Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тропане в предницата


nikistan

Recommended Posts

и при мен го има това прословуто тропане :) смених биалетките и пак си остана :) ходих при сервиз на Шкода в Ст. Загора и ми казаха че всичко ми е наред :) но тропането си го има ! утре ще сменя къс и дълъг накрайник и ще видим дано да изчезне това прословуто тропане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, последното мнение в темата е от 24 юли 2009 год. :)  Разбирам, че искате да бъдете активен, ама това не означава, че трябва да изтупате от прахта старите теми. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така сте я изровили :))

От известно време дочувам дразнещо леко поддрънкване от предно ляво колело. Като че ли съм вързал синджирче, което се влачи по асфалта и ме вбесява :BangHead:

Огледал съм всичко по окачването, задните тампони на носачите само са сменяни, всички друго е оригиналното, луфтове и други шумове като потропване нямам, затова отхвърлям окачване.

Генерацията след катализатора е нова, с нови тампони и тя отпада. Проверих я пак за всеки случай.

Закрепването на жилата на ръчната, бензинопроводите и тръбите на спирачките е проверено- не са хлабави и няма шумове.

Сменял съм наскоро двете външни карета, дискове и накладки и пак проверихме всичко по спирачките- ламаринките са далече от дисковете и не са загнили, водачите изглеждат без износване.

При намаляване, шума не се променя, което зачерква луфтове във водачите? Или бъркам?

Шума го има при движение без значение на скорост или не, натиснат съединител или не. Изчезва при напълно спиране само. При форсиране на мотора и покой не се появява, което изключва и резонанси от генерацията.

Дайте някакви идеи, защото полудявам и много ме дрази това поддрънкване :ranting:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При въртене на крик, няма симптоми, но това не пречи той да е виновника- май ще почна да сменям наред, понеже не го издържам- слабо е дрънченето, но ме влудява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

и аз имах тропане и се ядосах и смених почти всичко :) биалетки, вътрешни и външни накрайници, тампони на ст. щанга, шарнири и сега вози като нова :) частите излезнаха към 200 лв. английски Delphi и за сега съм доволен от тях. а за труда ми излезе към 70 - 80 лв. успех колеги !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.