Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неудобна тема да се трие


Одобрявате ли казаното от Доган?  

79 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Можеше да напишеш просто, че за момента важи само за Калотина, а не да се упражняваш в многословие и ирония.

За мен беше логично граничния режим и на Калотина, и на кап. Андреево да е идентичен.

И да подчертая, че никой в тази тема не "хленчи". Ако темата ти е досадна, кой те кара да четеш и да пишеш в нея?!

Аман от всезнайковци!!! Всеки, който плюе по българите се мисли за "голяма работа".

Ако разсъждаваха като теб разни светли личности от нашето минало, изобщо нямаше да има граница там, от където си влязал за предните избори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 119
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • biser.or

    12

  • ammcfc

    12

  • DEYAN IYI

    11

  • dude_BG

    7

Най-много писали в темата

Искам да се коригирам във връзка с предния си пост.

Преди малко се усетих, че метода за разпределяне на гласове и мандати вече е друг.

С други думи, гласовете подадени за кандидати, които не се класират, не се "преливат" към класиралите се.

Подробности ТУК.

Извинявам се на тези, които съм подвел. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Независимо от използваната система, едно нещо е 100% вярно. Колкото повече българи гласуват, толкова по-малко депутати ще има Доган и компания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах кое е по-малкото зло ?

 

Как да отида да гласувам като е все тая...Сега ще кажете - тоя па лаик нищо не вдява от политика.Ми не е така.Гледам дебати,интервюта,вестници чета и тн..Еми никой не ме грабва...Никой не казва аз направих това и това и да го подкрепи с аргументи,всеки плюе по адрес на другите...Особенно Бойко...Наи-голямата "мутра" на нашето време. Доган поне си е признал нещо,от чувство за безнаказаност...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах кое е по-малкото зло ?

 

Как да отида да гласувам като е все тая...Сега ще кажете - тоя па лаик нищо не вдява от политика.Ми не е така.Гледам дебати,интервюта,вестници чета и тн..Еми никой не ме грабва...Никой не казва аз направих това и това и да го подкрепи с аргументи,всеки плюе по адрес на другите...Особенно Бойко...Наи-голямата "мутра" на нашето време. Доган поне си е признал нещо,от чувство за безнаказаност...

Васко изобщо не му мисли, ами отивай да гласуваш. Не е въпроса за кого. Въпросът е да е против доган и неговата паплач. А бюлетини дал господ. Само да се избягват номерата 4 и 6. Всичко друго е по-малкото зло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за масово гласуване е, че се увеличава броя на гласовете необходими за 1 мандат (вижте формулките).

При това положение се намалява тежестта на купените гласове - за да получиш 1 мандат ще трябва да купиш повече гласове,

а също така и на отборното гласуване - при фиксиран състав на отбора, броя мандати които той получава ще е по -малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на кого му пука за народа , за това как живее той?

В моя град ДПС има реални шансове да е първа политическа сила с най-много спечелени мандата - Пазарджик, където няма един турчин.

 

Tи май забравяш друго "малцинство" - братята CD-роми, които изобилстват в родния ти град... па и те са хора, и те обичат кебапчета и биричка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=164544

Е т'ва направо ме разтресе... Стига бе хора в такава мизерна държава ли живеем!??! И на тези избори ще ида да гласувам, въпреки че не виждам никакъв смиъл, след като хората си продават гласовете за 2 кофички кисело мляко! другото което ме потресе е това, че в Турция имало Сто тридесет и кусур избирателни секции...ОТ КЪДЕ НА КЪДЕ? Доган щял да решава къде щели да отиват НАШИТЕ ПАРИ-ОТ КЪДЕ НА КЪДЕ? Все едно България няма закони, няма Конституция! Ама така е като си даваме гъ*а под наем...

 

Пс: И нека в предизборната нощ да изпием по една ракия и да помислим за кой ще гласуваме.И в деня на изборите ОТИДЕМ И ГЛАСУВАМЕ и да се надяваме после да не ГЛАДУВАМЕ...

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е за Доган, но пък да разведрим обстановката с "вицове" от брошурите на някои партии, в случая БСП и НДСВ.

 

1. За кого работи, на кого разчита и кого заблуждава Столетницата !?!? Ами към ... връстниците си. (При цялото ми уважение към възрастните!!!).

 

bspbroshura.jpg

 

 

2. Защо не се строят магистрали в България!? Защото НДСВ, вместо да се застъпва за "количествена" промяна, изразена в километри, лобира за "качествена" - движение от английски тип smile021 моля, вижте приведения снимков матрял smile091

 

ndsvbroshura.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е само до фотошопа, ами са краднали незащитена снимката от сайтчето на някоя строителна фирмичка, щото ги мързи да си нарисуват една магистралка, а и в България не са построили нито една, която да бъде снимана...

 

Друго нещо по на БСП посланието ;) "... уверихте се кое правителство се е старало да подобри живота ни...", което означава "...уверихте се кое правителство се е старало да подобри живота на нас от БСП...", еми няма що smile048, да бяхте написали, бе другари, "...уверихте се кое правителство се постара и подобри живота Ви...", което пак не би било вярно, ама все пак :) Абе да са живи и здрави още 100 години да ни веселят smile021 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един малко по-различен поглед над актуалната тема...

Направих си труда да го напиша, защото ми се стори интересно. Освен това, лично за мен, това е един по-различен поглед не само над едно фокусирано събитие, а поглед над цялото ни общество. И не само нашето, а над обществата по целият свят. Сигурно за много четящи, това ще е "нищо интересно" и...навярно е така. Или пък може да не видят нищо, което да е свързано със самата тема, която се разисква тук. И пак може да са прави! Не всеки ще разбере писаното по-долу, но си мисля, че има и хора, които могат да намерят нещо интересно в разказа. Няма да пиша повече, че бая време може да мине в това действие. Ако имате желание - прочетете долните редове и ако намерите нещо интересно - не го пазете за себе си, а го споделете с някой, които би могъл да види и други гледни точки. От колкото повече ъгли се погледне даден въпрос - толкова повече решения и подходи към него ще се създадат! Хубаво е да имаме по-широк поглед върху заобикалящия ни свят :)

 

Жалък трябва да е този на когото му липсва - или той смята, че му липсва - най-важното. Който има нужда от нещо, което му липсва, за да не бъде така нищожен; който не обича да дава, защото не иска да дели с никого онова, което има; това е бедният нещастник за когото няма друго, освен собственните му желания.

...

Веднъж в джунглата се появил бухал, който дълго живял затворен в клетка, и започнал да обяснява на животните човешките нрави.

Разказал им например, че хората в градовете оценявали способностите на артистите чрез конкурси, за да решат кои са най-добрите в дадена област: живопис, рисуване, скулптура, пеене...

Животните се запалили по идеята да усвоят нравите на хората и може би затова организирали на часа певчески конкурс, за който се записали бързо почти всички присъстващи - от кадънката до носорога.

Под ръководството на бухала, който знаел как стават нещата в града, се взело решение конкурсът да се проведе с тайно всеобщо гласуване на всички участници и така те самите да си бъдат жури.

Речено-сторено. Всички животни, дори човекът, се качвали на подиума, пеели и били повече или по-малко аплодирани от присъстващите. После отбелязвали на едно листче за кого гласуват и го пускали, сгънато, в голямата урна, пазена от бухала.

Като дошло време да броят гласовете, бухалът се качил на приготвената за случая сцена, придружен от две възрастни маймуни, и отворил урната, за да преброи гласовете от тези "прозрачни избори", "празник на всеобщото тайно гласуване" и "пример за вярност към демокрацията", както бил чувал да казват политиците в града.

Една от старите маймуни извадила първото листче и бухалът извикал сред общото вълнение:

- Първият глас, братя, е за нашия приятел магарето!

Настъпило мълчание, последвано от няколко плахи аплодисмента.

- Втори глас - за магарето!

Всеобщо объркване

- Трети глас - за магарето!

Присъстващите започнали да се споглеждат първо изненадани, после недоволни и накрая, като видели че и следващите гласове са за магарето - все по-засрамени, с чувство за вина заради собствените си гласове.

Всички знаем, че няма по-лоша песен от ужасния рев на това животно! И все пак гласовете един след друг го сочели за най-добър сред певците.

И станало така, че в края на преброяването, след "свободния вот на безпристрастното жури" било решено, че магарето печели с продрания си и креслив глас.

И то било провъзгласено за "най-прекрасния глас в пустинята и околовръст".

По-късно бухалът обяснил станалото така: всеки участник в конкурса, смятайки себе си за безспорен победител, дал своя глас на най-неподготвения, който не представлявал никаква заплаха.

Гласували почти единодушно. Само два гласа не били за магарето: на самото магаре, което смятало, че няма какво да губи, и гласувало съвсем честно за чучулигата и на човека, който гласувал, разбира се, за себе си.

...

Такива неща прави низоста с обществото ни! Когато се чувастваме толкова важни, че няма място за другите, когато се мислим за толкова заслужили, че не виждаме по-далеч от носа си, когато си въобразяваме, че сме прекрасни и не допускаме друга възможност, освен да притежаваме всичко, което сме пожелали, тогава суетата, подлостта, глупостта и низостта ни правят жалки. Не егоисти, жалки. Жал-ки!

 

Из: "Нека ти разкажа" - Хорхе Букай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... всеки участник в конкурса, смятайки себе си за безспорен победител, дал своя глас на най-неподготвения, който не представлявал никаква заплаха.

 

По тази схема навремето Жорж Ганчев насмалко да спечели президентските избори :lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам Ви един пост на колегата ammcfc от 03.03. Една велика истина, която всеки трябва да помни и знае.

Байовци,

 

Ето, че паднах в ръцете на враговете и ще напусна пътя на борбата преди да сме видели края на нашите въжделения. Но с моята кончина не свървшва пътят, който трябва да извървите, така щото да не изгубят смисъл усилията ни. Моята смърт не ще да спре бъдещето ни освобождение, нито трябва да скове сърцата и душите ви. Знайте, че борбата за освобождението ни ще погълне в жертвения си олтар много от вас, но още повече ще погълне борбата след освобождението ни. Аз не веднъж съм ви казвал: ” Тоз който ни освободи той ще да ни и пороби”. Внимавайте, в народната работа няма шега, освобождението ни трябва да бъде плод на нашите задружни усилия. Вие, които ви грабят, безчестят и лъжат днешните ни управници, не мислете, че работата ни свършва с едното освобождение. Не тя с това започва. Нашето драгоценно отечество, ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи. Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана. Вярно е, че ние нямаме хора подготвени, но поне имаме хора честни и родолюбиви, които няма да се поколебаят да положат живота си за въздигането на държавата ни. Не се полъгвайте, че тези които държат парите държат и бъдещето ви, защото тези пари те са ги взели от вас, а вие им се кланяте и ги въздигате, като слънце пред очите си. Те няма да се поколебаят да посегнат към властта, а вие ще трябва да ги възпрете и да им поискате сметка, кой с какво е помогнал за освобождението ни, и давал ли е пари или казвал нека да стане па тогава. На такива аз съм им писал и преди” Днес е момента да си купите живот, които сега се продава, утре не и милиони да давате” Та тези, които покажат разписките с печата на Централния комитет, те нека живеят свободно в отечествното ни, а другите презрете и отсечете алчните им ръце желаещи властта само за да ви грабят. За такива злоупотребяващи с народни пари, наказанието е само едно Смърт , смърт и пак смърт, както гласи и уставът ни. За тези, които петнят името на отечеството ни наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които се възползват от непросветеността на народа ни и го грабят, уж били по-умни и учени, а всъщност лукави и хитри наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които насаждат омраза между хората живеещи в нашето мило Отечество, било на етническа или верска основа, с цел докато се избивате по-между си, те да трупат богатства, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които обещават много, само и само да ги изберете да ви управляват, а после се отметнат от думите си, като кажат, че времената били трудни и те видите ли не предполагали че такова е положението, наказанието е конфискуване на имуществото и изгнание извън пределите на Отечеството ни. За тези, които под булото на родолюбието, градят закони, а самите те не ги спазват или пък ги използват с цел своето облагодетелстване, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. Това е което исках да ви кажа, надявайки се, че ще доведете борбата до край. Бъдете силни братя и не щадете силите ,нито кръвта си, защото Отечеството ни няма да припише заслугите ви други му, нито пък ще позволи да потънат в забвение. И не забравяйте - Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме.

 

В. Левски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахмед Доган: Няма за какво да съжалявам, не съм казал нищо, което да е практика само на ДПС:

http://dnevnik.bg/izbori2009/2009/07/01/747270_ahmed_dogan_niama_za_kakvo_da_sujaliavam_ne_sum_kazal/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яааа, той значи си го е приказвал не конкретно за себе си, а обобщаващо, но ние не сме го разбрали правилно, понеже човекът просто не говори добре български smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Догана сега следва да му ударим метан доземли, а ако може и по-дълбок, че ни отваря очите! Благодарим ти, Догане, безсрамнико неден! Язък, че почерняш невинните хора, от чието име вършиш безчинствата си.

 

 

А Левски няма какво да го коментираме. С него трябва да започва и да завършва всяко начинание в България! А за смъртните присъди - мнозина от нашите съвременници са заслужили по няколко, но преди това да гният в кауша, докато не си изпеят и майчиното мляко с кого и как са родоотстъпвали и са се облагодетелствали.

 

 

ПП- докъде стигнахме. На една страница до пишем за Васил Левски и Ахмет Доган, все едно са съвременници. Ама така е. Първият си е изпреварил времето, а вторият живее в близкоизточното Средновековие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://dnes.dir.bg/2009/07/01/news4701609.html#sepultura

Турция дава рамо на Доган за изборите

01 юли 2009 / БНР/Хоризонт

Анкара удължава с още една година предизборно просрочените документи на временно пребиваващите български граждани в Турция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава е тенденцията и ние не правим изключение :arrow:

 

Трабва просто да се забранят презервативите, както се опитваше да прокара предишния папа поне сред католиците :D

 

Еit:

НЕ ГЛАСУВАЙ ЗА ДПС smile129

Чак сега го забелязвам, понеже е буквално "смазано" под двойния цитат. Колега, не мисля че е редно да даваш преки наставления за кого да се гласува или не се гласува. И аз съм на подобно мнение относно ДПС, но може да има тук и колеги които го подкрепят - този форум няма политически ограничения.

Иначе по темата - както се очертава десните сили да получат превес в парлемента, надявам се да опровергаят изказването на Доган, че депутатите нямали власт - да променят нещата и цялото му измислено движение на верска основа да се обяви извън закона. Навремето не успяха, дано сега стане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава е тенденцията и ние не правим изключение :arrow:

 

Трабва просто да се забранят презервативите, както се опитваше да прокара предишния папа поне сред католиците :D

 

Те си бяха забранени, че нали сексът е само за възпроизводство, а за удоволствие - опазил Господ. Но папата вече ги разреши, единствено заради СПИН-а най-вече в Африка. Така че не се притеснявайте от дългата ръка на ватиканските блюстители на божествения ред на Земята smile048

 

Интересното е, че ако направим една анкета тук във форума кой колко деца има, ще видим за какво става въпрос. Докато ние (европейците) мислим за работа, хоби, секс за здраве и спорт, поезия... :mrgreen:, в примитивните общества, чиито примитивизъм се обяснява от бита или религиозна манипулация, семейството и племето осмислят съществуванието следователно колкото е по-голямо толкова е по-занчимо (без това да е обвързано с благосъстоянието и образованието).

 

Албанците в Македония са създали ясна завоевателна формула, която видяхме, че в Косово работи: "со к*рец ке ви биеме".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замалко да се замисля откаде си толкова в чес за католицизма :lol::lol::lol::lol: маитапче да не се обидишшш

 

що се однася за анкетата за кой колко деца има е добра ама да е пусне някой дето има ... аз нямам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам, ама съм и малък - акълът ми е още детски, на кво ше ги уча тия чада? Да пият и бушуват? [-X Пък и подходяща нива за мойто семе не съм намерил още, дет се вика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.