Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За електрическото серво на Октавия 2 .


Киро

Recommended Posts

Доколкото знам Октавия 2 е с електрическо сервоуправление на волана . Според някои източници усилието е променливо в зависимост от скоростта на движение.

Аз лично на моята кола не усещам да имам променящо се усилие на управление.

 

Ако може някой да сподели дали така трябва да е и дали може да се регулира по някакъв начин коефициента на усилване на сервото ( примерно с VAG COM ). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как, при движение с ниска скорост(5-10км/ч) волана се върти в пъти по-лесно от колкото при движение с 50-100-120-200км/ч. Дали може да се бара през ВАГ-кома разбирачите да се изказват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам Октавия 2 е с електрическо сервоуправление на волана . Според някои източници усилието е променливо в зависимост от скоростта на движение.

Източниците не лъжат ;) :

post-2459-138453098756_thumb.jpg

Аз лично на моята кола не усещам да имам променящо се усилие на управление.

Ако провериш по-внимателно, ще го усетиш. Между другото, точно това, че на пръв поглед не го усещаш означава, че си върши работата :) .

Ако може някой да сподели дали така трябва да е и дали може да се регулира по някакъв начин коефициента на усилване на сервото ( примерно с VAG COM ). :)

В паметта на блока на сервотроника има 16 различни по чувствителност характеристики. Активирането на конкретна характеристика може да се прави с VAS 5051 - adaption - channel 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.