Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Купих си фабия, ама какво да я правя :)


jivdzver

Recommended Posts

Преди няколко дни си купих Фабия, колата е 2001г. 1,9 tdi - 101кс. Гледам я като бебе лампа...Като за начало никога не съм карал Шкода до сега, а и никога не съм имал дизелов автомобил.Колата определено има проблеми, но цената беше изгодна затова реших да си сложа главата в торбата.Като за начало климатика не работи, викнах някакъв препоръчан от приятел майстор, каза че всичко работи, но има проблем с електрическата система... ужким го оправи, но днес отново не работи :( Свети лампата на хидравликата, проблема е много интересен за мен, защото хидравликата работи ако въртиш волана плавно и леко, ако обаче завъртиш рязко веднага се втвърдява. smile012 Казаха ми че можело да е датчик, ама къде за бога е този датчик, как да го намеря??? И дали е от него или е рейка?Трябва да си сменя филтъра на купето (поленов филтър).100% съм убеден, че не е сменян поне 50К км. но за съжаление не зная къде е... На старата ми кола (Астра) беше под чистачките, но там имаше една кора на щипки, която се сваляше за 30сек. а тук не виждам подобна кора... Там ли е? Как да стигна до него? Препоръчаха ми 5W40 за двигателя, това ли е наистина подходящото масло за този двигател? Много се извинявам, ако въпросите ми са глупави или дразнещи и т.н. но никой не се е родил научен.Благодаря предварително за съветите и коментарите! Приятен ден на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, кажи на колко км е колата за да те посъветваме кое масло е най-удачно.

Второ, поленовият филтър се намира под жабката.

viewtopic.php?f=8&t=13136

 

За другите 2 въпроса не мога да дам компетентно мнение, съжалявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло ти трябва, задължително да е по спецификация за VAG, 505.01! Обикновено е 5в40 това масло. Този мотор има жици в главата и ако не слагаш такова масло жиците се наиграват и инжекторите не работят коректно.

 

Поленовия филтър, както каза Искрен, е под жабката, от лявата страна. Буташ двете пластинки в средата и тавичката изпада. Запомни в коя посока е обърнат филтъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съветите, веднага отивам да сменя филтъра smile126 а иначе колата е на 130 000 според километража, ама не мисля че са само толкова smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъците се сменят на 60к км, спирачната течност се сменя на всеки две години. Аз бих те посъветвал да си смениш и горивния филтър, че като знам каква гяс изтича моя като го сменям...

Другите неща по обслужването предполагам ги знаеш. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново много благодаря!Изключително много се радвам че има отзивчиви хора които слагат по едно рамо на неграмотни като мен =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъците се сменят на 60к км
?!!!

заже на 30

Точно ти ли го казваш?!!!

а пък може и някой на 15 да си ги смени

както и на 7500

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.