Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

шибидах на оки1


micyri

Recommended Posts

колеги,не мога да разбера моя шибидах, стъклото отивали назад или само се вдига нагоре.Управляващия панел има 3 бутона(1.отваря,2.затваря,3.стъклото влиза леко на вътре в купето и до там) имам чувството че нещо го задържа.

 

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... d=13240035

ако някои е с тъкъв шибидах,ще съм му благодарен за коментара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно има някакъв проблем с водачите или релсите са зацапани с нещо, което възпрепятства лекото и мазно придвижване. Би трябвало под плафона /след като го откачиш де/ да има едно шестограмче с което ръчно да отвориш/затвориш "джама на тавана" ако се наложи. При мен е така, въпреки че е малко различно управлението. Няма как да го нямаш и ти - все пак това е ел. люк и трябва да има възможност за ръчно манипулиране в случай на повреда. Обаче - като цяло...май е по-добре да го види майстор, освен ако не си в час с материята. Лично аз, по електриката нищо не отбирам и за това си посещавам хората с умения smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,пак научих нещо ново.Ще го видя при първа възможност това шестограмче.После ще разкажа .Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да го нямаш и ти - все пак това е ел. люк и трябва да има възможност за ръчно манипулиране в случай на повреда.

 

Стана ми интересно дали има нещо подобно и по отношение на ел.стъклата? Предишната ми кола Golf III GTI имаше проблем с дясното ел.стъкло и знам какво значи да ти се развали механизма и да не можеш да затвориш стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм разглобявал всичките врати на мойта,ама подобно нещо не съм виждал.Едното ми стъкло е с скъсано жило и леко е паднало надоло(около 1см.),ама не остава време да го погледна,даже сега се замислям как стой и не е паднало цялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с шибидаха на Пасата. Задния край се дигаше а като тръгне да влиза назад се усуква, ако му помагам с ръка върви. Проблемите може да са няколко от замърсени релси(както е споменал колегата по горе) до счупен накрайник на червяка. Моторчето задвижва два червяка които са захванати от двете страни на подвижната част. При мен се оказа счупен накрайник, който е от няква скапана сплав и не се лепи с аргон, не се и продава само той. Но това го разбрах като демонтирах целия шибидах с релси, водачи и щуротии. Успех колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[-X В повечето случаи проблема е в счупен водач. За да видиш какъв е проблема трябва да свалиш стъклото /по два винта от двете страни/. Развиваш винтовете и го махаш/излиза нагоре/. След това с копчетата задвижваш в различните положения и ще видиш кое се движи и кое не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Благодаря на колегата zloQQ за съвета,махнах плафона и на ръка с шестограма отворих шибидаха.След коет изчистих добре шините(релси) по които вървят водачите на шибидаха,после смазах с грес обаче ...............................греда.

На ръка върви леко,но с бутоните не помръдва.Усеща се че моторчето се мъчи.

И понеже на вън е 30гр. и за 30мин. плувнах в пот,оставам работата за друг път или за малко по-късно - само да не завали. smile155

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Извинявам се, че изваждам темата от арихива ама не виждам смисъл да правя нова. Въпроса ми е, някой дали знае как се програмират позициите на електрически стъклен шибидах? Проблема е че в двете посоки не отваря напълно до края, а когато заключа с дистанционното неиска да се затвори винаги! Има някаква цака с манивелката и рестартиране ама не ми се отктива топлата вода.

Ако някой има инфо ще съм му благодарен.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че изваждам темата от арихива ама не виждам смисъл да правя нова. Въпроса ми е, някой дали знае как се програмират позициите на електрически стъклен шибидах? Проблема е че в двете посоки не отваря напълно до края, а когато заключа с дистанционното неиска да се затвори винаги! Има някаква цака с манивелката и рестартиране ама не ми се отктива топлата вода.

Ако някой има инфо ще съм му благодарен.

smile027

и моя не отваря до край някой път.

виж в VW CLUB,май имаше нещо там ,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти е проблем свали си тапицерията на тавана и провери основно чистотата на шините на люка и как са закрепени. Свалянето на тапицерията не е проблем,но иска време.Не дей напъва с мотора без тези проверки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.