Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на поленов филтър на OK1. Е как да му се не види?


vraban

Recommended Posts

Здравейте от 2 месеца имам ОК1 1.6АKL .Супер е колата направо съм възхитен.Въпроса ми е как да махна пластмасовата кора над поленовия филтър,подигам я от към двг. но все едно е залепена за предното стъкло . Дърпах,подигах какво ли не правих и неще.

Ако някой от вас знае моля нека помага . smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Octavia I след фейслифта, благодарение на колегата:

 

1 - Water box cover

Two-piece.

Clipped into windscreen sealing section -5-.

Removing:

– Remove windscreen wipers.

– Remove the right cover part in the overlapping location with the left cover part -arrows- by pulling them in the direction of the window.

– Remove left cover part.

– Pull off the windscreen washer hoses.

Installation is carried out in the reverse order.

2 - Cooling-water tank seal

– Fitted on the flange.

3 - Windscreen washer hose

4 - The windscreen

5 - Windscreen sealing section

S66-0076.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки маслар сменя всички филтри.не мога да разбера защо за некое левче се вкарвате в страхотни приключения :-k

Не съм циция но съм от Козлодуй бацко тука майстор нема ще ми го строшат и ще каже така си е било и да го пребия после все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти ,но не ме оправя това неще мамка му пак дърпах и сецах и каво ли го не правих неще все едно е залепено за стъклото и е негово продължение.

Ще чака като имам път в някой по голям град ще потърся некои сервиз по читав .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пластмасовата кора се състои от 2 части - на картинката е означена с 1

по средата, там където се съединяват двете кори, повдигаш внимателно лявата, ако не можеш на ръка, с плоска отверка (по-широка). в началото тръгва малко трудно.

на изнесения разрез (горе в ляво на картинката) е дадено как е закрепена кората за стъклото:

1 - кора;

4 - стъкло;

5 - гумено уплътнение;

реално ти трябва да измъкнеш внимателно кората от гуменото уплътнение

това е, успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти сериозно ли не можеш да се справиш със смяната на този филтър или...?!?!?! Това е работа за не повече от 10 мин. максимум!!! Без инструменти!!! Потърси колегата biser.or - трябва да ти е комшия, мисля, че той ще се справи без проблем със задачата! А в твоя град има и още един колега - Краси, който в от В. Търново всъщност - предполагам, че и той може да ти помогне. Но не помня телефона му - остана ми в БГ...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ при тебе колко е часът.

Радвам се че си все на линия,кога бачкаш? smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ при тебе колко е часът.

Радвам се че си все на линия,кога бачкаш? smile027

 

В момента сменям компанията, че криза нали има и намаля работата. За това имам няколко дни почивка - докато се уредят бумаги и глупости разни. Иначе съм...8 часа назад във времето - т.е. живея в миналото smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко радвам се, че не си ме забравил smile159

Нека колегата с праховия филтър, ако все още има нужда от помощ се обади на лично или по email

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, може да е малко оффтопик ама някой знае ли колко струва тая пластмаса под чистачките, под която е филтъра че ми се е напукала и е за смяна(разпукала се е)

 

благодря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кутията на всеки филтър Filtron има подробно описание със снимки за смяната на поленовия филтър на Октавия I :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси пичове още не съм го сменил ходих на море малко и за това ,но сега му идва реда .Ако се наложи ще търся и Краси и Бисер пак благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.