Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със стартера :(


skoda120l1980

Recommended Posts

Искам да питам какви са възможните прични за повреда?Какво трябва да проверя?Само да уточня,че стартера е ремонтиран миналата година сменени са му четките,втулките,скобата за изтрелването и след това бендикса се повреди и затова и той е ремонтиран.Всичко това е правено от Симо,но сега съм решил сам да го правя!Проблемът е следния: като тръгна да паля и изобщо не върти :( само се чува едно цъкане което ме навежда на мисълта че само бендикса работи.Отворих го и прегледах четките(които са на 1 година) и ми се видяха доста изтрити за караткото време ,през което са ползвани :smt018 .Мисля да ги сменя и ако тогава не се оправи проблема пак да пиша,но едно нещо ми се стори странно: когато стартера работеше и периодично ми гореше 1-ви бушон,сега след като спря да работи и пак като тръгна да паля сякаш нещо дава на късо и лампите за осветлението в купето почти спират да светят и пак ми гори бушона :( и от към стартера се чува звук сякаш нещо се топи :? (нещо такова: "псссссъът" :mrgreen: или с пример: все едно се изсипва студена вода върху топла повърхност). Та ме интересува ,ако някой е имал подобен проблем или знае от какво може да е да сподели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри,виж вклювателя.На оранжевата правеше точно както го описваш и като го смених се оправи.Успех...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти , при мен това с лампите го правеше и се оказа, че пластината която идва от статора излиза от корпуса кадето е сглобката точно там има една смешна изолациика и ту укъсява към маса ту не , викам си кво му стана на това животно, слагам на башата от скодата той с разбити втулки даже не знам дали четки са му останали варти та се къса моя отремонтиран лично от мен не ще и не ще,че от там се оказа. Дано да не е изгоряля някоя намотка.

Успех :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,че се отзовахте толкова бързо smile126 .Ще погледна тези неща,за които споменахте още в събота като се прибера и след това ще пиша за резултата.Иначе за тая изолация наистина е много смешна smile091 не мен това също ми направи впечатление. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери връзките на ротора, там където са пресовани за колекторите......С една малка отвертка леко размърдай медните проводници, може да имаш прекъсната връзка.При мен имаше няколко прекъснати връзки.Запоих ги и от тогава не съм имал проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.