Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Табло на шкода октавия


dobrev_js

Recommended Posts

 

имам проблем с уредите на таблото на октавия 1

когато искат работят когато искат не

не се влияят от сътресение значи не е лоша връзка имал ли е някой такъв проблем как се е справил .

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем.

В Шкода се решава проблема с малко над 800 лв за ново табло.

Засега обаче намерих решение при независим ел.техник който след 1 час мерене по таблото запои нещо, смени един бушон и таблото пак работеше. Изкара няколко месеца и сега пак не работи. Ремонта беше около 50 лв.

Имаха съмнения в Шкода че аудио плеъра не е звързан при тях и затова ми прави този проблем. Сега обаче монтирах новия плеър при тях, но пак имам проблема с таблото.

Например сутрин за около 2-3 секунди стрелките показват показания, след това падат долу и не работят за по няколко дни след това.

Мога да те свържа с техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем преди около 2.5 години. Ходих къде ли не, чух какви ли не мнения и препоръки: от смяна на таблото с ново / ЕТ/ до препрограмиране на самото табло чрез презареждане на софтуера. Накрая чрез един приятел, който работи в сервиз на CITROEN се свързах с човек, който се занимава с електроника по автомобилите. Оказа се чисто механичен проблем - прекъсната студена спойка вътре в една от платките на таблото, който проблем се реши точно за 2-3 часа за 30 лв.

Направи ми впечатление, че човека беше виждал много пъти подобен проблем - само като погледна разбра за какво става въпрос. Каза, че според него е фабричен дефект на някой от сериите на PASSAT, AUDI A3 и OCTAVIA, тъйкато е отстранявал подобни дефекти на такива автомобили.

Златни му ръце - много съм му благодарен, защото бях загубил всякаква надежда и почти бях решен да сменям таблото с ново, което по спомени в ЕТ струваше около 700-800 лева без цената на услугата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви

днес ходих при техник окзва се лоша студена спойка .Това много трудно се прави защото не се знае къде точно е . За сега работи но не се знае до кога тъй като запоява по подозрение не беше сигурен коя точно е.

Това Явно е планиран дефект Защото първата ми шкода съшо се развали по подобен начин на същия пробег около 200 х.к.тогава купих ново за около 860лв от ЕТ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги , имам един въпрос - вашите Октавий случайно да са втора ръка т.к. има една според мен мноооого бъгава програма наречена ТахоПро , която води до тоз ефект , а всички автоджамбази много я обичат без да знаят , че има още 100 места където може да се прочетат километрите на една кола ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , имам един въпрос - вашите Октавий случайно да са втора ръка т.к. има една според мен мноооого бъгава програма наречена ТахоПро , която води до тоз ефект , а всички автоджамбази много я обичат без да знаят , че има още 100 места където може да се прочетат километрите на една кола ;)

Ще съм ти благодарен ако споменеш поне едно...

 

Имам предвид точно за Октавия ( независимо 1 или 2 ) защото аз неможах да намеря. И проблемите със стрелките са 2. Единия е софтуерен ( Тахо про без донгъл ), а другия е чисто механичен - студена спойка. Аз съм ги имал и двата, като софтуерния си го предизвиках сам ( и си го оправих сам де ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , имам един въпрос - вашите Октавий случайно да са втора ръка т.к. има една според мен мноооого бъгава програма наречена ТахоПро , която води до тоз ефект , а всички автоджамбази много я обичат без да знаят , че има още 100 места където може да се прочетат километрите на една кола ;)
те дори и на ваг-кома си излизат реалните,а на таблото на колкото са ги върнали
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , имам един въпрос - вашите Октавий случайно да са втора ръка т.к. има една според мен мноооого бъгава програма наречена ТахоПро , която води до тоз ефект , а всички автоджамбази много я обичат без да знаят , че има още 100 места където може да се прочетат километрите на една кола ;)
те дори и на ваг-кома си излизат реалните,а на таблото на колкото са ги върнали

в кое меню на ваг кома и на кой контролер ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този проблем е планиран най вроятно от завода производител втора октавия карам и след около 180000 км се появява.

и двете са от магазина

решението е " даваме им още едни пари за табло"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги,

 

Имам отскоро Октавия 99г, 1.9тди110, комби.

Днес на излизане от гаража изведнъж всички уреди на таблото- километраж,оборотомер,

температура, бензин изключиха?! След момент мин пак се пуснаха.

И така няколко пъти. Някои да е имал същият проблем?

 

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, компа обаче си работи

Дали може да е отваряно таблото за промяна на километража

и сега нещо да се е откачило? Нов внос е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Добрев,

 

при мен се появи същият проблем с таблото.

Може ли координати на майстора, при който си го отстранил?

 

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, хора! Не си крийте майсторите! Кажете и на нас, че без стрелки е лошо.

Аз лично имам проблема от една година. Сигурен съм , че проблема се дължи на студена спойка, но така и не се намери някой, който да я поправи. Затова намерих из английските форуми решението - извадих предпазител номер 15, при което всичко си работи. Единствения проблем е, че след като угася двигателя се нулират стойностите на дисплеите ( изминати км, разход и т.н.). Но определеное предпочитам да знам с колко се движа в момента, отколкото да знам колко бензин ( в моя случай газ) съм изгорял.

Все пак ще се радвам да се намери майстор ( ако може във Варна), който да оправи проблема.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем. Миналата година презапоявах табло на Октавия и се оправи за няколко месеца.Пробвах пак да го презапоя, но този път не става. Днес човека си намери друго табло от малко по-нова Октавия. Разликата е само че новото свети в зелено, а неговото в червено. Пробвах да програмирам новото към колата с ВАГ-КОМа , но ми иска 7 цифрения код, който трябва да се вземе от дилъра. Някой може ли да ми каже дали, ако прехвърля чипа на имобилайзера от старото табло в новото всичко ще тръгне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам я висулката ина нея има 4 цифри, които са се появили след изтъркване- това ли трябва да е secret key code? А знаеш ли процедурата на обучение с VAG-COMA?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

мога да препоръчам добър маистор по ел-а във варна, ако на някои му трябва да ми напише лично, щото не е гот да му пиша телефона на човека пред всички =))) на старата ланча която имам ел инсталацията се чупеше на всеки час и само тои я оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.