Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко е разхода на Октавия 1.8 тфси


bega4kata

Recommended Posts

Моя е 1.8 ТSI,aма предполагам че разхода е същия!!! smile001

 

Разход при използване на темпомат :

 

при 90km/h - 5.6l/100km (по каталог е 5.4l/100km smile021 )

при 110km/h - 6.2l/100km

 

Средния разход в началото беше 8.0l/100km,сега падна на 7.5l/100km (по каталог е 6.6l/100km smile049 )

Градския разход в началото беше 9.5l/100km,сега нямам пресни данни,защото за градско се позлзва Fabiana.

 

Не знам кой друг може да ти отговори в темата,освен Боби!!! smile048

 

P>S> Ти що питаш?Да не махаш печката?Или намери и бенз на евтинко? smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

На извънградско (кротко каране) съм (бях :mrgreen: ) маааааааа-а-а-а-алко по-ниско от VALDO (вероятно заради "manual gearbox"-a). Но! Градското!!! :oops: Срам ме е направо да си кажа. Но пък - какво ли? Нали съм в София? Това не е реален разход. И не става за статистика... (от 10 до 18 на сто) :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А до Търново? Май беше над 7, хем карахме спокойно с до 120 км/ч smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А до Търново? Май беше над 7, хем карахме спокойно с до 120 км/ч smile001

Абе, послъгват малко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Явно трябваше да минат 10 000km за да постигна каталожните данни от 5.4l/100km при 90km/h! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E все пак аз съм шампион по икономично шофиране!

 

все пак да не забравяме,че за нисък разход има значение и качеството на горивото и не се знае колегата VALDO дали не е заредил 110 октанов бензин. smile048

 

п.п.Вече много трудно се намира гориво с малко примеси по наште невероятни бензиностанций.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в книжките на колите пише че по високото октаново/цетаново число не влияе на мощността и разхода.....тогава не зн на какво влияе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в книжките на колите пише че по високото октаново/цетаново число не влияе на мощността и разхода.....тогава не зн на какво влияе

 

Предпазва висококомпресионните двигатели от детонаций. Октановото число ти показва резистентноста на горивото към самозапалване. Питай чичко Гугъл по въпроса и ще ти излезнат доста статии по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега, мойта е 1.8тси и разхода ми е 7.2-8.3 извън градско като карам 120-150 в зависимост от това дали съм сам или с хора. градско като карам по-дълго ми пада на 8-9 а на малки разтояния около 12-13

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.