Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Воден отоплител


SHOMATA

Recommended Posts

smile035 Смених Шкодите и се оказа че тази която купих / О-1,1,9 ТДИ 110/ е с отопление на седалките и с допълнителен воден подгревател . Казаха ми , че това е отоплител за подгряване на водата работещ на нафта. Н външен вид всичко е свързано, но няма инструкция за работа, пък и не знам как да го проверя.

Ако някой може да ми посочи майстор /сервиз/или някаква литература по този въпрос, предварително му благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека който има ElsaWin да ти пусне ръководството тук. Аз в момента не съм си на стационарния компютър и не мога да ти помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ECU-то решава на кои от свещите да подаде напрежение за да подгряват. Принципно са три. При ниски обороти (под 1200) не работи никоя, над 1200 до към 1500-1800 работи една (случайно избрана), при по-високи обороти две и три. Идеята е при ниски обороти подгряването да не "изсмуче" акумулатора. При достигане на разумна температура (около 50-70 градуса) подгряването се прекратява. Повече инфо ще имам след седмица две като почна да ги следя какво правят

post-721-138453099033_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091 Не става въпрос за тези свещи, а за отделен отоплител/нещо като цилиндрична нафтова печка/ свързан с охладителната система и се запуска отделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[-X Няма дистанционно, а се управялва с четири бутона с диплей монтирани под радиото.

Проблема е, че за първи път се сблъсквам с подобно нещо и искам да си изясня устройството и принципа на работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile035 Искам преди да го пусна да проверя дали всичко е наред,понеже има някаква тръба която излиза от устройството и е скъсана. Предполагам че е за изгорели газове, но несъм сигурен. Та за това търся някакво описание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Webasto ли е печката ако да ела на Борис Илиев 17 кв.Враждебна. Фирмата се казва Рея МП. Там ще ти отговорят на всички въпроси свързани с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.