Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкодата на Bel_ami


skodko

Recommended Posts

Благодаря колега за качените снимки! smile126 Шкодака е като нов, на реални 44 000км., след направената му профилактика е време да го разходя... smile168 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не легна от долу, не мога да кажа дали една шкода е запазена или не. От запазени шкоди ми е втръснало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги колата наистина е запазена, търся си такава от година сигурно и най- накрая си намерих.Карана е само лятото, сигурно и дъжд не е виждала и където и да пипнеш и отвориш ще видиш оригиналната боя, никъде няма ръжда ( maxrpm лежал съм бая време под нея). :)

Сега имам идеята да и турна 5 скоростна кутия, но има две неща, които ме мъчат:

1. Да свалям кутията от другата ми Шкодичка, която е с 5 или да си купя (не се знае каква ще е).

2. Сам с баща ми да я слагам нямаме условията и сигурно ще е мъка, а на сервизи хич нямам доверие.

 

...та давайте идеи :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е тая 5 ца, разликата е минимално смешна вчера на 5 та с 140 съм карал с 4000об. с 4ката с 150 ми бяха 4500-4700. Аз ако знаех че е толкова малка разликата нямаше въобще да се занимавам. една 4 ка е 30-40 лв, 1 5ца е 90лв Не си заслужава нито труда, нито парата. Всяка 1 минута труд по смяната е абсолютно безмислена. 4та скорост е много къса .... и като цяло скоростите са и къси за тоя мощен мотор, аз имам чувството че е замисляна за 100s скапаната кутия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей баламосва човека,много си е хубава 5тата скорост ! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така, макар и да нямам 5-та на моята , все си мисля ,че още една предавка на тази колица би и подхожала повече.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помоли пешо да покараш неговата и следи оборотомера. Ако е с 4.22 диф а да не га е сменял на 3.9 няма да си впечатлен :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много оспамихме темата,ама ако искаш някой път ще излезем на магистралата и ще караме със 150,после аз ще дам малко гас и ще се зачудиш,дали не включих 6та smile091 smile068 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим , че всеки има собствено мнение, от 2 години близо карам 5-ца и съм се влюбил в колата, вървежа е съвсем различен.За градско 4-та е достатъчна, но излезнеш ли навън си трябва петака, затова и искам да си туря такваз. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ша туря.. Първо профилактиката и раздвижването пък после ... Днес гресирах предницата и лагерите на главините и така лека полека ще дойде и вртемето на скоростите. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, мисля да слагам 5- скоростната кутия при Сашо на ул. Брегалница, какво ще кажете???

Иска ми 200лв. за кутията и 100лв. за работа.

Гледам, че има и добри и лоши отзиви от него и съм малко объркан, попринцип не обичам да ми пипат колата по сервизи, ама в случая няма начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти дава гаданция за кутията и за работата си - добре е :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте кого засекох [attachment=0]Imccage000.jpg[/attachment] ето и причината по която бях там. Донора ми[attachment=1]Imagevv001.jpg[/attachment]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, спипаха ме... smile009 Вече съм с 5-степенна скоростна кутия, но имам и забележки.

Таман прибирам колата в гаража (след като я взех от сервиза) и докат отварям вратата беше направила локвичка от масло по земята, гледам аз отдолу капе между двигателя и скоростите, газ при Сашо и какво се оказа човека не е сменил семеринга на скоростите и най- вероятно от там тече.Другото, което забелязах е, че липсва прахозащитния маншон на помпата на съединителя, буталцето си е сложено, а от гумичката няма и следа... Лошо впечатление ми направи също,че са наливали масло и това което е потекло по скоростите не са го избърсали (да не говорим че кутията е адски мръсна) , дет се вика един парцал можеше да и ударят (не за друго ми за да се види от къде тече, ако има теч). От няколкото километра,които покарах скоростите ми се видяха добре, не виждам и не чувам да има проблеми, вкючват добре и така.Що се отнася до теча на масло Сашо каза, че ще го орави.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може от "сръчното" им наливане да е протекло по кутията и затова да ти капе масло, на тия майстори не им ли висиш на главата всичко освиняват smile048 А маншончетата не са за подценяване, защото без тях влиза мръсотия и поврежда цилиндърчетата, добре, че си го видял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.