моторчето. Понеже липсваше капачката, която предпазва гайката, всичко беше клеясало прилично. Вчера се мъчих два часа със спрейове, с почукване , с подръпване , но неще и неще, а ме е страх да блъскам по-силно (с чук например), предвид стъкларията от която е заобиколена оста. Моля дайте акъл някакъв, че място не мога да си намеря като не е наред някоя наглед дреболия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://briskoda.net/technical-guides/vw ... de/142247/

 

Тук има една тема за сненяне на рамена на Фабия.

Не ти разбрах обаче въпроса: Дали искаш да махнеш рамото,или металната част (която е застопорена за стъклото)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рамото е от две части. Пластмаса която покрива самата чистачка и метален накрайник който се нахлузва върху оста на моторчето която е с шлици за да не превърта. Отгоре се завива гайка за да не пада рамото. Двете части са скрепени с пружина. Всъщност рамото нали се прегъва, това са и двете части. Пластмасата е счупена и е останал само този накрайник, който или е яко клеясал или е културно набит в шлиците че няма мърдане чак.

 

Да сега чак видях къде са снимите, е това под гайката е останало само и не мога да го мръдна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам малка скоба, мога да ти я дам да свалиш чистачката

Ако смяташ че ще помогне, ще ти бъда много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам малка скоба, мога да ти я дам да свалиш чистачката

 

Благодарности на колегата Storm, който бе така добър да позволи да се докоснем до неговата вълшебна скоба, пристигнала чак от далечен Китай, в резултат на което вече шкодилака има чистичко задно стъкло. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile152 Поздравления колеги.

(Storm за услугата със скобата и на stoyanz за отстранения проблем)

 

:smt004 Мисля,че темата е изчерпана,затова я заключвам.

(ако някой има какво да добави-на ЛС и ще я откюча)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.