Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

120 промяна...


Spaspingvi

Recommended Posts

Здравейте на всички шкода фенове. Обръщам се към вас с един въпрос. Намирам се в една база, и тук се подмотава една 120-ка без особено предназначение. Понеже често я употребяваме за движение от единия хангар до другия, цялото влизане и излизане ни се вижда малко излишно, та затова с колега ни дойде идеята да хванем малко да я модифицираме. Но преди да почнем, решихме все пак да се допитаме до нета, колкото и неуспешно да се оказа това досега.

 

Идеята е съвсем "лека" козметична модификация с тежки инструменти ;)

Смятаме да свалим задните врати, и на тяхно място ниско (може би на нивото на седалката или по-ниско) да заварим 2 здрави профила между средната и задната колона. След като извършим тази операция, изрязваме покрива от средната колона назад целия, заедно със задното стъкло и слагаме още един профил между 2-те средни колони като ролбар. Иначе казано, колата ще си остане непроменена технически, над предните седалки ще има малко покривче, а на задните ще може да се качва лесно, или дори да ги махнем и направо да се стъпва вътре.

 

Вашето мнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па за ко ще правите тая глупост... ? Поне един Pick Up, може да спретнете, така и така ще режете... нали сте само двама ко ти пука :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта им е уж да не се сгъне купето от това че няма врати и покрив. Едва ли нещо ще се получи, това е спортен автомобил, не товарителница

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че не е товарителница, но да е спортен автомобил...слаб двигател, слабо купе което предполагам и при 40 км/ч ще се смачка, но с много приятна возия.

За такива интервенции някоя жигула ми се вижда по- подходяща, все пак са доста по- здрави и непретенциозни коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е спортен автомобил
за пореден път избиваш рибата с този израз smile168

по-скоро някой москвич или волга ще ти свърши по добра работа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички шкода фенове. Обръщам се към вас с един въпрос. Намирам се в една база, и тук се подмотава една 120-ка без особено предназначение. Понеже често я употребяваме за движение от единия хангар до другия, цялото влизане и излизане ни се вижда малко излишно, та затова с колега ни дойде идеята да хванем малко да я модифицираме.

 

Мързи ви да влизате и излизате от нея по "конвенционалния" начин или аз нещо не съм разбрал? smile049 Обясни по-подробно за какво ви е тази, според мен ненужна, модификация. :)

 

А да, не спорете с Макс на тема "спортни автомобили" smile048 smile027 !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се удариш вече не е спорт, вече се нарича ПТП. Това е загатнато и в закона. Няма понятие "превишена скорост" има "скорост, несъобразена с интензивността на движение" (спорт аз наричам онзи ден когато задминах 1 патрулка на гараж земляне със 110, спорт е и когато по магистралата се движа с 140-150 и само БМВ та мерцедеси и аудита ми присветкват,това е спорта.) А ако не върви се прави и почва да върви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... (спорт аз наричам онзи ден когато задминах 1 патрулка на гараж земляне със 110, спорт е и когато по магистралата се движа с 140-150 и само БМВ та мерцедеси и аудита ми присветкват,това е спорта.) ...

 

Max, това твоето не е спорт, а безумие! Да караш 120ка със 140-150 е безумие, а не геройство. Да рискуваш живота на останалите на пътя си е престъпление! А това, че само БМВ-та и Мерцедеси те задминават е не защото другите не могат, а защото имат повече акъл в главата ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те просто са си се засилили в лява лента и аз им преча, не ги виня, не мога повече аз съм 1.2 те са по 1.8- 2.5 Няма къде да се сравняваме, просто в средната и дясната лента се влачат с по 80-100 и пречат на мен. Ако се стане нещо, както други, ще умра и аз, така че няма да ми пука много в гроба. Попринцип смъртта от ПТП не е сред целите ми, преди 6 години господ ни спаси, надявам се за напред да не му се налага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 120ката и 200 не са проблем,въпроса е да е направена и поддържана в перфектно техническо състояние и да не е с гуми 165/80/13 smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се удариш вече не е спорт, вече се нарича ПТП. Това е загатнато и в закона. Няма понятие "превишена скорост" има "скорост, несъобразена с интензивността на движение" (спорт аз наричам онзи ден когато задминах 1 патрулка на гараж земляне със 110, спорт е и когато по магистралата се движа с 140-150 и само БМВ та мерцедеси и аудита ми присветкват,това е спорта.) А ако не върви се прави и почва да върви :)

Шкодите са си бегачки smile049

Някой с оборотомер може ли да каже при 140 км/ч оборотите на шкода 105 или 120 колко са-интересно ми е, защото и аз съм правил такива изпълнения, сигурно много :-k ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спорт аз наричам онзи ден когато задминах 1 патрулка на гараж земляне със 110, спорт е и когато по магистралата се движа с 140-150 и само БМВ та мерцедеси и аудита ми присветкват,това е спорта.) А ако не върви се прави и почва да върви :)

smile126 smile126 smile126

Не можа ли поне със 150 да минеш покрай патрулката.... и ква е тази твойта " куца шкода " дето вдига 150 на магистралата?

Една 120-ка без проблем си вдига 200.Това е спортен автомобил :lol::lol:

Мисля че мотора на твоята е за основен ремонт. МАРШ В БОКСА smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една 120-ка без проблем си вдига 200.Това е спортен автомобил :lol::lol:

Мисля че мотора на твоята е за основен ремонт. МАРШ В БОКСА smile001

Ако успее да се развърти до към 7000 оборота,може и да ги направи :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 4та 4500 с 4 ка. Flexos ти си на газ моето момче, не ставаш

И моята 105-ца е на газ и 120км/ч си ги прави на равно. Не че е висока скорост, но мисълта ми е, че не дава голяма разлика от бензина, даже при по- ниски скорости на газ ускорението ми е по- добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми еverlast брат сложи си 120 мотор 105 глава или 135 мотор и се почувствай човек

 

Flexos с теб на лични се разбрахме ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.