Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вентилатора на радиатора.


The Best Forman

Recommended Posts

Вчера както си "карам" в едно задръстване виждам , че температурата почва да се качва и бъц копчето и продължавам да си карам , но след няколко стотин метра установявам , че въпреки включения вентилатор тя не спада ... е решението е ясно - парното на 6 и така в приятна сауна изкарах около половин час и се простих с няколко кила пот .

Сутринта решавам да сменям четки на вентилатора и почвам да се чеша от де да взема и след демотажа установявам , че четкодържателя на минуса е стопен леко и прилично нагорял и съответно няма маса и то е така т.к. е леко надолу с главата и всичката вода и мизерий се лепят по него ( коструктивна недомислица - пласмасов четкодържател и незапоени четки )

Лечението - след като разпарчетосах мотора и разглобих четкодържателите разпробих пластмасата с бургия 3.5 мм. , разпробих и медните накрайци на кабелите с 2 мм. , калайдисах пластинките на четките и накрайниците на кабелите и през отворите на четкодържателя награях с поялника та да се запои четката към кабела и сега моторчето работи на 6 ... не на 8 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Есента и аз го имах този проблем с формана,разглобих моторчето ,но така и не тръгна.Ще го отварям пак да огледам за което пишеш ,а ако не тръгне ще идвам при теб за консултация. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена,ти не беше ли монтирал преди време вентилатор и дифузьор от Опел или нещо се бъркам. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Да , ама на Формана ... за Фаворита все не остава време да се разтърся из моргите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:o Лелеее, Док ни мъ пУаши тъй уаа - аз като съм сложил термо датчик от 105/120 в тия жеги почти постоянно ми пърпори вентилатора, но колко ли ще изкара така? Май по-добре да си върна оригиналниО датчик... Па има и друг проблем - като се включи перката нещо почва да ми прекъсва лекинко на газ, явно се е..ва изпарителя от топлия въздух, щото е монтиран наблизо.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...като се включи перката нещо почва да ми прекъсва лекинко на газ, явно се е..ва изпарителя от топлия въздух, щото е монтиран наблизо.

Митак smile175 Моя е почти на мотора и го нямам тоз проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.