Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помагайте! Странен звук при палене Ok 2 1.9 DSG


Jany

Recommended Posts

Здравейте,

 

имам следния проблем:

При стартиране на автомобила се чува едно присвирване, а когато е на "Р" или на "N" едно леко почукване някъде под двигателя.

 

Първо помислихме, че е от стартера но се оказа, нищо му няма. Сега моя монтьор твърди, че е от маховика. Изтръпнах! Вчера я слуша един познат, който прави автоматиците в Дару Кар и заяви на 100%, че не е от маховика тъй като нито тресе, нито се чува удар при пязка промяна на оборотите, нито има някакъв проблем когато колата е в движение, напротив върви ИДЕАЛНО! Другата седмица ще ме прати при човек в ЕТ, но до тогава ще се радвам ако някой имал подобен проблем сподели мнението си!

 

Октавия 2, 1.9 PD - DSG на 71K

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тестовете на моята кутия в VW ми казаха че маховика ми е "тръгнал да си ходи" и че се чувало леко потракване. Понякога рядко се случва, при гасене на двигателя да се чува едно допълнително почукване. Възможно е да е наистина той. Но най точно се установява като се разглоби :? . В сервиза в който ми ремонтираха DSG-то казаха че има лек луфт в маховика, но е далеч от смяна и сега си карам така. Иначе VW обявиха цени за маховици от около 1200 до 1700 лв. зависи много от конкретния модел. В Шкода не можаха да ми дадат цена. smile150 и нямат заменки старо за ново с сериозна отстъпка. В VW имат такава замянка но замо за VW-автомобили което нас не ни топли а и може би при тях цените са по високи. Отиди на диагностика в Поршре-София, на мен ми ги препоръчаха но София ми е доста далеч при проблеми с автомобила. Успех.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора,

 

при моята нищо не се чува при гасене! А при твоята освен почукването имаше ли някакви други симптоми?

При тестовете на моята кутия в VW ми казаха че маховика ми е "тръгнал да си ходи" и че се чувало леко потракване. Понякога рядко се случва, при гасене на двигателя да се чува едно допълнително почукване. Възможно е да е наистина той. Но най точно се установява като се разглоби :? . В сервиза в който ми ремонтираха DSG-то казаха че има лек луфт в маховика, но е далеч от смяна и сега си карам така. Иначе VW обявиха цени за маховици от около 1200 до 1700 лв. зависи много от конкретния модел. В Шкода не можаха да ми дадат цена. smile150 и нямат заменки старо за ново с сериозна отстъпка. В VW имат такава замянка но замо за VW-автомобили което нас не ни топли а и може би при тях цените са по високи. Отиди на диагностика в Поршре-София, на мен ми ги препоръчаха но София ми е доста далеч при проблеми с автомобила. Успех.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сервиза на VW казаха че се чувало и на паркинг на обороти отвреме на време, но аз не мога да го чуя. Иначе други признаци не съм забелязъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на колко километра ти е колата и преди колко го усети това нещо?

От сервиза на VW казаха че се чувало и на паркинг на обороти отвреме на време, но аз не мога да го чуя. Иначе други признаци не съм забелязъл.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих я наскоро. Колата е внос. Познай на колко километра е колата. Пише 30к данните от кутията които VW някакси свалиха 111к. Не мога да вярвам на нищо. Но знам че не пуши и бяга мнООООго ! smile074 smile068

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с един от приемчиците в ЕТ, който доста разбира и ми каза, че това което ни се е проявило е проблем при всичките DSG-та. Маховикът не бил изчислен много добре за този тип скорости и на 50 - 60К се появявало това свирене в стартера но колата можела да изкара още доста докато не започне да тресе, хлопа и т.н. Във всеки случй не е желателно екстремното каране (спортен режим и тип троник) защото намалял още повече живота на маховика. Де да го знаех преди да я купя! ](*,)

Цената на този маховик в ЕТ е 1700 лв. + труд 2000 и..., а в един чужд сайт на VW четох, че май новата партида от 2009 г. били подобрени. Знам ли?!? smile049 А и дали ще ми сложат от новите ако го сменя! smile175

За сега карам...като захлопа mobilen.bg

Купих я наскоро. Колата е внос. Познай на колко километра е колата. Пише 30к данните от кутията които VW някакси свалиха 111к. Не мога да вярвам на нищо. Но знам че не пуши и бяга мнООООго ! smile074 smile068

Мамка им и нови автомобили...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.