Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

€300 "Гражданска отговорност" от 2012 година?!?


NightSpirit

Recommended Posts

До 2012 година цената на полицата за застраховка "Гражданска отговорност" трябва да стигне 300 евро за масовите автомобили.

 

Това каза Петрозар Петков, председател на Съвета на директорите на застрахователната компания "Бул Инс" АД.

 

"Дружеството вдига цената на тази полица с 15 процента от началото на септември и с още около 15 процента от първи януари 2010 година", добави той.

 

"Поскъпването на услугата е заради европейските директиви и повишаването на стойността на исковете за обезщетение при злополуки", обясни Петков.

 

dnes.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ма тез хайвани не смятат , че в Европата на малко повече от 300 Е възлизат всички такси , който плаща един собственик на кола за година , а тука само ГО 300 и после каско , че некой *** ще реши да си познае касетофона и Пътен данък и винетка и на финала се оказва , че българите сме най - богатата нация .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 седмици имах гости от Германия. На третия ден ме попитаха "как живеете при тези високи цени на горива, храни и стоки...?" Елементарна съпоставка доказа - у нас почти всичко е на равни или по-високи цени, сравнено с при тях. А разликата в средните месечни доходи е... Едно време който пътуваше на запад пазаруваше от там защото тук нямаше. А сега пазарува защото там е по-изгодно. Пример - миналата година от Австрия си купих кило хубаво кафе за 10 евро. Няколко месеца след това виждам, че същата марка вече се предлага и у нас. Точа лиги и приближавам рафта. Упс - цената е 35 лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път като се прибираме от Германия, Австрия, Чехия си купуваме месо, сирене (тяхното е като кашкавал), !!!мляко!!!, прах за пране, всякаква козметика, защото е по-качествено и по-евтино!

Ма сега ше видим, щото Бат Бойко пуска безплатния мед и масло по улиците! smile091 smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, е че цените са почти като българските. Бензина е по-скъп обаче - 2,60 лв., нафтата - 2,20 лв., а газта 1,20 лв.

 

Иначе цените на хранителните стоки са леко в плюс или минус. Например млякото е по-евтино и прилича на мляко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както отбеляза Юли, проблемът не е в цените, а в доходите ни. То е ясно, че безплатно сирене няма, но някак не върви да бачкаш цял ден, за да си купиш накрая 1 бучка.

За гражданската според мен е друг проблема - ако имаш само една кола някак ще преглътнеш увеличението, дори да е значително. Но ако имаш няколко /главно хоби кари, дето не се карат ежедневно/ вече става трудничко... доколкото знам в нормалните държави гражданската отговорност се плаща за гражданин, а не за всеки автомобил, понеже така или иначе 1 човек не може в 1 момент да кара повече от 1 кола. Който е седнал зад волана обаче трябва да има застраховка на свое име...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... така или иначе 1 човек не може в 1 момент да кара повече от 1 кола. Който е седнал зад волана обаче трябва да има застраховка на свое име...

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...доколкото знам в нормалните държави гражданската отговорност се плаща за гражданин, а не за всеки автомобил, понеже така или иначе 1 човек не може в 1 момент да кара повече от 1 кола...

 

[-X

 

В Белгия и Холандия застраховката е на кола. Освен това как да платя ГО за жената, при положение, че има книжка но кола е карала 3 (ТРИ) пъти за последните 5 години?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е проблемът, Пепи? И моята жена има книжка от 10 г, а оттогава е карала самостоятелно около 20 пъти, и к'во от това? Тя сама ще си я плаща, ако иска да кара, а не аз да плащам на колата, пък тя да я троши наготово :lol:

Освен това, ако искаме да гледаме ретро и тунинг Шкоди по съборите, които не се карат ежедневно, а само няколко пъти месечно или дори годишно, ама пак да им се плаща ГО по 300 евра... не знам как ще стане :roll: А в Белгия и Холандия сигурно отдавна си има закон за ретро и шоу карите, който ги освобождава частино или напълно от данък и намалява до минимум застраховката. Тук също уж има някаква отстъпка, но само ако членуваш в Ретро клуба и си плащаш годишен членски внос, който е съизмерим с ГО в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ще се изкарва веднъж годишно, примерно за събор, има решение. Пускаш ГО на 4 вноски, плащаш първата, получаваш стикер и полица и пътуваш. Изтича срока на първото тримесечие, не плащаш втората вноска, ГО автоматично се прекратява. Това е и решението ако имаш автомобил, който не е спрян от движение, но не го караш ежедневно, а искаш да мине на ГТП smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По този начин не пада ли необходимия %, за да пътуваме в ЕС без зелена карта?

:?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, прав си - за "манекените" това е решението, точно така правя и аз. Но напоследък нещо се заканваха, че ще почнат да следят на кои коли редовно се прави ГО и нередовните за повече от незнам колко си месеца подред да ги спират от движение... макар, че не вярвам скоро да имат техническата възможност да го осъществят. Друго е лошото - знаете, че една кола за да не се скапе от седене е добре да се изкара и разтъпче поне веднъж месечно, та при тая схема трябва да се прави без ГО само из уличките на квартала и с очите отворени на 4.

Наистина добре е да се обособят някакви допълнителни категории при ГО, не само по кубатура и на регионален принцип - колите, които ще се карат само събото-неделно и главно извънградско /това не са само ретрото, някои хора си имат целево разделени малки градски и по-големи и комфортни извънградски возила/ да имат по-ниска ставка от ежедневните, тъй като са по-малко рискови към застрахователни събития.

 

п.п. Ако ми издигнете кандидатурата за депутат в следващото НС може да лансирам такова предложение :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Наистина добре е да се обособят някакви допълнителни категории при ГО...

Мдаам, те затова застрахователите си издействаха закон, който да казва че ГО е годишна smile175 Иначе и аз съм навит да си плащам на 100-с -ката ГО на парче като дневна или седмична винетка ама нейсе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...п.п. Ако ми издигнете кандидатурата за депутат в следващото НС може да лансирам такова предложение :D

 

Имаш 1 глас от мен :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...доколкото знам в нормалните държави гражданската отговорност се плаща за гражданин, а не за всеки автомобил, понеже така или иначе 1 човек не може в 1 момент да кара повече от 1 кола...

 

[-X

 

В Белгия и Холандия застраховката е на кола. Освен това как да платя ГО за жената, при положение, че има книжка но кола е карала 3 (ТРИ) пъти за последните 5 години?!?!?

 

След като е карала 3 пъти,това автоматично значи ,че няма или има по-малко нарушения или произшествия със застрахователно събитие.Тоест нейната застраховка би трябвало да е значително по-евтина от твоята,освен ако и ти не си изряден шофьор.Така мисля трябва да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много европейци започнахте да го раздавате :( Защо трябва да се пълнят гушите на застрахователите и застраховката да се прави на един човек, не на кола. Това са глупости и чиста проба кожодерство. Не ви знам доходите, приходите, отношението към жената/децата, но да ме карате да плащам застраховка за мен, гаджето и брат ми на личния ми автомобил е меко казано смешно. Винаги се налага някой да ползва колата, защо трябва да съм вързан към нея като шофьор, защо трябва винаги точно аз да не пия, не може ли да се редуваме с гаджето? Много ви порасна работата на хората с доходите. Не съжалявам за острото мнение, но фактите са така. Сляпо копираме от Европа без да си гледаме чергата. В провинцията положението няма нищо общо с това в София.

 

 

Означава ли, че един ден когато живот и здраве имам дете и искам то да се научи да управлява МПС трябва да дам 2000 паунда за първата му година като шофьор? Какво е това? Това е таксата за нов шофьор в Северна Ирландия - там съм живял за там имам сведение. Извинете ме .... Това е кражба. Кражба от всякъде. Бедните да са по-бедни богатите - по-богати. Не ме кефи такъв вариант. Не обичам споровете, затова не ми отговаряйте. Просто исках да изразя мнение - ако сметнете, че е грешно по-добре го изтрийте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много европейци започнахте да го раздавате :( Защо трябва да се пълнят гушите на застрахователите и застраховката да се прави на един човек, не на кола. Това са глупости и чиста проба кожодерство. Не ви знам доходите, приходите, отношението към жената/децата, но да ме карате да плащам застраховка за мен, гаджето и брат ми на личния ми автомобил е меко казано смешно. Винаги се налага някой да ползва колата, защо трябва да съм вързан към нея като шофьор, защо трябва винаги точно аз да не пия, не може ли да се редуваме с гаджето? Много ви порасна работата на хората с доходите. Не съжалявам за острото мнение, но фактите са така. Сляпо копираме от Европа без да си гледаме чергата. В провинцията положението няма нищо общо с това в София.

 

 

Означава ли, че един ден когато живот и здраве имам дете и искам то да се научи да управлява МПС трябва да дам 2000 паунда за първата му година като шофьор? Какво е това? Това е таксата за нов шофьор в Северна Ирландия - там съм живял за там имам сведение. Извинете ме .... Това е кражба. Кражба от всякъде. Бедните да са по-бедни богатите - по-богати. Не ме кефи такъв вариант. Не обичам споровете, затова не ми отговаряйте. Просто исках да изразя мнение - ако сметнете, че е грешно по-добре го изтрийте.

 

 

Само не разбрах към кого се обръщаш,към застрахователите,които предлагат да се повиши застраховката или към съфорумците,защото никъде непрочетох някой да те е карал да плащаш каквото и да било.

И само едно пояснение,в развитите страни ,където се плаща застраховка за лице ,то този човек разполага и с поне 1 брой автомобил и съответно го управлява.Там почти няма вариант 3-ма в семейството имат книжки,но само мъжът кара единствената семейната кола.

Там куцо и сакато се качва и колкото може кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:ee039736

 

Ето ти цени на застраховки в Англия ;) Аз не искам такива цени smile117 - 2500 паунда за голф3 с една година застраховка, ми следващата? Ми по-следващата ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво смятат да повишават, но снощи по новините казаха, че застрахователите ще платят 2.5 млн. лв. глоба за картел, за това че са са уговорили цените на "Гражданска отговорност" smile004 http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000601

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Чехия конкретно в ГО задължително влиза и каско на автомобила, което пък е със зъдължително самоучастие.То вече се договаря колко процента да бъде.За пример Фелиция 1.3- около 200 лв.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И само едно пояснение,в развитите страни ,където се плаща застраховка за лице ,то този човек разполага и с поне 1 брой автомобил и съответно го управлява.Там почти няма вариант 3-ма в семейството имат книжки,но само мъжът кара единствената семейната кола.

Там куцо и сакато се качва и колкото може кара.

 

Според мен и тук вече е така. А тия тинейджъри и съботно-неделни шофьор/к/и, дето се качват да карат колата на тате/бате/гадже/мъжо... точно те пълнят раздела Черна хроника! За такива субекти ГО трябва да е двойно по-висока, та да не се налага да ги излежавам след като ми смачкат колата, а аз съответно после им смачкам главата, понеже застраховката не ми покрва щетите. Така че аз, като отлявлен богаташ, каращ 4 коли и 1 мотоциклет /нищо, че всички са 15+ годишни/ съм твърдо за европейската система :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.