Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

масло Mannol


todor_velikov

Recommended Posts

чували ли сте за такова масло уж немско било,и заслужава ли си?

че от лукойл-а взех едно и за 20 км почерня и искам да го сменя :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоше извини ме за спама, ама таз поредна тема за маслата някакси...... От пребиваването ми в този Форум и Шкода обществото съм се убедил в едно. Може да е прекрасно, много добро или калпаво. Ако не си го чувал по-добре мини на позната марка, за която има повече отзиви. За хиляден път ще повторя сигурно маслото, с което се возим с Фелата в момента и от което съм доволен - AC Delco 10W40 полусинтетика, наливно от при бате Мишо - Симеоново. Споменавам го, защото гледам, че караш на моята Фела батко й - Фаворит 135. Да ти е жив и здрав. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо реши ,че като е почерняло ,неструва.Има в Гугъл изчерпателни теми за функциите и характеристиките на маслото.

 

щото освен това почна и да грее

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можеш ли да дадеш малко повече информация за греенето ? Или просто си загрява повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам сериозни съмнения,че двигателя загрява заради некачествено масло и то след 20,50 или 100 км.Освен това качественото масло почернява веднага,когато става въпрос за стара машина.Аз лично съм усещал некачествено масло единствено с малко по-шумна работа на мотора,но ако охлаждането е наред и най-лошото масло не би оказало голямо влияние на температурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дааам,моя е стар мотор ама няма грам нагар освен в горивната камера може би,и от какво ще почернява веднага е...а ли го :mrgreen:

казваш че маслото не охлажда двигателя ,вземи попрочети малко :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли ,че не съм прочел какви са функциите на маслото преди да се изкажа?Едва ли обаче охлаждащата му роля е толкова голяма,че да се разчита на нея.Просто ти казвам ,че маслото е може би малко по-некачествено ,но не е менте.И едва ли проблемите произтичат от него. smile150

Моля, не подценявайте колегите ,които пишат във форума с такива изказвания,/-"Вземи прочети"/както виждаш се старая да съм ти в помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли обаче охлаждащата му роля е толкова голяма,че да се разчита на нея.

 

Реално маслото има охладаща роля , но не е чак толкоз важна колкото смазочните функций ... демек да намалява триенето в различните части на мотора , а там където има по - малко триене има и по - малко загряване и от там произтича проблема със загряване при употреба на калпави масла ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.