Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О2 лампа за късите светлини - ъпдейт - вече и с ксенон


kalata

Recommended Posts

Привет колеги,

 

извинявам се, че повдигам толкова дъвкана тема

(с търсачката не намерих нищо, разгледах и всички теми в раздела но...)

 

В една тема споделяхте кой от коя марка и модел лампи е най-доволен.

 

Моля, ако някой я намери да пусне линк.

 

Изгоря ми едната Н7 и искам да си взема нова (всъщност 2 нови де - за да подменя и другата, защото опита показва, че скоро и тя ще замине)

 

Благодаря предварително

 

Темата има развитие - вече прогледнах с по-доброто осветление - ксенон... вижте също и коментарите след втора страница...

Напролет ще има и друг подарък - лупички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осрам Куул блуе от Практикер

 

С такива съм от половин година на Октавията - нищо особенно. На реното съм с филипс екстриим пауър и светят доста силно, но пък са много скъпи. Мисля че най-добрия вариант е някой модел на осрам за 10-15 лева. Ако трябва да е нещо повече - ксенон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си най-обикновени BOSCH или OSRAM! Ако търсиш нещо по-така skodafen е подсказал!

П>С>Всички по специални лампи имат 2 основни недостатъка - висока цена и малък живот!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги.

 

Ще проуча още малко и ще избера.

 

Така или иначе съм решил есента да се ксенонизирам... ;)

 

Хайде леката... bega4kata, хайде марш в леглото и ти smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде леката... bega4kata, хайде марш в леглото и ти smile027

 

ще се скрия пак да не ме виждате smile004 smile027
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осрам Силверстар или ако не искаш да се харчиш Нарва.

Моята Фабия изгори пет Н7 и вече слагам само Нарва, че са най - евтини и най - хубаво светят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега слагай naight breaker много са силни не са много скъпи аз ги взех H4 по 14,5лв/бр от ауто +

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай ксенан и не го мисли повече!

 

То това е решено - говорили сме (т.е. писали ;) )

 

Но не мога сега - есента ще бъде... ама дотогава не може да съм едноок :D

 

Утре ще разгледам по магазините и ще си взема един комплект.

 

поздрави и приятен уикенд на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

извинявам се, че повдигам толкова дъвкана тема

(с търсачката не намерих нищо, разгледах и всички теми в раздела но...)

 

В една тема споделяхте кой от коя марка и модел лампи е най-доволен.

 

Моля, ако някой я намери да пусне линк.

 

Изгоря ми едната Н7 и искам да си взема нова (всъщност 2 нови де - за да подменя и другата, защото опита показва, че скоро и тя ще замине)

 

Благодаря предварително

 

Сигурно съм закъснял с много за да препоръчвам на колегата, каква ламБа да си купи, но мисля поне да споделя моето впечатление.

От немай къде реших да си сменя крушките на късите светлини и си купих All season на OSRAM. Струваха около 14лв/бр. Преди това на Пежака си карах също с такива (Н4 обаче). Доста съм доволен от тях, това че хората разправят, че светлината им е жълта и не са доволни от това (все пак балонът на крушката е предимно жълт, после лилав син и т.н.) е въпрос на вкус и свикване.

Мен примерно най-много ме кефят различните оттенъци, които се виждат по краищата на осветената зона или по рефлектора на самия фар.

 

П.С. защо според вас оригиналните ми крушки бяха различни (едната беше OSRAM, а другата GE)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бегачка, как стои въпроса с ксенон ако нямаш умиватели на фаровете фабрично. Много съм бос в афтърмаркет ксеноновата тематика (като е нова колата е лесно), но знам, че трябва да имаш умиватели, защото с ксенон стъклото не се нагрява и зимата не е добре от гл.т. на замръзване, обледяване и т.н. До колкото виждам твойта няма умиватели. Всъщност има ли нещо по-специално, което трябва да е поръчано с колата за да може да се монтира читав афтърмаркет ксенон. Да взема да се осветля и аз в тази тема за осветлението, че само ме зарибявате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно обледеняването....не мисля че ще е чак пък толкова проблем.Аз като има сняг-не я карам моята манекенка.Ние имаме сняг само 1 седмица в годината,2 най много.За слагането на ксенон,ти трябват само фарове с лупи/според мен/и качествен ксенон

viewtopic.php?f=44&t=9909&start=45

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи все пак стои проблема с умивателите. Щото аз си карам доста на снЕг, а и в София не е като да не пада сняг. Аз в тая твойта тема като вляза толкова се захласвам по снимките, че много скоро забравям какво съм влязал да гледам. =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи все пак стои проблема с умивателите. Щото аз си карам доста на снЕг, а и в София не е като да не пада сняг. Аз в тая твойта тема като вляза толкова се захласвам по снимките, че много скоро забравям какво съм влязал да гледам. =D>

 

 

Спирт и/или препарат за миене на стъкла с алкохол в шише с помпичка. Като спрат да светят фаровете от леда по тях слизаш и пръскаш :mrgreen:. Васко (Vassilissa) е идеолога, така че благодарностите към него smile004. Върши работа като няма пръскачки :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Привет колеги,

 

след известно отсъствие да дам кратък отчет...

 

Купих си лампи Бош за около 18 лв комплекта.

 

Много съм доволен - доста осезателна разлика в сравнение с оригиналните Филипс...

 

Смених първо само изгорялата и светнах двата фара, за да видя има ли някаква разлика - оказа се, че има... при все, че беше светло навън... направих няколко снимки - ще ги прикача скоро, за да прецените и вие.

 

Отново благодаря на всички, които се включиха със съвети и предложения...

 

А наесен... с ксенон... с лупички ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи все пак стои проблема с умивателите. Щото аз си карам доста на снЕг, а и в София не е като да не пада сняг. Аз в тая твойта тема като вляза толкова се захласвам по снимките, че много скоро забравям какво съм влязал да гледам. =D>

 

Никъв проблем няма с ксенон и без умиватели! А пък зимата дори не съм ги пускал! Проблема с ксенона е че дори малко зацапване много намалява видимоста. Нещо което, колкото и странно да е, не се случва в такава степен с нормалните фарове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе калта не прощава. Един път като слизах от Боровец през зимата и имаше бая движение, толкова кал ми нахвърляха на фаровете, че на горубляне слизах да бърша със сняг, щото абсолютно нищо не виждах. Разликата беше огромна, а съм с обикновени фарчета, т.е. и те се цапат доста. Мисля, че се дължи на температура, която обикновените крушки развиват. Натрупаният шит по фаровете засъхва бързо и лесно се натрупва нов. Май с ксенон тва ще става по-трудно (заради температурата).

PRR - как ти направиха ксенона толкова добре без лупи? И аз искам smile049 Не ми се дават толкова пари за нови фарове от Скаут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR - как ти направиха ксенона толкова добре без лупи? И аз искам smile049 Не ми се дават толкова пари за нови фарове от Скаут.

 

Боби и Васко са майсторите. Тях питай! Аз още им вися с черпенето ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.