Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Впечатления за музикална система Swing на О2 facelift


МИТАКА

Recommended Posts

Здравейте,колеги! Пиша тази тема за да изразя мнение за тази музикална система..надявам се,че няма да съм единствен а и ще има и други колеги които да споделят тяхните наблюдения.

Та ето мойто мнение:

1. Изключително си допада с интериора,просто 2те въртеливи копченца(за звука и за ръчното търсене на радиостанции) се връзват идеално на двузоновия климатроник

2. Много ми допада това,че всичко е изкарано на радиото,необходимата информация(час,температура) и е видима за всички пътници а не постоянно да те питат

3.Климатроника е вързан с радиото,което не е кой знае какво но въпреки всичко гали окото :)

4. Парктроника е изключително предцизен и макар и на малкото дисплейче всичко си се вижда идеално и е доста удобно

5. Ето тук ще кажа вече и мнение за самият звук.

- Колата е с фабричната музика с 8 тонколони.Бих казал че вади доста задоволителен звук,изключително чист и плътен.Като цяло баса малко липсва,но много приятно ме изненада това,че като се направят настройките на бас на +9 баса се усеща много когато музиката е тиха и постепенно се синхронизира със силата на звука без опастност от прецакване на колоните

-Друго нещо което ме изненада доста приятно. Когато карате извънградско и примерно карате със 100км/ч и радиото ви е нагласено на 10 сила на звука,в момента в който стигнете да речем 140 км/ч радиото автоматично с усилва,което не го бях виждал до сега :)

6. Е всяко хубаво нещо си има и минуси... :( Минуса е следния,че даже и в центъра на София ми губи сигнал на радио,направило ми е впечатление че радио "Хоризонт" дава много проблеми.Софийската му честота е 103.0 MHz и започва да си го сменя на 102.1, 101.4 и т.н.

 

Като цяло съм изключително доволен :) Нека и други колеги които са с тази музикална система си споделят мнението,че и да не са с нея а и с други нека пишат отзиви :)

 

ПОЗДРАВИ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

2. Много ми допада това,че всичко е изкарано на радиото,необходимата информация(час,температура) и е видима за всички пътници а не постоянно да те питат

Това се пуска и на стриима от менюто...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва и аз да чуя тази система да видим Skoda дали най после са направили фобрична хубава музикална система. Дотук съм слушал всички на О1 и Фабия и резултата е далече от задоволителен дори... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва и аз да чуя тази система да видим Skoda дали най после са направили фобрична хубава музикална система. Дотук съм слушал всички на О1 и Фабия и резултата е далече от задоволителен дори... :(
Е Favorit-е все пак не е Bang&Olufsen като при властелина на пръстените!

Swing-а не го знам,но Boleroto си свири прилично!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги! Пиша тази тема за да изразя мнение за тази музикална система..надявам се,че няма да съм единствен а и ще има и други колеги които да споделят тяхните наблюдения.

Та ето мойто мнение:

1. Изключително си допада с интериора,просто 2те въртеливи копченца(за звука и за ръчното търсене на радиостанции) се връзват идеално на двузоновия климатроник

2. Много ми допада това,че всичко е изкарано на радиото,необходимата информация(час,температура) и е видима за всички пътници а не постоянно да те питат

3.Климатроника е вързан с радиото,което не е кой знае какво но въпреки всичко гали окото :)

4. Парктроника е изключително предцизен и макар и на малкото дисплейче всичко си се вижда идеално и е доста удобно

5. Ето тук ще кажа вече и мнение за самият звук.

- Колата е с фабричната музика с 8 тонколони.Бих казал че вади доста задоволителен звук,изключително чист и плътен.Като цяло баса малко липсва,но много приятно ме изненада това,че като се направят настройките на бас на +9 баса се усеща много когато музиката е тиха и постепенно се синхронизира със силата на звука без опастност от прецакване на колоните

-Друго нещо което ме изненада доста приятно. Когато карате извънградско и примерно карате със 100км/ч и радиото ви е нагласено на 10 сила на звука,в момента в който стигнете да речем 140 км/ч радиото автоматично с усилва,което не го бях виждал до сега :)

6. Е всяко хубаво нещо си има и минуси... :( Минуса е следния,че даже и в центъра на София ми губи сигнал на радио,направило ми е впечатление че радио "Хоризонт" дава много проблеми.Софийската му честота е 103.0 MHz и започва да си го сменя на 102.1, 101.4 и т.н.

 

Като цяло съм изключително доволен :) Нека и други колеги които са с тази музикална система си споделят мнението,че и да не са с нея а и с други нека пишат отзиви :)

 

ПОЗДРАВИ !!!

 

 

Първо искам да започна с това, колега, че да си изясниш някои странности на аудио системата, няма да е лошо да си прочетеш инструкцията за ползване (в случай, че имаш такава и препоръчително е да не е в български превод)

 

примерно по т.5 второто тире. - това е функцията ти "GALA"(май са степени от 0 до 15, като при 15, намесата(усилването) е най-агресивно), аз лично съм си я деактивирал щото много ме дразни.

по т.6 - мисля, че това е "LEARN", което позволява търсене на алтернативни честоти на дадена радиостанция. и него съм си го деактивирал, щото както сам си се убедил е много дразнещо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсенето на алтернативни честоти на дадена радиостанция е добър вариант за дълги пътувания - винаги слушаш радиото, което си избрал.

От казаното до тук разбирам, че разликата със Стрийм е само в дизайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност наистина разликата между stream и swing е само дизайна.

По въпроса с GALA,колега от 0 до 7 е :) поне при мен и не намирам разлика между 0 и 7

А този LEARN как да го деактивирам защото от ЕТ не са ми сложили книжка за радиото....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Stream - Gala до 9 и според мен има много осезаема разлика. Пробвах го на 9 и при над 60 км/ч усилването е осезаемо.

http://ws.skoda-auto.com/download/4all/ ... 10_web.pdf

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа колега разбрах чак сега какво представлява тази GALA да наистина има разлика,днес го пробвах и забелязах как работи

П.с Благодарности за ръководството :) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.