Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Каква е разликата в бензиновата помпа на Шкода 120Л 1987год.


patologa_ds

Recommended Posts

Здравейте карам Шкода 120Л. Произведена е 1987 година.

Имам въпрос относно бензиновата помпа. Разбрах, че за този модел има два вида бензинови помпи, със скрит и открит "палец". По какво да позная моята с какъв е и може ли да се смени с помпа със скрит палец!? Моята е захваната с три шпилки към двигателя и тече масло като за световно от нея. :D Като малка лейчица е. :? Въпросът е да спра теча и да го няправя по най-добрия начин за мен. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй помпата , като гледаш вилката която влиза в блока колко е дълга и според това се подлага по-тънка или по-дебела подложка и две гарнитурки.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат,за 105/120 има 2 вида помпи-с 2 и с 3 болта за захващане,като и двата типа са с палец за ръчно помпене.Фаворитовата помпа нз с колко болта се захваща,но няма палец за ръчно подкачване.

Според мен използвай помпа с палец-щото често явление при 105/120 е след известен престой да се налага ръчно помпене,поради това,че горивото се изпарява от поплавъковата камера на карбуратора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти под "палец" да не би да рабираш лоста на помпата,който се задвижва от разпределителния вал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаворитовата помпа нз с колко болта се захваща,но няма палец за ръчно подкачване. ;)

[-X Имааааа , тези със сменяемото платно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.