Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

монтиране на темпомат на Octavia 1 1.9TDI


Storm

Recommended Posts

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=81741&hilit=%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82+%D0%BD%D0%B0+%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%84

 

монтирах и активирах темпомата според по-горе указаният начин, но не работи...

...ако приема, че монтажът е правилен, остава проблема да е софтуерен

 

на снимката, при включен темпомат, първа група, четвъртото поле стойността е 1.0 когато лоста е не ON - когато е изключен 0.0

- при RESET стойността на третото поле става 001001;

- при SET стойността на третото поле става 000101;

- при натискане на съединителя стойността на второто поле става 100;

- при натискане на спирачката стойността на второто поле става 011;

 

това ли са правилните стойности или все пак имам грешка при монтажа? :-k

прилагам и лог-фаил - последователността е следната:

- изключен - включен - RESET - SET - съединител - спирачка -

post-2211-138453098821_thumb.jpg

post-2211-138453098826_thumb.jpg

post-2211-138453098832_thumb.jpg

post-2211-138453098837_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gomez /Иван/ ми монтира и моят темпомат! Даже в темата, към която си пуснал линк, последните снимки са от моята кола. При мен, активирането стана за секунди - просто промяна на една стойност. Не сме правили никакви тестове "изключен - включен - RESET - SET - съединител - спирачка". След активирането, колата трябваше да се загаси и запали отново и...това е. Пиши на Иван, ако не е видял темата - може да ти помогне с напътствия относно софт-а, щом си сигурен, че монтажа е ОК!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.fabia-vrs.com/technical-info/cruise-control-retrofit/

 

Аз си монтирах темпомат преди една седмица и ползвах тази инструкция за активиране. Всичко си работи и съм много доволен. Имай впредвид, че инструкцията не е пълна в часта за свързването на всички кабели ако караш дизел. В кутията на лостчето за темпомата имаше инструкция, която също не отговаряше 100% на истината. С двете се справих с инсталацията сравнително лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, монтажа на самият лост е този, но поставянето на пиновете няма нищо общо...

най-вероятно не съм успял да го активирам правилно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
  • 1 година по-късно...

стойността на 5 и 6 поле трябва да е 1 - 000011 (Ci/Br/Re/Ac/on/on) - виж снимката по-горе на VAG-COMa

при включване на темпомата при мен само едно от полетата "on" ставаше на 1 (тоест подаваш + 12в), а трябва и двете полета "on" да са единици (да се подаде +12в и на двата пина)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на моята искам да монтирам,даже мисля че е имала,но е свален с цел продажба.Така мисля,защото гледам че има машинка на педала на съединителя и е с електронна газ.Моля,знаещите да се произнесат по въпроса.Дали ще ми се наложи да слагам кабел до буксата на лостчето и да разглабям куп неща или ще мина само със смяна на лостчето и обучение?Тази машинка на педала на съединителя има ли я на всички модели Октавия,или само на тези с темпомат? Благодаря предварително за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се монтира темпомат ,не се монтира машинка на педала за него. Те си ги имат и мисля че всички Октавии и Фабии са а електронна газ. Трябва да се провери дали на твоята може да се монтира(не на всички може), плащаш си и си готов. Но едва ли някой е смъкнал темпомат за да го продаде. Просто не е монтиран, екстра си е. Мисля си ,че за TDI 90 коня няма да има проблеми да се монтира. Бензиновите са по-проблемни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Ако Октавията ти е след фейслифта си има всичко фабрично за темпомат без лоста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост не е след фейслифта и май трябва да се ровичка доста. Обаче мисля да се обърна за помощ към bega4kata. Той е човека! Пък нали сме и градски! Докато си пия бирата и се унасям в сладка дрямка на хамака и работата готова! Е, бира ще има и за него разбира се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.