Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О2 лампа за късите светлини - ъпдейт - вече и с ксенон


kalata

Recommended Posts

Хмммм smile166 Преди зимата ще ги притеснявам хората, ако може естествено! За да може пред Шкодилака да е като smile112

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
Слагай ксенан и не го мисли повече!

 

То това е решено - говорили сме (т.е. писали ;) )

 

Но не мога сега - есента ще бъде...

 

...А наесен... с ксенон... с лупички ;)

 

Привет колеги,

 

тя есента взе че дойде и даже отмина та от днес сме си чиста зима - честит първи сняг на всички.

 

Както беше наречено - днес прогледнах... т.е. осветих пътя пред мен...

 

Най-накрая се запознах с един много готин човек - д-р Боби smile126

 

Страхотен човек, страхотно отношение - при все, че се срещаме за първи път.

 

Монтажа беше извършен перфектно, използвани бяха оригинални баласти за фарове на О2, които бяха монтирани с оригинални "винтове за монтаж на ксенон" с кат. № 0185 439 ... и т.н.

 

Бях приет като скъп гост...

 

Всичко ми беше обяснено и разяснено с подробности...

 

Боби, пътя на връщане беше доволно осветен... защото на идване все едно бях с изгасени светлини и плувах в някакво черно, тъмно море... който е карал вечер при мокро време знае...

 

Още веднъж благодарности за отделеното време smile027

 

П.П. лупите ще се случат напролет, заедно с доста други неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

ами аз да си допиша - че да привлека за малко вниманието ви ;)

 

Покрай ксенонизирането изникнаха няколко въпроса:

 

каква е лампата на халогените за мъгла?

Боби ми препоръча да си ги пусна за дневни светлини - има право, пък и така ще се допълни доброто осветяване точно пред бронята на колата... обаче сега много жълтичко светят (заради 5000К на ксенона). Някой срещал ли е лампа за халогените с по-бяла светлина?

 

Чудя се и какво да направя с габаритните светлини - Osram DIADEM или да търся бяла диодна лампа за там - esto, ти за габарит каква си сложил?

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На габаритите може оранжеви крушки да сложиш. Не обърнах внимане дали Боби е направил тази "гимнастика" с новата Октавия, но на старата изглеждаше супер добре. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква е лампата на халогените за мъгла?

 

H8 -35W

 

 

 

Чудя се и какво да направя с габаритните светлини - Osram DIADEM или да търся бяла диодна лампа за там - esto, ти за габарит каква си сложил?

 

 

в момента съм със жълти габарити

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е законно да се кара с пуснати фарове за мъгла, ако няма мъгла :!:

 

Това е ясно, но нали при О2 имаше възможността: day lights via front fog lights

 

или се бъркам - един колега щеше да пробва да го пусне, но дали успя :-k

 

И аз се опитах да му кажа на Боби, че така само ще се разправям с някой пазител на реда... smile021

 

Иди му обяснявай, че това било заводски така настроено... но пък Боби ми опонира, че това било както е посочено в закона относно шофирането с включени фарове през зимния сезон:

 

от ЗДП - Раздел XVII. Използване на светлините.

Чл. 70 (3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г.) Моторните превозни средства през периодите:

1. от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени светлини за движение

през деня или с къси светлини;

2. от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени светлини за

движение през деня или с къси светлини.

 

Така халогените за мъгла можело да се тълкуват като светлини за движение през деня. Освен да си поискам удостоверение от ЕТ, че това е "светлина за движение през деня" и да им го показвам на пазителите всеки път - бахти цирка...

 

вие на какво мнение сте колеги?

 

П.П. щом диадем-а е и при двама ви - това е решението. А относно дневни през фаровете за мъгла какво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да го изровя сега, но ще цитирам по спомен: "...за дневно осветление на автомобилите се приемат включени КЪСИ СВЕТЛИНИ или СПЕЦИАЛНО ПРИГОДЕНИ ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ ЗА ЦЕЛТА ДНЕВНИ СВЕТЛИНИ". Ако се направят фаровете за мъгла на определен процент (не 100%, но някъде към 55-60%) и се изключат габаритите, за дневно осветление преспокойно могат да се приемат и фаровете за мъгла (и то от завода "производител" smile092 ) Ако ти кажат "...ти що караш на халогени бе?" - отговори просто: "не са халогени БЕ... Това е "дневното"" и пусни наистина халогените. Първо - ще ти светнат заедно с тях и габаритите (и номера и таблото) и второ - ще светнат по-силно... После кажи - "те това са халогени smile045 " А и след като колата ти е минала технотест (т.е. е хомологизирана за БЪЛГАРИЯ) никакво удостоверение от ЕТ не ти трябва. И да не забравяме, че при фейслифта (О2) дневните фарове НАИСТИНА са долу при халогените. Само дето е отделена за това друга крушка (12V/21W) :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си активирах дневни светлини през късите на 30%. Реших, че е излишно губене на време да се занимавам с всеки трети полицай, ако ги пусна през халогените...

 

Да питам - на О2FL при активирани дневни светлини, светят ли фабрично отзад габаритите? В смисъл как идва настроена от завода, ясно е, че могат да се пускат и спират габаритите отделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закон за движение по пътищата - http://lex.bg/laws/ldoc/2134649345

 

59. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) "Дневни светлини" са светлини, предназначени за подобряване на възприемането и видимостта на предната част на пътно превозно средство при движението му.

 

(3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г.) Моторните превозни средства през периодите:

1. от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини;

2. от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.

 

Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

(2) Допълнителна задна светлина за мъгла с червен цвят се използва само когато видимостта е намалена под 50 метра.

 

Никъде няма дефиниция на "къси светлини". Изглежда закона може да се тълкува ;)

 

Надявам се това да е полезно.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Изглежда закона може да се тълкува ;)

 

Ето тук си много прав... полицаите винаги могат да го изтълкуват както си решат... както написа и evin по-горе:

 

Реших, че е излишно губене на време да се занимавам с всеки трети полицай, ако ги пусна през халогените...

 

Та Боби, цитата от закона е точно както съм го дал + допълнението за дневни светлини от drank.

 

Можеш ли да потвърдиш, че на моята (декември 2006) могат да се активират day lights via front fog lights

 

Защото наистина искам да си ги пусна - даже на 100% защото много добре допълват ксенона отдолу точно пред бронята... пък ще видим с пазителите как ще се оправяме smile092

 

Даже си издирвам възможно най-бяло светещи лампи за тези фарове... че сега как жълтеят на фона на 5000К...

 

хайде леката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложи си и там ксенон

 

 

Аааааа-а-а-а-а-а, НЕ! [-X [-X [-X Сами, как можа да го кажеш бе. Да знаете, най-мразя като вечер срещу мен се засили някое BMW тройчица (ама много рацерско - със синьо светещи подове и КСЕНОН НА ФАРОВЕТЕ ЗА МЪГЛА) Отвратителен ефект за насрещните... ](*,) Пък и за самия "собственик"... Ксенонът така разсейва в горната част, че (освен, че еб@ва м@мата на насрещния) не става вече грам за каране в мъгла... Ама - нищо... Нали "имаме ксенон и на 'АЛОГЕНИТЕ" - страаааааааа-а-а-а-ашно става smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tака и не разбрах дали при дневните светлини трябва да светят и задните "габарити " . При мен дневните светят така : предни къси + габарити(жълти) и задните . :-k :-k :-k

 

...И един въпрос към Можещите :...Има ли начин "дневните" да светнат след като мотора запали , а не преди това докато се приготвяш за старт ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.И един въпрос към Можещите :...Има ли начин "дневните" да светнат след като мотора запали , а не преди това докато се приготвяш за старт ?

 

има начин като ти е дръпната ръчната да не светят фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tака и не разбрах дали при дневните светлини трябва да светят и задните "габарити " . При мен дневните светят така : предни къси + габарити(жълти) и задните . :-k :-k :-k

 

...И един въпрос към Можещите :...Има ли начин "дневните" да светнат след като мотора запали , а не преди това докато се приготвяш за старт ?

твойта е направена така

може и само късите без нищо друго

твойта така както е светват ли при ръчна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светват още като дам на контакт ( с ръчна , без ръчна - винаги) , но светят и задните . В момента на въртене остават само габаритите ( мисля) :) ... щото гледам отражението на фаровете във вратата на гаража .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според правилника по-горе става ясно, че трябва да светят задължително фарове отпред. За отзад нищо не се казва. Моите дневни светлини светят само отпред, отзад габаритите са ми изключени. Доколкото разбрах и на O2FL така излизат настроени дневните светлини от завода. Според мен е по-добре и се получава по-голям контраст при спиране, а не някой заблеян да не разбере, че ти светят стоповете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Светват още като дам на контакт ( с ръчна , без ръчна - винаги) , но светят и задните . В момента на въртене остават само габаритите ( мисля) :) ... щото гледам отражението на фаровете във вратата на гаража .

 

 

Вчера ходих до гаража на Васко и поцъкахме малко с ВАГ-а...

бях си набелязал няколко неща за промяна, но май направихме повече..., ще се опитам да ги изброя...:

1. Дневните светлини ги променихме от Скандинавски на САЩ-ски (светят само късите светлини - с опция на 40%) тип. В тоя случай не светят, когато е дръпната ръчната спирачка.

 

това е от тука: http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=14105&start=75

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.