Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

формула 1 в България


Recommended Posts

Президентът на Българската федерация по мотоциклетизъм (БФМ) Богдан Николов обяви, че България ще подпише договор за домакинството на кръг от Формула 1 с промоутъра на световния шампионат Бърни Екълстоун в петък, съобщава вестник "Дневник".

 

Тогава той, председателят на организационния комитет за Гран при на България Румен Петков, представители на частните инвеститори и заместник-министъра на финансите Кирил Ананиев би трябвало да се срещнат с Екълстоун преди Гран при на Германия на "Нюрбургринг", където да бъде подписан контракта.

 

Около срещата все пак витае определена неизвестност, защото Екълстоун няма да пътува в четвъртък заради скорошните си проблеми с непремерени изказвания по адрес на Хитлер, но може би ще се появи на "Нюрбургринг" по-късно.

 

"Договорът вече е одобрен от Международната автомобилна федерация (ФИА) и промотърската компания на Екълстоун ФОМ. Контрактът е за домакинство от 2011 до 2015 г., с опция за продължаването му до 2020 г. Ние трябва да решим дали искаме за 5 или за 10 г. Турция се отказва от Гран при, а Унгария още не е подновила договора си. Така оставаме единствените домакини в района", обясни Николов.

 

Той разкри, че се планира да бъде изградена една писта, която да приеме Формула 1 и MotoGP, а не както имаше предложения за две отделни съоръжения. "Трасето ще бъде край Варна или Бургас, това са двете ни предложения. Първоначалният вариант край Плевен отпадна на много ранен етап, защото не отговаря на условията за инфраструктура, действащо летище и хотелска база", обясни президентът на БФМ.

Николов заяви, че ще има ново правителство, което може да не подкрепя проектите му. Кабинетът на Сергей Станишев даде писмо с държавни гаранции, че стои зад кандидатурата на България. "Вече съм свършил моята работа - доведох нещата до договор, а държавата няма никакво участие. Инвестициите са изцяло частни и на община Варна. Ако правителството иска да се включи - добре", обясни той.

 

Освен двата най-престижни шампионата се планира пистата да приеме стартовете от Супербайк и GT-сериите. "Личният съветник на Екълстоун Андреас Маес разработи бизнес план за трасето. Според него натовареността на пистата ще бъде между 280 и 310 дни в годината", обясни Николов. Това включва състезания, тестове и други прояви, а в останалото време ще се извършва поддръжката на съоръжението. "Марката на една писта са Формула 1 и MotoGP. След това всички сами идват на нея", смята Николов.

 

Той добави, че всичко е готово за започването на изграждането на съоръжението. "Забавянето стана заради проблемите на Екълстоун с отборите във Формула 1, а имаше и тежък развод. Забележки може да има и от наша страна. Трябваше да се срещнем още през юни, обаче той отложи това за 10 юли", завърши той.

http://sportal.bg/news.php?id=182992

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изчетох всичко,но най-основния проблем ми се струва полагането на асвалта smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изчетох всичко,но най-основния проблем ми се струва полагането на асвалта smile091

Може да викнат фирмата, дето прави Цариградското smile004.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изчетох всичко,но най-основния проблем ми се струва полагането на асвалта smile091

Може да викнат фирмата, дето прави Цариградското smile004.

Сори за спама,ама ако ги извикат,по-добре да я павират smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не я искате във Варна и Бургас, аз съм съгласен да я прават край София. И без друго ако я построят по черноморието, тази в Истанбул ще ми е по-близко smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не я искате във Варна и Бургас, аз съм съгласен да я прават край София. И без друго ако я построят по черноморието, тази в Истанбул ще ми е по-близко smile001
Баси и задачката вкара?!!!

Тая в Истанбул е вече история според мен!

Ако ще е до Бургас,трябва да се договорим да ме пускат да пощъкам по шиканите! smile076

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая в Истанбул е вече история според мен!

Ако ще е до Бургас,трябва да се договорим да ме пускат да пощъкам по шиканите! smile076

 

Баце, и аз за щъкане ти думам, не за гледане на формула ;) Интересно обаче, споменаха че турците я отваряли веднъж годишно само за 3-те дни на Ф1 кръга, затова събирала огромно количество прах и колкото да я мият преди старта, болидите пак си дрифтят яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писта за F1 в България ще има когато аз стана премиер! smile056

или пенсионер smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако Valdo стане военен или ченге, скоро може да ни излезе късмета :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая в Истанбул е вече история според мен!

Ако ще е до Бургас,трябва да се договорим да ме пускат да пощъкам по шиканите! smile076

 

Баце, и аз за щъкане ти думам, не за гледане на формула ;) Интересно обаче, споменаха че турците я отваряли веднъж годишно само за 3-те дни на Ф1 кръга, затова събирала огромно количество прах и колкото да я мият преди старта, болидите пак си дрифтят яко.

Е как ве!Нали и MotoGP е там!А иначе ако наистина я изпозват само за състезания са ебати и глупаците.

В Бургас от вятъра прах няма да остане! smile092

 

П>С>Ще стана аз един диктатор и всички ще ме обичате! smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти явно не слушаш коментарите в студиото преди и след формулата - там го казаха, а доколко е вярно не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще правим гайда с компресор

Формула 1 в България е като надпяване на глухи

 

Ние наистина сме безнадежден случай. Или поне две части от нас. Едната, която лъже и краде, и другата, дето им слуша глупостите и им се връзва на тъпотиите. Циркът продължава 20 години с разнообразна програма. Какво нямаше да правим - Швейцария на Балканите, енергиен център на половин Европа, дори три пъти ни гонеше мерак за зимни олимпийски игри. Присмяха ни се. И тока ни спираха, и газа, за парите от Брюксел да не говорим. Остана ни едната беднотия и надеждата това все някога да свърши.

Ама този влак спирка няма. Последният номер в клоунадата е в България да се прави състезание от Формула 1. Което е по-нелепо от гайда с компресор. Глашатаи на това шарлатанство са бившият вътрешен министър Румен Петков и шефът на мотоциклетната федерация Богдан Николов. Самият този факт вече е нелеп. Защото те двамата нямат нищо общо с автомобилния спорт, имат с мотоциклетния. Все едно Съюзът на слепите да иска състезание по стрелба.

И се изправяме пред първия въпрос: кой иска Формула 1? Българската федерация по автомобилен спорт, която е редовен член на ФИА, не иска да се свързва с подобна глупост. Съюзът на българските автомобилисти - също.

Най-голямата простотия, която ни прави за смях пред цял свят, е фактът, че точно един българин - председателят на СБА Георги Янакиев, е почетен вицепрезидент на ФИА, но той нищо не знае. Представете си - заместникът на Макс Мозли не знае! А двамата са лични приятели. Цирк!

И България не е кандидат за Формула 1, защото до днес нито една дума не е казана от официална държавна институция по въпроса. Тогава кой е кандидат? И за какво става дума?

Вторият простичък въпрос е: кой ще плати масрафа? Защото изграждането на писта за Формула 1 струва между 150 и 200 млн евро. Само пистата. А подходите, магистралите, летища, инфраструктура, хотели... Сумата е астрономическа и никой, освен една силна икономически държава, не може да поеме такъв ангажимент. Не и България. Във всеки случай не преди да се каже на хората колко ще им струва безумието на шепа самозванци. Пълно малоумие е да се лъже, че ще вземем пари от Европейския съюз. Те ни спряха и последните центове, защото властта беше корумпирана и крадлива. Същата власт, в която Румен Петков беше вътрешен министър.

Към сметката трябва да се добави и дребната подробност, че домакините се задължават да плащат на ФИА за всяко състезание такса 25 млн. евро. С 10 % увеличение всяка година. Някои вече плащат по 50 млн. евро на старт. Кой, моля ви, ще ги плати тези нищо парици?

Всички състезания от Формула 1 в момента са на загуба. Някои писти дори фалираха като австрийската А1 Ринг въпреки огромните финансови инжекции на държавата. Имола в Италия също не издържа. В тази редица е и Хокенхайм в Германия, и много други. А за нас, българите, се знае, че Сахара да ни дадат да управляваме, след две години ще внасят пясък.

Любопитно е да се научи кой има финансов интерес от всичко това. Големите производители на автомобили като Ферари, БМВ, Мерцедес, защото сме най-големият им пазар? Големите петролни компании по същата причина? Спонсорите и рекламодателите на Формула 1?

Господи, като наказа грешните, защо забрави смешните!

Цялата тази комедия има само един безспорен резултат - отново да се разчуе, че ние сме глупаците на Европа. Защото искаме глухите да правят надпяване. Нищо друго.

 

 

Юлий Москов

7 Дни Спорт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По последни новини като стане готова магистрала Тракия,фирмата изпълнител като бонус ще ни направи и писта за F1! smile001 smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По последни новини като стане готова магистрала Тракия,фирмата изпълнител като бонус ще ни направи и писта за F1! smile001 smile004

 

Суупер :mrgreen: , тъкмо ще мога да си водя внуците да гледат Формула smile091.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава статия ! Наистина всичко в тая страна е .... като пускането на водата в тоалетната ! ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По последни новини като стане готова магистрала Тракия,фирмата изпълнител като бонус ще ни направи и писта за F1! smile001 smile004

Това значи никога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да сме точни в Унгария Ф1 е от 1989 година , а тогаз и там нямаше магистрали и цареше див комунизъм , но тогава и до към 2001 - 2002 година се събираха по 300 - 400 000 зрители , а сега зорлем 100 - 150 000 и то на по - атрактивните писти т.е. вече не е толкоз печеливша таз индустрия и се търсят нови рибки за аквариума на Макс Моузли , ама дано фане дедовия с тез техните постоянно променящи се правила , а наще убусници да имат по - малко поводи да краднат :mrgreen:

Чакам по - скоро свестните отбори да се отделят и да направят интересен шампионат , а Макс и Бърни да ходят да организират състезания с мотриси в отсечката ст. "Васил Левски" - Младост ... може и Дружба - Ректората smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.