Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да експлоатирам най-добре мотора.


anttonev

Recommended Posts

Имам Форман и на оборотомера му има зелена зона между 2000 и 3500 оборота.

Там ли да се опитвам да държа оборотите при продължително каране. На 5 с 1500 или на 3 с 3000 или на 4 с 2000?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За най-икономично управление при извънградско шофиране е необходимо да си караш колата на 5-та предавка с 2000об/мин.,при което скоростта на движение е някъде 70 - 80км/ч.Тази скорост е мъчение при дълго пътуване,но същевременно тези 2000об/мин. гарантират минимален разход на гориво!При тези обороти разполагаш с около 90% от макс.въртящ момент на двигателя,така че няма необходимост да се управлява с честота 3000-3500об./мин.,при което двигателя има макс.върт.момент!

Естествено сигурно веднага ще се намерят противници на това мое мнение,но в действителност нещата стоят точно така!

Не е за препоръчване да се кара с под 2000об./мин, защото върт.момент рязко спада и разхода се вдига,а освен това налягането на маслото в двигателя понижава стойността си под предписаното и мазането става незадоволително.

Аз с моята шкода като съм карал с 2000об./мин. засякох минималния разход от 4.5л/100км. пробег бензин 95!За мен не е зле,а за вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гледна точка на оптимално съотношение между минимално износване на двигателя, разход на гориво и скорост не бива да се надхвърлят 70% от максималните обороти на двигателя. Прецени колко са и оттам си сметни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Искам да се похваля. след всички перипетии от както купих Фелиция-та миналата есен сега се натоварихме с жената и детето и отпердашихме за Бургас. много добре се държа "сивушка" поне за мен де ( и като се има предвид че ме чакат все още да сменям амортисьорите и дроселовата клапа). със съвсем малко градско каране (около 30-40 км.) и останалото е по трасето Пловдив-Бургас-Приморско ми даде разход 5.8 литра на 100 км. на връщане не знам по какви причини отчетох 5.5 / 100км. и то с включен климатик и по-висока средна скорост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5.5 / 100км. и то с включен климатик и по-висока средна скорост

smile020 Абе ВИЕ тез коли или ги карате наистина с 70км/ч. или моята нещо не е добре(6.5 на 100 извънградско без клима)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile020 Абе ВИЕ тез коли или ги карате наистина с 70км/ч. или моята нещо не е добре(6.5 на 100 извънградско без клима)

моите почитания към твоите съмнения но ми обясни как с посочената скорост от Приморско до Пловдив се взима за 4 ч., а за това разстояние долях 18л. бензин.(засечката е правена на пълен резервоар при една и съща фирма бензиностанции) при скорост на магистралата 120-125 км/ч. - това е на Бургас и от Стара Загора до Пловдив. на другия път средно 90-100. Климатика трябва да си призная че не беше пускан през цялото време, но все пак работеше през повечето от половината път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.