Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1-лагери


fatrat

Recommended Posts

Здравейте на всички.Нов съм във форума,тъй че съжалявам ако съм объркал раздела ама нищо smile001 .Тъй,зех си Octavia преди няколко месеца от едно момче във Варна.Колата нема грешка.1.9 дизел е върви малко гори-кола мечта.Обаче като карам примерно с 60-80 се чува едно виене от лагери.Разбрахме че е от деференциала , сигурно е нарушена цементацията-та може ли да е от там или не-Намерил съм едно момче у Смолян вика за 300 кинта си официално оправен(демек за работа) та колко е един лагер? или беха 2

Въпрос №2-Колко е размера на гумите? сега карам на 195/65/15 обаче не им знам индекса.Ако сложа по големи к'во ще стане,освен да увеличи разхода?

Въпрос №3 (и последен smile119 ) Отварям капака гледам маслото добре,обаче туй хидравличното изтича от някъде,наливам го някъде през 1-2 седмици до горе,и след 2 седмици пак на MIN.

Поздрави от Рудозем и помнете smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лагерите на диф са 2

не слагай по големи като диаметър гуми

тече ти рейката най вероятно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лагерите на диф са 2

не слагай по големи като диаметър гуми

тече ти рейката най вероятно

Мерси за отговора колега .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
А как рабрахте че не е от лагерите на главините....

Карах баща ми и един майстор,значи колата в свободен ход и когато се движи с натиснат съединител не вие когато се ккара с над 40 особенно по нанадолнище неможе да се стои вътре :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
лагерите на диф са 2

не слагай по големи като диаметър гуми

тече ти рейката най вероятно

Какво ще и стане от по големи гуми.Примерно 205х65х15.Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лагерите на диф са 2

не слагай по големи като диаметър гуми

тече ти рейката най вероятно

Какво ще и стане от по големи гуми.Примерно 205х65х15.Мерси.

Знам само,че ще увеличи разхода и ще мръдне скоростомера!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лагерите на диф са 2

не слагай по големи като диаметър гуми

тече ти рейката най вероятно

Какво ще и стане от по големи гуми.Примерно 205х65х15.Мерси.

Знам само,че ще увеличи разхода и ще мръдне скоростомера!

;) И ще стане по високааааа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ще стане по високааааа.

 

 

и кво като стане по-висока?

и как какво бе???-По-грозна ще стане.и по-бавна :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ще стане по високааааа.

 

 

и кво като стане по-висока?

и как какво бе???-По-грозна ще стане.и по-бавна :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Да бе! И вместо напред, ще върви наДзад!

 

Аз пък напук на теб си вдигнах колата. И се псувам само за едно - че не го направих преди 2 или дори 3 години smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми така е -някои ги вдигат..други свалят...но всичко трябва да е умерено

но-по големи гуми...по-бавна ще е я

Какво ще и стане от по големи гуми.Примерно 205х65х15.Мерси.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми така е -някои ги вдигат..други свалят...но всичко трябва да е умерено

но-по големи гуми...по-бавна ще е я

Какво ще и стане от по големи гуми.Примерно 205х65х15.Мерси.

 

Хм... Май говорим за по-широки, не по-големи. И при така написания размер разлика в скорста няма да има smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми така е -някои ги вдигат..други свалят...но всичко трябва да е умерено

но-по големи гуми...по-бавна ще е я

Какво ще и стане от по големи гуми.Примерно 205х65х15.Мерси.

 

Хм... Май говорим за по-широки, не по-големи. И при така написания размер разлика в скорста няма да има smile004

Разликата идва от 15 или 16 вече според мен 17-ки и 18-ки е маняшко smile035 smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми така е -някои ги вдигат..други свалят...но всичко трябва да е умерено

но-по големи гуми...по-бавна ще е я

Какво ще и стане от по големи гуми.Примерно 205х65х15.Мерси.

 

Хм... Май говорим за по-широки, не по-големи. И при така написания размер разлика в скорста няма да има smile004

Горния размер ,повдига с 13-15мм,според калкулатора за гуми на" Боряна груп"+сложената вече "защита от лоши пътища" + ,че е 4х4/то е по високо/= спокоино каране по родните офроуд пътища.Остават само подложките за отзад.А съм и ловец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос №2-Колко е размера на гумите? сега карам на 195/65/15 обаче не им знам индекса.Ако сложа по големи к'во ще стане,освен да увеличи разхода?

Колега и аз съм в процедура за закупуване на нови гуми. Проверявах при мой приятел в специализирана фирма за гуми и след справка в компа ми предложи DUNLOP DIGNOS D-01 205-60-15 91V за 119лв.,а сигурно ще има и отстъпка. Разликата в диаметъра от 195-65-15 е 7мм. Направи си сметка колко ще те лъже в скоростомера-почти нищо.Като получа заплата края на мес. и си купувам 4 бр. И тогава smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.primex-bg.com/site/?page=news&id=16-тук има няколко обобщения направени от ADAC.Между другото освен на скоростомера,когато има разлика в диаметъра ще има разлика и при километража(изминатите километри).Или бъркам :-k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.primex-bg.com/site/?page=news&id=16-тук има няколко обобщения направени от ADAC.Между другото освен на скоростомера,когато има разлика в диаметъра ще има разлика и при километража(изминатите километри).Или бъркам :-k

Естестествено нали мръдва километража smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.