Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тропане в предницата


nikistan

Recommended Posts

Здравейте, днес се появи тропане в предната лява част на колата, даже при преминаване и през най-малката неравност на пътя:? Не е кой знае какво, но дразни!! Преди 1000 км смених лагер на предно ляво колело и 1 бр. тампон на носача. Възможно ли е пак да е тампон или е нещо друго? Между другото, при по-висока скорост се чува шум и от десния лагер :( При смяна на лагер трябва ли да се прави проверка на предния мост за сходимост или не е необходимо?

P.S. Според вас трябва ли да дам на приемчика да покара колата за да чуе тропането или сам ще намери проблема ;)

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно са тампоните аз бях сложил някъкав ментак (много меки) и се разтропаха за 1000 км а като отидох в еура тек се оказа че тоя ментак е бил по скъп от оригиналните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в ЕТ,провериха цялото окачване.Нямало разбити тампони на носачите, предни тампони или биалетки.Казаха,че тропането е от лявата кормилна щанга :? Накарах ги да я сменят,но в последствие се оказа,че тропането пак го има!Може би малко по-малко (или поне така ми се струва), но го има :( Направиха и центровка на предницата, но установих че когато колата се движи направо, волана не е в средата ,а е леко завъртян на дясно :-k Според вас може ли лесно да се корегира! Иначе като изключим тропането, колата се държи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених в ЕТ лагер и тампон на предни амортисьори! Тропането си остана :-k По скоро е като "хлопане" и се чува при много ниска скорост (20 - 40км/ч) и при промяна посоката на движение. При скорост над 60 км/ч не се усеща smile009 Взе да ми писва и май ще карам с пуснато CD, че да не чувам щото много се дразня (когато нещо не е наред с колата) smile118

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те тия в Еуратек нали преглед са правили, как не са разбрали от какво е че сега човека трябва да гадае ?! Може да е от тва , може да е от онова и айде -половината предница сменена...тццц :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те затова пишат хората, ясно е, но момчето е ходило на преглед в ЕТ вече и не са му открили явната причина за това тропане. Иначе то тия съвети дето си ги пишем във форума могат да дадат начална насока като се иде в сервиза да им кажеш "предполагам че е от еди-кое си, а те като вещи лица са длъжни да открият и отстранят проблема след като им се плаща :) а човека сменил сума неща, набутал се с пари и нулев резултат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като се иде в сервиза да им кажеш "предполагам че е от еди-кое си
ти такива съвети ...по-добри да не им даваш :!: :!: :!: :!:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ти си прав и то доста :) предимно си ги пазя за лична информация :) само че кофти за човека-платил пък само сменил неща дето може би не са били за смяна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак я карах колата извън градско около 120 км и може би от по големия шум в купето, нищо не се чува. Когато влязох в Варна, на спиране и трагване от светофарите, при преминаване през леки неравности и даже на равен път с ниска скорост се чува "хлопането". Нарочно карах без вентилатор и климатик за да го чуя по-ясно. Локализирам го между предно ляво колело и шофьорската седалка - някаде от там е :-k , но не и при въртене на волана [-X. Не ми се ходи пак в ЕТ, че ще сменят и останалата част от колата ;) Ще потърся някъде канал в Варна и ще я огледам отдолу. Трябва отнякъде да изкочи заека. Благодаря на всички за съветите.

P.S. Между другото, като огледаха ходовата част обстойно (аз ги накарах), откриха че задния ляв лагер с главината е за смяна. Ами... смених и него :( То по добре да си бях взел нова кола от магазина :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш щангата с ръка и се опитваш да я разклатиш силно. Много е вероятно да чуеш познат звук...

Вътрешните тампони на Джетата ми излязоха 2+2 = 4 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак я карах колата извън градско около 120 км и може би от по големия шум в купето, нищо не се чува. Когато влязох в Варна, на спиране и трагване от светофарите, при преминаване през леки неравности и даже на равен път с ниска скорост се чува "хлопането". Нарочно карах без вентилатор и климатик за да го чуя по-ясно. Локализирам го между предно ляво колело и шофьорската седалка - някаде от там е :-k , но не и при въртене на волана [-X. Не ми се ходи пак в ЕТ, че ще сменят и останалата част от колата ;) Ще потърся някъде канал в Варна и ще я огледам отдолу. Трябва отнякъде да изкочи заека. Благодаря на всички за съветите.

P.S. Между другото, като огледаха ходовата част обстойно (аз ги накарах), откриха че задния ляв лагер с главината е за смяна. Ами... смених и него :( То по добре да си бях взел нова кола от магазина :oops:

ела при мене бе щом си във Варна-100%ще ти кажа от къде е :smt017

0896670196

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз вчера смених задните тампони на предните носачи,НО пак тропа май като при теб мисля днес да отскоча до ЕТ да си взема тампони за стабилизиращата щанга дано да са те,но утре ще ги сменям, тъй като трябва да уча за изпит.Ако има промяна ще пиша,сподели и ти ако имаш напредък.Това е за сега с пожелание за спорен и успешен ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не се е разтропал някой шарнир или пък това пускам снимки че не се сещам как се казва http://media.snimka.bg/3587/013429515-big.jpg http://media.snimka.bg/3587/013429758-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз вчера смених задните тампони на предните носачи,НО пак тропа май като при теб мисля днес да отскоча до ЕТ да си взема тампони за стабилизиращата щанга дано да са те,но утре ще ги сменям, тъй като трябва да уча за изпит.Ако има промяна ще пиша,сподели и ти ако имаш напредък.Това е за сега с пожелание за спорен и успешен ден!

 

Пич, няма ли да е по добре и по евтино да отидеш при някой който това му е работата да ти оправи колата вместо да налучваш къде е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам първо аз да пипна,а за по- евтино забрави!

П.С. срамота е човек,завършил ПГТЕ "Хенри Форд",занимаващ се с автомобили да си кара колата на сервиз,при положение, че може сам да се справи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам първо аз да пипна,а за по- евтино забрави!
ми като не разбираш....сменяй наред
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам първо аз да пипна,а за по- евтино забрави!
ми като не разбираш....сменяй наред

Е, вие нали разбирате...

Ако искаш да снимам втулките да видиш колко са здрави,мога да ти ги подаря за твойта да видим дали ще тропа smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми nikistan иди при колегата със сервиза като сте градски , все пак сме и съфорумци не ми се вярва да направи "еуратек-ски" номера, поне ще ти каже човека кое е, явно разбира така като го гледам кво пише. Иначе ще ги разтегаме до ноември лафовете а някой отдолу ще продълвава да си чука културно хахаха:)) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених тампоните на стабилизиращата щанга и няма проблеми действай колега по 6.01лв са в ЕТ дано и при теб е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Благодарение на "Бегачката" проблема с "хлопането" в предната част - локализиран smile126. Оказа се лява биалетка - за смяна.

П.С. Още веднъж благодаря за компетентната и бърза намеса smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.